Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Според мене Мелберг е сигурен играч во одбраната како и Келини ..
тука се Григера и Андраде Легтораље .. ке има ке има
Za Melberg i Chelini da. Andrade ne go imam gledano. A grigera za nikade e. Igra zatoa so nema drug. Veruvaj.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Брат да знаеш дека ке е потребен уште еден среден играч, и тоа што има долго време играно на европската сцена... А за со треба заден играч треба... Не еден туку повеќе... Нормално доколку се сака војна на два фронта... Ако не ке си крцкаме само во Серија А...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Како прво и прво ЛАМ играчот е дефанзивец (лев бек.) а неможе ЛАМ да дојде во Јувентус бидејки има договор до 2009 година.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Абе брат затоа се плаќа оштета на клубот... А не за куро здравје... И не се само тој добар играч од одбрана... Еве според мене добро е да го земат Филип Сендерос... Мислам дека имам и покажува квалитети...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Абе друже така си мислиме ајде де земе го .. и ја би сакал КАНАВАРО да го земиме .. и други што има вакви добри .. но не можи арно е ајде само да се врати АНДРАДЕ во одбрана , тој што ги играше првите утакмици не памтам да го поминал некој многу стабилен играч е АНДРАДЕ .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
НЕЕЕ СЕНДЕРОССС НИКАКО, КАТАСТРОФА Е. ИГРАШЕ ВО АРСЕНАЛ ОТИ НЕМАШЕ ДРУГ И ЗАЕБА СЕ.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Да мн добар играч е Андраде... Ама сеќата не го послужи да се покажи во цела сезона...Но еве доаѓа новава па ке видиме што ке покажи... А Сендерос мие еден фин играч... млад ,просперитетен... Сепак мислам дека е добар за да го засили Јуве....
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Да мн добар играч е Андраде... Ама сеќата не го послужи да се покажи во цела сезона...Но еве доаѓа новава па ке видиме што ке покажи... А Сендерос мие еден фин играч... млад ,просперитетен... Сепак мислам дека е добар за да го засили Јуве....
Јуве има некакви договори со Сендерос ?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Имав читано пред 1 месец дека се интересирал за него... Ама некако ка во сон ми е... А и да нема јас би сакал да го купат... Па сега на некој ако не му се бендисува нека кажи некој играч што е слободен и со квалитет колку Сендерос...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
За мене поштено дефанзивец е Келини , човекот е ѕвер ако треба ке го фаулира ама не му дава да помине еве денеска кога играше за италија никој не го помина и беше асистент на голот. цц НАЈДОБАР ДЕФАНЗИВЕЦ... во моментите...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Мислам дека денес ги имавме најдобрите играчи во Италијанскара репрезентација... Буфон(во човекот треба да се молиме), Келини(Локомотива, се гази пред себе), Каморанези(човек со 14 очи, цел терен и играч го гледа и како снајпер дава топки), Дел пиеро(Примариус во напаѓачите)... Па Доволно е луѓе мислам...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па гледам онај Филип94 Пирло бил најдобар денеска???:pos2::pos2::pos2: Во што најдобар, во место стоење, во чудни додавања(Силно и никому), последно не знаеше кај тера... Па најде лице и да ги спореди си Каморанези, и Де Роси...Дејди Дејди...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ЦЦЦЦЦЦ Пирло ... де молим ве.. цццц
Како прво кога ке дојдеше во него топката ја влечеше и на крај или ке му ја земат или ке даде никаков пасс на никој леле.... Каморанези дечково секаде го имаше не зборувај за џабе .
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Еве го закопав сега ваму кај италија... Читај...:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom