Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


Бурдисо ... АХХАХАХХАА
Сега ми текна на овој гол сум се радувал мнгоу само трезеге како се намести лева ного Шутот .. кој сака да дојде не го факе ... ТОП играч Трезеге ТОП асистент и бурдисо
епа баш ради ова не им треба Бурдисо. оти ќе му прави многу повеќе проблеми на Џиџи него на Фреј на пример.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ако е точно стварно мн ке ми биде жал за трезегол.Толко Време е во Јуве,остана кога беше најпотребно и најтешко беше 2 стрелец заедно со делпиеро кој беше 1 и нема потреба од вакво нешто јас мислам
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Мислам дека Трезеге нема да си оди..Раниери изјави дека му требаат четворица напаѓачи кои ќе се надополнуваат во ЛШ и во Серија А..Барселона го бараа Ибрахимович, но тој потпиша нов договор со Интер, а сега се навртеа за Трезеге...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
НЕ МИ СЕ ВЕРУВА БЕ ..
мислам дека на трезеге не му е истечен договор има уште една година или до 2013 мислам дкеа беше не е точно ова бе во Барселона Трезеге.....
МНОГУ МИ Е ЖАЛ .. ако си оди ..
какова Кваљарела бе ..ц.ц.ц..ц
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Trezeguet Slams Door On Barca

Juventus striker David Trezeguet has revealed he has no intention of leaving the Old Lady despite reports linking him with a move to Barcelona.
The Spanish giants have been following the French hit-man during the course of the season after Trezegol fired in a massive 20 goals this term for Juventus in Serie A.

Joan Laporta would like the striker to form a lethal partnership with Thierry Henry.

However, Trezeguet insists he has no intention of leaving.

“I recently signed an extension until 2011 and I hope to end my career here,” Trezeguet told Sky Sport Italia.

“I came close to signing for Barcelona three years ago but Capello convinced me to stay.

“I love this club and I have no intention of leaving.”

Salvatore Landolina
Браво Трезеге..ТРЕЗЕГЕ ИМ ЈА ЗАТВОРИ ВРАТАТА НА БАРСЕЛОНА!Мислам дека е многу важен играч..Ме рани неговата изјава...„Го сакам овој клуб и јас немам намера да го напуштам“..Исто така изјави дека дошол блиску до потпис со Барселона пред три години, но Капело го убедил да остани..Дека имал потпишано со Јуве договор до 2011 година, и сакал кариерата да ја заврши во овој клуб..Ова го изјавил Трезеге за Скај Спорт!Лапорта сакал да ги спои пак Анри и Трезеге..Трезеге е ЗАКОН!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Супер Супер Супер ........ НЕМАА ДА ОДИ ВО БАРСА
ЈЕЕССССС:vozbud::vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
НЕ МИ СЕ ВЕРУВА БЕ ..
мислам дека на трезеге не му е истечен договор има уште една година или до 2013 мислам дкеа беше не е точно ова бе во Барселона Трезеге.....
МНОГУ МИ Е ЖАЛ .. ако си оди ..
какова Кваљарела бе ..ц.ц.ц..ц
Прочитај го мојот пост погоре, и ќе видиш дека Трезеге не сака да се преселува..Голгетер со педигре е..А Кваљарела е исто така многу добар играч кој ни бил од корист...
btw да не има некој слики од Амаури во дрес на Јуве а да не е монтажа?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Finally Moggi revealed that current Manchester United superstar Cristiano Ronaldo was set to join the club before he moved to Old Trafford, but the deal fell through because Marcelo Salas rejected a transfer away.

"Cristiano Ronaldo was already ours. He came to Turin to for a medical. It was all set, but then [Marcelo] Salas wouldn’t leave,” concluded Moggi.
Ejjj..Ако Салас потпишел,Кристијано Роналдо ќе играл за Јувентус..Ама во последен момент Марсело Салас рекол дека нема да потпиши да замини од Јувентус, и пропаднал трансферот..А Роналдо веќе дошол во Торино на прегледи..
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Зарем имаше кај некој сомнение дека Трезеге ке си оди дајте луге тоа беа само обични трачови:toe:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Прочитај го мојот пост погоре, и ќе видиш дека Трезеге не сака да се преселува..Голгетер со педигре е..А Кваљарела е исто така многу добар играч кој ни бил од корист...
btw да не има некој слики од Амаури во дрес на Јуве а да не е монтажа?
НЕМА СО ДРЕС ОБЛЕЧЕН САМО ВАКА :




Еве нешто од мене ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ejjj..Ако Салас потпишел,Кристијано Роналдо ќе играл за Јувентус..Ама во последен момент Марсело Салас рекол дека нема да потпиши да замини од Јувентус, и пропаднал трансферот..А Роналдо веќе дошол во Торино на прегледи..
да сум читал за тоа ,глуп чилеанец:)

а ова..:)


Trezegeut: Shut up Guardiola



“I recently signed an extension until 2011 and I hope to end my career here,” Trezeguet told Sky Sport Italia.
“I came close to signing for Barcelona three years ago but Capello convinced me to stay.
“I love this club and I have no intention of leaving.”
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
еве уште една легенда:)Мауро Герман јувентино:)


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom