Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Roma hold Vucinic and Juventus prepare 20 millions for Aquilani, the alternative to Xabi Alonso. But the sports director Pradè declares:"Not for sale". At surprise Juve think again to Mancini and could play in exchange Iaquinta
Јувентус се токмат да го понудат Јакинта за Мансини..:toe:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Јуве можи да направи или добра работа со Мансини или лошо да се заеби... Јакинта е ептем добар и не знам дали Мансини е достоен за замена со Јакинте... Па не знам зошто овие од Јуве не го одврзат кесето и да фрлат некој денар... Вака со ценкање не бидува...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ако јуве не го земе чаби алонсо ќе тргнат по мунтари од портсмут
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ајде сега кај се најде Мунтари...??/:raz:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Јувентус се токмат да го понудат Јакинта за Мансини..:toe:
Dobra vest so se zaiteresirani za Mancini ama losa so sakaat da go dadat Iaquinta. Ne gi svakam zosto ne sakaat samo pari da dadat tuku nudat zameni. Barem za eden igac da imase ponuda samo so pari a ne i so igrac.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па и јас сум против за тоа... Дај еднаш нека фрлат некој денар...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Dobra vest so se zaiteresirani za Mancini ama losa so sakaat da go dadat Iaquinta. Ne gi svakam zosto ne sakaat samo pari da dadat tuku nudat zameni. Barem za eden igac da imase ponuda samo so pari a ne i so igrac.
Ете Алонсо му нудат само пари..И јас сметам дека ако го продадат Јакинта дека ќе направат огромна грешка..Како прво, миленик на публиката е, а како второ е класа напаѓач..Ама мислам дека сево ова се трачови, зошто Раниери беше дециден, дека му требаат четворица напаѓачи за наредната сезона за да се бори на двата фронта..ЛШ и Серија А...Ете го Паладино го дадоа во Џенова..Мислам дека Јакинта сепак нема да си замини од Јуве, а ако си замини многу ќе ми биде мака, ама тоа е:toe:
Баерн Минхен биле заинтересирани за Кристијано Занети, по препорака од Лука Тони..Јуве сакаат да ја искористат таа заинтересираност, и со доплата на одредена сума на пари да пробаат да го доведат Швајнштајгер..Овој играч од секогаш ме бендисвал..Интересна работа,стварно ми се случува..Имав огромни симпатии кон игрите на Аквилани, Јуве го бараат Аквилани..Имав многу позитивно мислење за Швајнштајгер, ете и за него се шушка..Ама крајот го краси делото!:):wink:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Кико стана и видовид ти, баго мајката:pos2::pos2: Ајде како што велиш Крајот Го Краси Делото, само ми е страв да не го Гнаси во овој случај... Оти ептем долго се прегорава за Алонсо... Ако течат вака и преговорите и за Еден од овие двајца ке треба долго време да се ребриме...:salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Кико стана и видовид ти, баго мајката:pos2::pos2: Ајде како што велиш Крајот Го Краси Делото, само ми е страв да не го Гнаси во овој случај... Оти ептем долго се прегорава за Алонсо... Ако течат вака и преговорите и за Еден од овие двајца ке треба долго време да се ребриме...:salut:
Брачка, крцкај си ти сега..Одбраната треба мал ремонт да и се напрај,не е стабилна..Молизгрешинаро мора да му се најде замена,и тој да се испрати некаде подалеку од Торино...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Одбраната треба под хитно ремонт... И читам годишно Киелини ке заработувал 1.4 милиони годишно... Мислам дечкото живее за Јуве и дека треба повисока плата да зема... некаде 2 милиони годишно... Ама читам Јуве почнал преговоро со Бранислав Ивановиќ кој игра во Челзи... Мислам дека овај беше доста добар играч ама сепак не успеа покрај Тери и Карваљо да се покажи... Ете една можна промена во одбраната... Сепак мислам дека мора Јуве да почни преговори за Филип Лам од Баерн... Дечкото го гледав денес мн добро игра...:salut:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сигурно чим сакаат да го трампат јакинта по секоја цена има нешто...некоја шема :):D абе поарно нека трампат а парите ке ги чуваме за други играчи.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Брат сега и ти кажа се... Секоја чест... Па дали Јакинта е за трампа според тебе?? Ако сме голем клуб мораме и со пари да сме големи...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не сум за трапма.Ама кога веке се запнале сигурно имаат некоја цел.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Раниери изјави на ОФИЦИЈАЛАНАТА страна на Јувентус дека ја остварил целта со 4 напаѓачи на 2 фронта па сега вие избрете на кој ке верувате:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Клаудио Раниери folks!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom