Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zona Pelucida

Гостин
dobro e razbiras..ne mi treba oblakoder bre... jas imam dostoinstvo?
Auuu edno dostoinstvo sto ke go imas,koga cel svet ke ne sozaluva,bidejki cela ekonomija ke otide jabana,site stranski investicii ke se povlecat,ti vazno ke imas dostoinstvo so 200 denari u dzeb za cel mesec,taka?Alal da ti e kako razmisluvas.
 
S

smart ass

Гостин
Ти неќиш во ЕУ да влезиш ете јас сакам! Ако е цената заради оние глупи грци да го смениме името тогаш нека биди така ти неќиш да живејш во просперитетна земја кај шо има пари послем младите луѓе нема да бегат во странство кога странството ќе е тука.
а ако речат грците момче понапучи се да ти го опниме муро за у ЕУ ке прифатиш??????:toe:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Хаха ти да прифатиш smart ass. Немој да зборуваш глупости .
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Зона и Мартинбт ...
или сте дечишта ...
или сте реален и месија
:pos2::pos2::pos2:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
а ако речат грците момче понапучи се да ти го опниме муро за у ЕУ ке прифатиш??????:toe:
А ако тебе ти дојде некој две на две метра кој е доста поголем од тебе и почне да ти се заканува дали ти ќе му водиш инает?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Јас велам дека е поубо во ЕУ незнам шо ќе бидиме дали влакно или не незнам . Ама мислам дека ќе живееме поубаво.

Од Битола сум бе дечко ако сакав да се изразувам литературно би излегол на Прес конференција.
Од Битола или Битолско:),али ај нема везе.
Како и да е во ЕУ ниту ке биде ПОУБО ниту ке имаме плати по 1500 евра.Туку само ке ни навлечат кризата,во НАТО ке плаќаме мегаломанска сума,и што ќар ке имаме според тебе???и платите од 150 ке биднат 50 евра
 
S

smart ass

Гостин
Auuu edno dostoinstvo sto ke go imas,koga cel svet ke ne sozaluva,bidejki cela ekonomija ke otide jabana,site stranski investicii ke se povlecat,ti vazno ke imas dostoinstvo so 200 denari u dzeb za cel mesec,taka?Alal da ti e kako razmisluvas.
АБЕ НЕ МИ Е ЈАСНО ТИ СО СЕТ УМ МИСЛИШ ДЕКА ГРЦИЈА КЕ ПРИФАТИ ПРОМЕНА НА ИМЕ БЕЗ ИДЕНТИТЕТ И ОП СЕ ОК А ????????
читајте малку бе луге ако не друго историја малку
ЗНАЕЊЕТО Е СИЛА ЗНАЕЊЕТО Е МОЌ:smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Хаха ти да прифатиш smart ass. Немој да зборуваш глупости .
Јас целосно те подржувам,ако не ние,албанскиот народ ќе рипне за во ЕУ,ќе ја руши владата,чекај уште малце,се надевам ќе се свести народот,колку се само наивни.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
C I L во право си знам дека сме се мачеле во минатото ама ете неќат грците да попуштат да не прифатат под МАКЕДОНИЈА и да кажат дека наш е Александар итн. би било супер. Во право си не смееме да си играме ама тука сеа се јавува двоумица Античка Македонија или нешто друго...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Јас целосно те подржувам,ако не ние,албанскиот народ ќе рипне за во ЕУ,ќе ја руши владата,чекај уште малце,се надевам ќе се свести народот,колку се само наивни.
подбуцнати од сдсм за да направат војна да фанат фотељи ...
тоа најавуваат за есен ...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Џабе е се што да кажеш,овој народ што не разбира ништо,се лупаат у гради за вмро,а вмро умре уште кога се смени владата на Љупчо.
ВМРО не е кловнот дпмне кој случајно во приклучок го носи истото име, затоа ВМРО никогаш и не умрело, ама нема ни да умре додека постојат македонци бидејќи ВМРО не е партиј, ВМРО е дел од сите македонци.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
ВМРО не е кловнот дпмне кој случајно во приклучок го носи истото име, затоа ВМРО никогаш и не умрело, ама нема ни да умре додека постојат македонци бидејќи ВМРО не е партиј, ВМРО е дел од сите македонци.
ВМРО на Љубе,не на Никола-вмрото.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Auuu edno dostoinstvo sto ke go imas,koga cel svet ke ne sozaluva,bidejki cela ekonomija ke otide jabana,site stranski investicii ke se povlecat,ti vazno ke imas dostoinstvo so 200 denari u dzeb za cel mesec,taka?Alal da ti e kako razmisluvas.
aman de nemam ni 200 denari ama pak imam dostoinstvo koe ne se gradi so PARI tuku so doblest kosmopolitizam i patriotizam(patriotizmot i kosmopolitizmot ne se dijametralno sprotivstaveni..tuku odat raka pod raka-moe viduvanje)
znaci me dovede do zaklucok da go prodadam imeto koe od 1 do beskonecnost..ili e vecno za minliva rabota kako NATO i EU e tuka:nenene::nenene::nenene::nenene: i NE NE NE I NE NE NE da bideme jasni..nekam na pasosot da me pisuva severen pa posle da ne zafrkavaat severnjaci-ke bideme...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Дали некој знае, кога ќе излезат ДИК со реални бројки?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom