Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
ВМРО-ДПМНЕ колку работни места ви има дадено луѓе кои се партиски личности кои немаат појма како се води некоја работа се на највисоката функција а, некои луѓе со 300 докторати се мачат за една работа да најдат. Директори ги кладоја оти гласат за нив е тоа е проблемот во Македонија не само во ВМРО туку и во СДСМ треба да се смени концепцијата треба да се гледа објективно а не субјективно.
 
S

smart ass

Гостин
А ако тебе ти дојде некој две на две метра кој е доста поголем од тебе и почне да ти се заканува дали ти ќе му водиш инает?
ако станува збор за да му се напучам ке водам инает и ке се тепам за тоа што имам чест па ако ме убие убие.......
кога можеле во минатиот век македонските револуционери, кои немале држава, асе бореле за името честа и слободата на народот во мн потешки услови на живеење вие сега се продавате за ЕУ која ке трае уште неколку децении а Македонија трае со векови............Еба ти Македонците...продадени души......свиткани кичми.....
Вие на власт- кога ке се е..т сојките:smir:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ВМРО-ДПМНЕ колку работни места ви има дадено луѓе кои се партиски личности кои немаат појма како се води некоја работа се на највисоката функција а, некои луѓе со 300 докторати се мачат за една работа да најдат. Директори ги кладоја оти гласат за нив е тоа е проблемот во Македонија не само во ВМРО туку и во СДСМ треба да се смени концепцијата треба да се гледа објективно а не субјективно.
ma ne mesaj partii i rabotni mesta..pogresno si gi razbral partiite ajt nadvor od STAB nema rabota
 
Д

Демијан

Гостин
ВМРО не е кловнот дпмне кој случајно во приклучок го носи истото име, затоа ВМРО никогаш и не умрело, ама нема ни да умре додека постојат македонци бидејќи ВМРО не е партиј, ВМРО е дел од сите македонци.

Да точно е дека ВМРО е во сите Македоници.И никој не го спори тоа.Меѓутоа квазикомунистите со потсмев ги нарекуваат ВМРО-ОВЦИ а со тоа ги плукаат и вистински и правите вредности на Македонија.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
aman de nemam ni 200 denari ama pak imam dostoinstvo koe ne se gradi so PARI tuku so doblest kosmopolitizam i patriotizam(patriotizmot i kosmopolitizmot ne se dijametralno sprotivstaveni..tuku odat raka pod raka-moe viduvanje)
znaci me dovede do zaklucok da go prodadam imeto koe od 1 do beskonecnost..ili e vecno za minliva rabota kako NATO i EU e tuka:nenene::nenene::nenene::nenene: i NE NE NE I NE NE NE da bideme jasni..nekam na pasosot da me pisuva severen pa posle da ne zafrkavaat severnjaci-ke bideme...
Сакам некој ден да образувам семејство,а деца во вакво општество не ни помислувам да раѓам,јас имам еден живот,сакам убаво да го живеам,А НЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
smart ass ти право патриотче си а ? Така во летото вие од ВМРО грција кога ни манаја вето сите Патриоти од ВМРО На плажа во Лептокарија беа ојдени. Така бе брат се гради држава, така со достоинство. Ама гледај ја сликата можда ЕУ нема да трај ама Економијата на државата и то што е? Тоа ако не трај што ќе трај немат земено плати во Државата без пари е!
 
P

Princ

Гостин
Дали некој знае, кога ќе излезат ДИК со реални бројки?
Утре најверојатно... попладне. Најреално така ќе биде имајќи во предвид дека досега околу 20% од гласовите се преброени.

Останатите, смирете се или почнувам да делам црвени картони!
 
V

Viktoranius

Гостин
Сакам некој ден да образувам семејство,а деца во вакво општество не ни помислувам да раѓам,јас имам еден живот,сакам убаво да го живеам,А НЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА.
Па оди земи си некој богат американец, и остај не нас националистите да се бориме за тоа што сме почнале. Да не беа тие како тебе, до сеа ќе бевме многу напред.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Сакам некој ден да образувам семејство,а деца во вакво општество не ни помислувам да раѓам,јас имам еден живот,сакам убаво да го живеам,А НЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА.
А сите што сакаат да го зачуваат името, културата, јазикот..... сите ние сакаме да живееме во изолација и да гниеме? Кажи ми како ќе можеш да живееш со себе ако го смениш името, јас не би можел да живеам на тој начин без разлика колку + ќе добијам со тоа, секогаш ќе знаем дека сум предавник и нечовек.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Сакам некој ден да образувам семејство,а деца во вакво општество не ни помислувам да раѓам,јас имам еден живот,сакам убаво да го живеам,А НЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА.
:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
ahh kakva izolacija-toa e izmislica inaku kako termin treba da zememe predvid deka za da bideme izolirani treba nitu transport da raboti,treba da licime ko IRAN ili Sudan..nitu fluktuacija na luge(e tuka sme izolirani-so vizive) inaku politicki NE:nenene::nenene::nenene: (koj te laze de)na bebeto ne mu e vazna politika poseta od carevi i ministri tuku dobri roditeli...za opstestvoto si vo pravo deka e ispolitizirano-no toa ne znaci deka EU e med i mleko..pa tamu ima majki koi rabotat dvokratno za da odgledaat semejstvo(posakuvam i kaj nas da e taka ama ajt naskoro moze)

Па оди земи си некој богат американец, и остај не нас националистите да се бориме за тоа што сме почнале. Да не беа тие како тебе, до сеа ќе бевме многу напред.
nacionalizmot e pozitiven..se dodeka nema elementi na potcenuvanje na drugite..znaci so elementi na etnocentrizam..a kaj nas i NEMA takvi elementi,so isklucok kon gejcite ama toa e reciprocitet a i oni se proglaseni za najrasisti i najnacisti
 
S

smart ass

Гостин
smart ass ти право патриотче си а ? Така во летото вие од ВМРО грција кога ни манаја вето сите Патриоти од ВМРО На плажа во Лептокарија беа ојдени. Така бе брат се гради држава, така со достоинство. Ама гледај ја сликата можда ЕУ нема да трај ама Економијата на државата и то што е? Тоа ако не трај што ќе трај немат земено плати во Државата без пари е!
Прво, да ти кажам, не знам колку пати имам напишано по темите дека не сум партиски определен и дека не сум симпатизер на ниедна партија...
Ги бранам само интересите на државата, без разлика која партија ги подржува...Знам јас колку вредат и партијата на Гвујо и на Б.Ц.
Е кога ке почнеш и ти да гледаш само за државни интереси а не за партиски, тогаш ке разбереш што е достоинство....
 
Д

Демијан

Гостин
smart ass ти право патриотче си а ? Така во летото вие од ВМРО грција кога ни манаја вето сите Патриоти од ВМРО На плажа во Лептокарија беа ојдени. Така бе брат се гради држава, така со достоинство. Ама гледај ја сликата можда ЕУ нема да трај ама Економијата на државата и то што е? Тоа ако не трај што ќе трај немат земено плати во Државата без пари е!

Да да сега и Фрчко стана нациналист а?Не продаде а сега ќе ми вика дека би гласал за Љубе.Кои од ВМРО оделе на одмор во Грција?Седеше на граница и броеше?

Незнам од каде ви е тоа размислување дека со влезот во ЕУ веднаш би се сменило се?Алоооо Бугарија и Романија се во ЕУ па кога одам таму газда сум.Гледате во ЕУ и НАТО како коњите што гледаат.Додека гледаме надвор државата внатре ни гние.

И затоа не зборете за некои евроинтеграции и слични бакрачи.Фрле кои ја продаде Македонија,знамето и името заедно со едноокиот,сега се прави националист.Па дали знае тој што значи овој збор?Ни во една буква од овој збор неможам да го пронајдам.

Не се сомневам во овој народ дека ќе ја донесе вистинската одлука на овие избори.Победата на Иванов не е само за ДПМНЕ.Победата е за цела Македонија.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
добро го слушам пресов на вмро-дпмне ...
се контра од сдсм ..
ај ќе видиме на крај
ама сдсм лаже у пм

:pos2:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Не сум јас како некои луѓе кои беа кои видоја кој се на одмор ... Вие велите немојте грција на одмор и одма тие на капење. За нешто во право си Демијан ама за нешто не. Неможиш да гледаш само во партијата ете и јас не сум партиски определен. Абе за инвестициите е во НАТО и Во ЕУ . Ама вака тапкаме в место... Немаме мрднато... Незнам вие си знаете.

А за Smart ass јас не гледам за партиски туку ВМРО гледат за партиски ! Јас гледам за државата да оди напред ми ги прочита постојте ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom