Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
R

RAYTHEON23

Гостин
Te razbiram se no momentalno nemoze da se ostavi na slucajnosta,mozebi ima potplateno od Bakojani nekoi da pravat problem od kaj da znaes,za pari se se pravi..treba li da se ostavi na slucajnosta...koga ke ni ukinat vizite ke se rasteretat ovie tenzii i ke dojde i tvoeto,ke vidis...nema ni da se zamarat so politika
more da tuka si vo pravo moze i grcite..a i drugi sluzbi da gotvat nesto...vaka zaklucokot e fer i demokratski:helou:

Просто неверојатно... али види брее мајката ко сакаат можат овие да се цивилизирани .. племе ...

него... ПОЛОЖИВМЕ МАТУРА.... ЈУХУУУ
vidi vidi...e ajt kazi mi ti cedo(prvin cestita matura) so e pleme..i kako se osuduvas nekoi da gi nareces taka????
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Според Сител ( знаеме чија телевизија ) ВМРО победува во Кратово и Градско уште во прв круг, а за Претседателските кандидати ... селмани се наоќа на второто место зад Иванов ... а на трето е Љубе Бошковски
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Браво за тие што гласаа за Иванов,се потврди мојот пост дека за наредни претседателски избори Вмро ќе ги подржат албанците,очекувајте албанец за претседател.:tapp::tapp::tapp:Шекеринска убаво си кажа на А1,алал да и е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
И мене на глас ми го прочитаа името, матер им ебам.
Не дека нешто ми менува тоа, ама никогаш не било така. Од кај да знам дали некој морон „надгледувач“ запишува имиња и „забелешки“?
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Кратово почнува да слави убедлива победа на Вмро , прв во Кратово Горги втор Фрчко ама резлутатите уште се обработуваат.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Сега вас не ве бива. Во Прилеп им читале гласно имиња, се јавувале на телефони за кого да гласаат... Нема со вас во ЕУ. Племе бе.
абе шо да ти кажувам, страшни нерегуларности.
уште што немаше дојави од типот, на баба и паднале наочарите, на еден дедо му се истурло вода на ливчето.

знам дека бевме под лупа, ама да не претеруваме.

инаку на сител холограм :pos2: јао матрикс еј! ха ха како со ефект се појави таа и ја снема, а овие у студио се подмочаа од среќа

ќе има и втор круг, супер што беше мирно. нека биде така
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И мене на глас ми го прочитаа името, матер им ебам.
Не дека нешто ми менува тоа, ама никогаш не било така. Од кај да знам дали некој морон „надгледувач“ запишува имиња и „забелешки“?
kako na glas,koj??

Браво за тие што гласаа за Иванов,се потврди мојот пост дека за наредни претседателски избори Вмро ќе ги подржат албанците,очекувајте албанец за претседател.:tapp::tapp::tapp:Шекеринска убаво си кажа на А1,алал да и е.
tvojot zbor vo uvoto na Gospod:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.759
Поени од реакции
9.925
абе шо да ти кажувам, страшни нерегуларности.
уште што немаше дојави од типот, на баба и паднале наочарите, на еден дедо му се истурло вода на ливчето.

знам дека бевме под лупа, ама да не претеруваме.

инаку на сител холограм :pos2: јао матрикс еј! ха ха како со ефект се појави таа и ја снема, а овие у студио се подмочаа од среќа

ќе има и втор круг, супер што беше мирно. нека биде така
Мамето баш сега Сител немам. Малер:pos2:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ако судиме според почетоков ... Иванов е сигурно во втор круг , а за второто место ќе се борат Фрчко и Љубе , а може ( мада не ми се верува ) и Селмани да се замеша ... значи без изненадувања
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Фрчко води пред Иванов во некои општини во Скопје со дупло гласови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom