Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
iako sum za juve na euro sum za holandija uvek sum bil za holandija i uvek sum navival za niv pa na kraj sakam holandija i italija da idat:)
ne znam holandija mi e u srce mi se svidjaat kako tim i kako igraat
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Андраде мислам имаше тешка повреда и зато не го видовме поќе оваја сезона... Мислам дека малку ја средува Раниери одбраната... Келини, Малберг, Андраре, Григера... Еве сега и овај младиов дечко Де Чеље иако јас до сега на сум го гледал како игра, но мислам штом догурал до трансвер во Јуве има некој квалитети...Па да вдиме..Иако мислам дека треба да го одврзат кесето челнициве на Јуве и да земат некој ѕвер за одбрана...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
iako sum za juve na euro sum za holandija uvek sum bil za holandija i uvek sum navival za niv pa na kraj sakam holandija i italija da idat:)
ne znam holandija mi e u srce mi se svidjaat kako tim i kako igraat
е добро де, никој не те обврзува да си за италија :baeh: со оглед на тоа како играа французите со романците, италија и холандија се сигурни!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Андраде мислам имаше тешка повреда и зато не го видовме поќе оваја сезона... Мислам дека малку ја средува Раниери одбраната... Келини, Малберг, Андраре, Григера... Еве сега и овај младиов дечко Де Чеље иако јас до сега на сум го гледал како игра, но мислам штом догурал до трансвер во Јуве има некој квалитети...Па да вдиме..Иако мислам дека треба да го одврзат кесето челнициве на Јуве и да земат некој ѕвер за одбрана...
повторувам, де чеље е од школата на Јуве, беше позајмен и се покажал како одличен играч, па и е стандарден во италија у-21 заедно со џовинко. можда не одма, ама ќе биде првотимец!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Juve To Offer €20m Plus Iaquinta For Aquilani!!... Доколку овај трансвер бидни тогаш Јуве ке биди многу пореален во намерата за двојна круна... Т.е да освои Лига на Шампиони и Серија А...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Амаури кој е Бразилец, наскоро треба да добие Италијански пасош и ќе му се укаже прилика да настапува за Аѕурѕте. “Незнам дали тоа што ега ќе играм во Јувентус ќе го промени начино накој ме гледа Карлос Дунга.” – рече Амаури.
“Жално е што не добивам повик за настап со селекцијата на Бразил бидејќи навистина го заслужувам тоа.”
“Претходно приоритет ми беше настапот за Бразил но сега полека се насочувам кон Италија. Донадони веќе во неколку наврати кажа пофални зборовои за мена, а немам слушнато ништо од Дунга.”
“Настапот со Бразил останува сон, додек Италија е реалност и посакивав да играм ЕВРО 2008. Доколку пасошот ми излезеше еден месец порано сигурно ќе бев дел од првенствовот.”
“Сега останув да се надевам дека ќе бидем дел од Светското Првенство во Јужна Африка.”
Па кога не го сакаат Бразилците, мислам дека нема потреба да не го сакаат Италијаните..
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Доколку Амаури не добие понуда од репрезентацијата на Бразили, добредојден би бил во Италијанската репрезентација... Со оглед дека има доста кавалитети мислам дека ке биди многу по реален во нападот од Ди Натале, Касано...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Овој ди натале знае шо е топка? амаури за него е звер. ц ц ц .
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Холандија 3:0 Италија ама котек им удрија ...
не ја гледав утакмицава сум заспал пред да почне и сега станувам
Буфон и Каморанези играа или Дел Пиеро ?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Буфон и Каморанези играа прва постава... А она копилено Донадони го калде Ди Натале прв тима Дел Пиеро втор...:kesa:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Овој ди натале знае шо е топка? амаури за него е звер. ц ц ц .
Ne zboruvaj taka za Di Natale dobar e coeko. Ne e toj kriv so ne mu stvorija dobra sansa, a i poaktiven bese od Toni vcera. Koga jas bi go sostavuval timot vo napadot bi gi klal Di Natale i Del Piero a Toni bi bil rezerva, a za odbranata da ne zboruvam, poslaba odbrana Italija nemala nikogas, trebase od pocetok da igraat Groso-Materaci-Barzagi-Zambrota ako veke morase da igraat Materaci i Barzagi (a koga veke nema drugi mora tie) ili pak Chiellini mozebi bi bil podobra varijanta od Materaci.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
НЕ забегувајте од темава.Јувентус Фан Клуб е.Имаме Еуро 2008 тема.Позз
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Јувентус...мојата гордост...нема друг тим за мене...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Welcome To Bianconerii Fan Club In Macedonia Kirius!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom