Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Немам право да гласам ама сепак ке го кажам моето мислење. Силвана Бонева не е стапнала у градо да виде каков е шо как освен тии политичките промоции де за пратеници и шо има тама оште. Од ка ојде у Скопје јас га немам видано така низ градо да прошете да си виде родното место.
Зоран Заев прав Струмичанец. Стана претседател на СДСМ ама пак си живее тука. Се залага доста добар го направи градо по европски терк. Некој ке каже Глобал? Кој има нешто против тва? има ли од некој зоки земано па да вика глобал така го направи онака.. Глобал е најдоброто нешто шо и се случи на Струмица у последните години. Гласајте за човек шо ке направа нешто,а не за партија.:helou::helou::helou:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Нема шанса Силвана да победе у СТРУМИЦА как шо кажаа некој членови у предходните постови у градо не е стапнала...и + Зоран Заев до сега најного има направено за СТРУМИЦА не е как другите идат крадат колко можат а не прават ништо он и да краде пак права за градо...Ај поздраФ
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Заев после скандалот со трговскиот нема шанси особено против Силвана Бонева одлична е пред се како човек а после како политичар сум имал можност да ја запознаам и очекувам победа во струмица се надевам народот ќе го направи вистинскиот избор :pipi:
Одкако ги заеба Прилепчани кога беше носител на листа на предходните избори,зар и Силвана Бонева некој ја рачуна за човек а особено како политичар?Верувам дека Струмичани се доволно паметни па знаат дека Силвана е способна само да им ја споебе општината,сигурно подобро би поминал некој анонимец кого Струмичани прв пат го гледаат,оти знаат дека Силвана ништо не направи за нејзиниот град изминативе години,се трудеше максимално да го собере “кајмакот“ од своите сограѓани и да го однесе Скопје.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
абе ајде брат не ме заебави ке ти се молам.Силвана е појак политичар од Заев,а има Вмро и пратеници у Струмица шо ке га поддржат.чујале ли сте за Ристо Стојанов-Папучаро виа комунистте ка ке го видите гаќи тресате од него.а Вмровцте се гордеат шо го имат за пратеник оти додека се со него никој ништо не им може:baeh::helou:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
3
Да брат и јас сам од Струмица и го знаам Ристо Папучаро.стварно човеко е на место му нема рамен никаде у градо.оти политичар е од 1990 у Вмро.тогај Заев не е знајал как се вика
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
абе ајде брат не ме заебави ке ти се молам.Силвана е појак политичар од Заев,а има Вмро и пратеници у Струмица шо ке га поддржат.чујале ли сте за Ристо Стојанов-Папучаро виа комунистте ка ке го видите гаќи тресате од него.а Вмровцте се гордеат шо го имат за пратеник оти додека се со него никој ништо не им може:baeh::helou:
Брат ти мене не ме заебави... сите говорат у струмица оти ке победе ЗЗ сепак ке видаме... :)) как шо ке е ама не ми се верува ич да победе СБ
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Честитки за победата на Зоран Заев, и среќно во вториот мандат.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
3
абе другаре момата е за вода,полека не се варкајте толко нем после со Лексилиум да се смирувате.не се знаа ништо.градо е пола пола решават ѓупците од свети петнаесет.кој прв ке им удре пендреко на них тај ке победе
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
абе другаре момата е за вода,полека не се варкајте толко нем после со Лексилиум да се смирувате.не се знаа ништо.градо е пола пола решават ѓупците од свети петнаесет.кој прв ке им удре пендреко на них тај ке победе
пеерче и ѓупците веке не се ѓупци и они гледат как шо е ... бтњ ти од струмица ли си ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
пеерче и ѓупците веке не се ѓупци и они гледат как шо е ... бтњ ти од струмица ли си ?
Чим ги знаа гупците од Св.Петнаесет тогајска струмичанец е :smir:
Едно ме плаши, мислам дека Вмро највалканата кампања за придобивање на гласови ќе ја води во Струмица.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
брат каква и кампања да прават сите знаат шо човек е силвана а шо човек е зоран заев ...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Не е добра анкетата, Треба да има уште бар 3 опции - “трет кандидат’’, “не сум одлучил’’; и “нема да глсам’’.

Лично не би гласал за ниту еден од понудените, но ако сум притиснат, одам со поспопсобниот, а тој речиси секогаш е машко.:wink:

Но Заев треба многу да пази за да се опушти, зошто еднаш му се прогледа низ прсти за сторениот криминал и корупција!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
зошто еднаш му се прогледа низ прсти за сторениот криминал и корупција!
Prvo na SITEL mu progledaa,potoa na Shvrgovski za da kazhuvame shto potoa.Za Zaev delata govorat sami po sebe,faktite se vidlivi so golo oko.Sigurno EU ne nagraduva korumpirani gradonachalnici, da ne se zaboravi Zaev beshe nominiran za najdobar gradonachalnik od predlozhenite 5 ili 6 za proekti na lokalno nivo.

Kako i da e so srekja neka mu e vtoriot mandat na Zoran Zaev. A dokolku po bilo koja sluchajnost pobedi Boneva toa kje bide ogromen sram za Strumica taka da kje bidam vo ochekuvanje Strumica da ja izgubi svetlinata za brzo vreme i da se vratat gjubrishtata,bezredieto,aferite i nevrabotenosta.Sho bi se reklo po prilepski "Ima da se isposeri vo Strumica bukvalno".
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
A dokolku po bilo koja sluchajnost pobedi Boneva toa kje bide ogromen sram za Strumica taka da kje bidam vo ochekuvanje Strumica da ja izgubi svetlinata za brzo vreme i da se vratat gjubrishtata,bezredieto,aferite i nevrabotenosta.Sho bi se reklo po prilepski "Ima da se isposeri vo Strumica bukvalno".


A ti da ne se nadevase da pobedi ZAJAKOT sto ukrade 8 milioni evra i sto bese sramno aboliciran od ROSAVIOT, sto mislis narodot ne go znae toa????????????
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Prvo na SITEL mu progledaa,potoa na Shvrgovski za da kazhuvame shto potoa.Za Zaev delata govorat sami po sebe,faktite se vidlivi so golo oko.Sigurno EU ne nagraduva korumpirani gradonachalnici, da ne se zaboravi Zaev beshe nominiran za najdobar gradonachalnik od predlozhenite 5 ili 6 za proekti na lokalno nivo.

Kako i da e so srekja neka mu e vtoriot mandat na Zoran Zaev. A dokolku po bilo koja sluchajnost pobedi Boneva toa kje bide ogromen sram za Strumica taka da kje bidam vo ochekuvanje Strumica da ja izgubi svetlinata za brzo vreme i da se vratat gjubrishtata,bezredieto,aferite i nevrabotenosta.Sho bi se reklo po prilepski "Ima da se isposeri vo Strumica bukvalno".
Aj da ti kazam jas nesto tebe po Prilepski: Aj ne drapaj madinja...Ovde ne se raboti za covekot tuku za partijata,ako izgubi Zaev ke izgubi samo zaradi partijata sto ne e na dobar glas i zaradi toa sto BC go abolicira i go obelezi za cel zivot?! Mozese Zaev da dokaze deka ne gi ukral tie pari ili gi ukral pa trebase da se prikrie toa,edna od tie 2 varijanti e tocna a najtocnata varijanta ke vi ja kazat sopstvenicite na KADIS,firma zastapnik za avtomobilite SEAT...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom