Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Да не требаше некој да направи анализа на еволуцијата на ставовите за името на Фрчко??? Или така ми се чини...:salut::salut::salut:
a ti da napravis evolucija na tebe kako si stanal partiski portokalov poltron?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
по борбениот дух и непоколебливоста
аха .. затоа му заврте грб на ВМРО ... го занемари членството ... сам си се прогласи и постави за претседателски кандидат ... па сега прави расцеп и бара подршка од членството на вмро ...
и седи на маса со комунисти ... пффф ... не е тој брат љубе шо беше ... џабе се бламира ...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
a ti da napravis evolucija na tebe kako si stanal partiski portokalov poltron?
Таквите како него не еволуираат во ВМРО луѓе него во комуњари и комунисти.Најлошото некои еволуираат дури во Бугари и Пробугари а се нарекуваат ВМРО-овци исто како Иванов!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Значи по најново толкување комуњарот Иванов е кандидат на ВМРО и е патриотот а Љубе еден од идеолошките татковци на партијата ВМРО е предавникот :tapp:Бог да чува и да брани сте.
другпат кога ќе ми реплицираш остај ја барем цела реченица за да видиш шо сум кажал ....
и да .. точно Иванов е кандидатот на Вмро ...
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
a ti da napravis evolucija na tebe kako si stanal partiski portokalov poltron?
Нажалост, твојата констатација е далеку од вистината и тоа неколку светлосни години. Повеќе би рекол дека сево ова е реакција на револтот према ВРХОВИСТИТЕ НА 21 ВЕК, оние кои толку години ни плетеле мрежа и сега на крај сакаат да ни ја скројат до крај...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
точно Иванов е кандидатот на Вмро ...
Баш ме интересира како ќе реагираат оние вистинските ВМРО членови и поддржувачи на Брат Љубе на овој анти-македонски пост од тебе.И нели бре неможете да поднесите комуњари?

Повеќе би рекол дека сево ова е реакција на револтот према ВРХОВИСТИТЕ НА 21 ВЕК, оние кои толку години ни плетеле мрежа и сега на крај сакаат да ни ја скројат до крај...
А чекај,ти си против врховистите на 21 век?Мислев на Иванов како екс СДСМ-овец и се што го труе ДПМНЕ и Македонија?
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Баш ме интересира како ќе реагираат оние вистинските ВМРО членови и поддржувачи на Брат Љубе на овој анти-македонски пост од тебе.



А чекај,ти си против врховистите на 21 век?Мислев на Иванов како екс СДСМ-овец и се што го труе ДПМНЕ и Македонија?
Кога си ти во прашање, јас веќе се изјаснив неколку пати на овој форум... ЈАС СУМ ЗА SuicideMessiah ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ И ЗА НИКОЈ ДРУГ!!!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
realen kako nablizuvaat izborive....slikive vo avatar se zgolemuvaat )))0, nemalo potreba da se sramis da ja stavis poslednata kako edinstvena uste od pocetok )))))):smir:
Не бе друже.
Имам идентичен потпис како и вашиот претседателски кандидат:
Еден за сите :smir:
Да не требаше некој да направи анализа на еволуцијата на ставовите за името на Фрчко од 1993 па до ден денешен??? Или така ми се чини...
Ставовите на Фрле, Брат Љубе и Ружин се јасни читки и гласат:
Компромис со гаранции за зачувување на Македонскиот јазик и Македонскиот идентитет.


За ставот на Иванов не добив никакво објаснување, освен тоа дека е идентичен како и ставот на Гвујо.

Наместо да ја тупиш, повели и објасни ни го сегашниот став во врска со името на Ѓорѓи Иванов.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Баш ме интересира како ќе реагираат оние вистинските ВМРО членови и поддржувачи на Брат Љубе на овој анти-македонски пост од тебе.
:pos2:

член сум на вмро дпмне од кога постои партијата ...
а тие „вистински“ се во заблуда ....
патем не се многу ќе се освестат ...
а се прашувам кога ќе се освестиш ти и таквите како тебе шо го подржуваат лицето БЦ и фрчко-прчко ...

Не бе друже.
Имам идентичен потпис како и вашиот претседателски кандидат:
Еден за сите :smir:
Ставовите на Фрле, Брат Љубе и Ружин се јасни читки и гласат:
Компромис со гаранции за зачувување на Македонскиот јазик и Македонскиот идентитет.
фрчко имал став ? е ова е новост :pos2::pos2:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не бе друже.
Имам идентичен потпис како и вашиот претседателски кандидат:
Еден за сите :smir:
Ставовите на Фрле, Брат Љубе и Ружин се јасни читки и гласат:
Компромис со гаранции за зачувување на Македонскиот јазик и Македонскиот идентитет.


За ставот на Иванов не добив никакво објаснување, освен тоа дека е идентичен како и ставот на Гвујо.

Наместо да ја тупиш, повели и објасни ни го сегашниот став во врска со името на Ѓорѓи Иванов.
а можно ли е зачувување на идентитет без име?????????????

16.02.09 време
Претседателскиот кандидат Љубомир Фрчкоски вчера побара Македонија во преговорите со Грција за името да ја прифати платформата што неодамна ја изнесе Меѓународната кризна група (МКГ). Според него, доколку ни се дадат гаранции за идентитетот, Македонија без размислување треба да го прифати предлогот „Република Северна Македонија“. - МКГ отсекогаш имала пријателски позиции кон Македонија и искрено сака да ја извлече од сегашната позиција. Затоа апелирам до Владата да го прифати предлогот на оваа организација - изјави Фрчкоски. Меѓународната кризна група во својот последен извештај побара Грција да го прифати македонскиот идентитет, а Македонија да го прифати името „Северна Македонија“ за меѓународна употреба
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Нажалост, твојата констатација е далеку од вистината и тоа неколку светлосни години. Повеќе би рекол дека сево ова е реакција на револтот према ВРХОВИСТИТЕ НА 21 ВЕК, оние кои толку години ни плетеле мрежа и сега на крај сакаат да ни ја скројат до крај...
dodeka nie se plasime koj na nas ke ni ja splete mrezata ..narodot zema bugarski pasosi i bega od ovaa zemja ..na krajot ke ostanete ti i Dzole uplaseni :pos2:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
a ti da napravis evolucija na tebe kako si stanal partiski portokalov poltron?
Мa не е он портокалов.
Он само го следи патот кој "мудрецот" Миленко ќе му го покаже со прст:
Не знам зошто ФРЛЕ бира каде ќе гостува и не сака да оди кај школскиот му другар Миленко, да не му е страв дека пак ќе седи позади гол, ќе ги чува јакните и ќе ги собира топките... :vozbud::vozbud::vozbud:
:tapp:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
Љубе Бошкоски ќе биде добар претседател, и онака нема некоја јака функција и ингеренции, барем нека биде човек претседател, а не полтрон(иванов) или предавник(фрчкоски).
Само треба да се потрудиме да пројде во вториот круг оти партиските кандидати се во предност а има некои македонци глупаци(според мене) што ќе гласаат за селмани.
Брат Љубе за прецедник. Ја ќе га гласам па ск ........
Да живее македонија.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
а можно ли е зачувување на идентитет без име?????????????
Прашај го Ѓоле.
И он покрај другите, пред осум месеци го прифати предлогот Република Македонија (Скопје) :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom