Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
дали некој знај кога ќе биди митинго на сдсм во струмица оти разбрав дека ќе биди в петок а тогаш и вмро ќе бидат во струмица???? хитно ми треба одговор.кој знај нека пиши одма.....позз
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Ниеден не го бива!
А и претседател и не е некоја функција во државава - кој и да е ќе игра како ќе му кажат.
Што се однесува до мене - најважните избори завршија - Обама победи, Путин си го гради царството.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
И плус, сметам дека е лошо целата власт да е сконцентирана во една партија/коалиција, посебно во земја како што е Македонија...
Точно.
Тоталитаризмот е опасна работа.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Е тоа ми беше и муабетот де. За се' има став, само за она што највеќе го интересира македонскиот народ, или нема, или пак има, но двосмислен или тросмислен.

И ај после разбери го шо сака да каже.
Ако не го разбираш Иванов што сака да каже, тогаш проблемот треба да го бараш на друго место, не кај Иванов. Би препорачал да се свртиш малку према себе, можеби таму ќе го најдеш...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако не го разбираш Иванов што сака да каже, тогаш проблемот треба да го бараш на друго место, не кај Иванов. Би препорачал да се свртиш малку према себе, можеби таму ќе го најдеш...
Фала Богу се најде еден кој го разбрал ставот околу името на Иванов.

И...?
Ќе не просветлиш ?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Иванов денес сам не се разбира што кажал вчера..а не пак ние...:toe::kesa:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ne sum vo glavata na grujo,no gledano od moj aspekt i normalno sledejkigi analizite i od drugi izvori,a ne samo od tv sitel,jasno si izvlekov zaklucok

ne se plasi BRATOT od vernite clenovi na VMRO,tuku jasno se gleda od nastapot na kandidatite na dpmne deka se isplaseni od podrskata na narodot sto mu ja davaat na BRAT LJUBE
jas licno gledam deka ona sto go zboruva BRATOT e realnost vo site aspekti na ziveenje,a kako primer ke navedam nekolku blic komparacii

nie zboruvam opsto za site ziteli gi birame politicarite da rabotat za nas,a ne gi izbirame za da ne omalovazuvaat,da nosat zakoni koi gi narekuvaat evropski a nie uste najmalku desetina godini nemoze da bideme polnopravna clenka na evropskata unija,pa togas sleduva prasanjeto zosto sega se nosi i se primenuva zakonot naprimer za pusenje,koga nie ke vlezeme vo eu duri po 10 ili 15 godini,i logickiot odgovor po mene e deka se nosi ovoj zakon za da se manifestira sila vrz narodot,da se terorizira so vakov minoren zakon za da se odvlece vnimanieto od bitnite raboti

i sega nekoj od vas ke mi replicira deka so ovoj zakon se zastituva moeto zadravje,demek grujo i vladata opsto se grizi za nas demek za svoite gragani.

vi se molam ,pa sto ne donese kako prvo nekoj zakon so koj ke ni dade LEB da se najademe da ne sme gladni ,ili za toa nema pari,a za glupite spomenici ima pari

nemozam da gi razberam podrzuvacite na ovaa vladeacka garnitura koi i posle tri godini kako vladeat seuste veruvaat deka ovie sto se na vlast ke gi VRABOTAT

pa zar ne gledate deka site ve napravi ULICNI METLACI I CUVARI,AKO PAK NEKOJ E NA POKULTURNO MESTO VRABOTEN NE ZEMA PLATA I RABOTI BEZ PARI ,A OD STAB MU VIKAAT DA SE STRPI KAJ DA E KE DOBIE PLATA ,I TOA NEKOJA MIZERNA OD 6000 DENARI I TOA SO STATUS NA VRABOTEN SO DOGOVOR ZA RABOTA (STO JAS LICNO GO TOLKUVAM VAKA -DOGOVOR TI KE RABOTIS I KE ME GLASAS ZA JAS DA VLADEAM,A JAS ZA VOZVRAT KE TE VRABOTAM KAKO SEZONSKI RABOTNIK DA METES,A ZA PLATA DA NE SI PRASAL KE TI DADAM KOGA KE MI DOJDE NA TAKVOTO KEIF,)I.T.N.

i sega spored vas stom jas vaka gledam na rabotite znaci ista sum kako sdsm

i zatoa ne e fer da se sporeduvaat realnite gledanja na siromastijata i bedata na narodot od strana NA BRAT LJUBE ,so politikata na sdsm.

odvaj cekam da dojde den cetvrtok 19 .03.2009 god za da mozam hrabro da izlezam na plostadot PELA VO SKOPJE,da zastanam sproti BRAT LJUBE ,da go slusam i da mu se voshituvam na negovata hrabrost

nemozam mnogu da napravam i da se zablagodaram na covekot dovolno kolku sto zasluzuva,no ke bidam na negoviot miting vo skopje na 19 mart za da mu ja podaram mojata pocit zatoa sto toj moj i vas BRAT LJUBE A I NEGOVOTO SEMEJSTVO GO ZASLUZUVAAT TOA
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Иванов денес сам не се разбира што кажал вчера..а пак ние...:toe::kesa:
Епа тоа де.

Во првото интервју како претседателски кандидат изјави дека прашањето околу името е проблем на САД.

Потоа рече дека тоа е проблем на политичарите.

Па потоа на историчарите.

Пред некој ден изјави дека само двојната формула е во игра.

А некни, ќе прифати било каков предлог со кој ќе се загарантира просперитетот на нашата држава.

Колку за потсетување, пред девет месеци изјави дека идентитетот е поврзан со името, а пред осум даде зелено светло на предлогот Република Македонија (Скопје).

И ај сеа ти оди па разбери го
:toe:

Али за среќа овде на форумов го имаме @кцхсхт, за да ни ја разреши мистеријата.

кцхсхт повели....
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Фала Богу се најде еден кој го разбрал ставот околу името на Иванов.

И...?
Ќе не просветлиш ?
За оние кои до сега не се просветлија нема спас, Кумровец оставил големи последици, очигледно прочистил комплет...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Заеби го кумровец сега.......сега ја гледам софијската школа:vozbud:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
За оние кои до сега не се просветлија нема спас, Кумровец оставил големи последици, очигледно прочистил комплет...
А оние кои остануваат без одговор на реплика, кењат, в'тат, мрчат и пишуват за се'......само за она кое си ги прашал не.

Повторно истото прашање:

Кој е ставот околу името на претседателскиот кандидат Ѓорѓи Иванов ?
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
А кој е ставот на Фрчко, Ружин и Љубе?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
за брат љубе...ја не сум партиски определен,и гласам за човек,за особа,а не за партија...мразам такви шо се како слеп за стап у партија замаени....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom