Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Не на Грујо, туку на СДСМ...
Чудна работа,како што гледам се повеќе и повеќе од ДПМНЕ ќе го поддржат Љубе а не Иванов,по се изгледа јас ја добивам точната прогноза.:helou:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
аххаха
добар е Иванов го гледам на Канал5 ...
супер си е човекот ...

Чудна работа,како што гледам се повеќе и повеќе од ДПМНЕ ќе го поддржат Љубе а не Иванов,по се изгледа јас ја добивам точната прогноза. - Лошо гледаш или не ти се гледа :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Е уште на тоа останавте да се радувате, А не ви се чини дека и од СДС ќе гласаат за Лубе.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Од СДС нема да гласаат за Фрчко.Кога ја нема ударната тупаница шекеринска бучко спасов митрева никој нема.Тој нема подршка однатре
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Хмм... интересно... Анкета на „Кирилица“ каде Фрчко е во водство.

1. Љубомир Фрчковски (1205)
2. Ѓорѓе Иванов (809)
3. Имер Селмани (205)
4. Нано Ружин (162)
5. Љубе Бошковски (154)
6. Мируше Хоџа (40)
7. Агрон Буџаку (22)

http://www.kirilica.com.mk/results.asp?anketa=88

Исто на анкета на „Утрински“ со околу 16 000 гласови победи Фрле...
Баш ме интересира како ќе биде на Избори. :smir:
се гледа дека тука на овој подфорум повеке се врши партиска агитација отколку вистинска дискусија,зато ги нема вистинските кајганџии како мене,инаку анкетата на кирилица гласи-кој слоган на кандидатите е најадекватен,а не за кого ке гласате,значи се има по светов,море ојте си дома,ке ви дадат плата од штабовите,глеате дека само вие дискутирате,сега ве напуштам,се надеж дека вистинските дискусџии ке се вратат по 6 април..................
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Од СДС нема да гласаат за Фрчко.
Имаш право!Ама за Џоле Космодиск па уште помалку!

http://www.kirilica.com.mk/results.asp?anketa=88

АНКЕТА Резултати


Имер Селмани (Нова пролет, нова демократија) (207)

Мируше Хоџа (Продолжуваме албански) (40)

Нано Ружин (Моја Македонија, сложна и силна) (164)

Ѓорѓе Иванов (Еден за сите) (816)

Љубе Бошкоски (Љубе за претседател) (154)

Агрон Буџаку (Ние го одржуваме зборот) (22)

Љубомир Фрчкоски (Македонија интегрирана и обезбедена) (1211)
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Баш ме чуди зошто Иванов не му поднесе кривична пријава на Фрчкоски за лични навреди.Вчера во Штип го нарече недоветен и уште како не под секое ниво човечко да не збориме академско.Или пак Фрчко кривичните му се како добар ден отрпнал
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Баш ме чуди зошто Иванов не му поднесе кривична пријава на Фрчкоски за лични навреди.
Мене искрено ме чуди зошто млекарите не го рекетираа Џоле-who? со некоја мотика по глаа на митингот во Могила наместо пријава.

Вчера во Штип го нарече недоветен
Нека не се лути,премија му е таа титула.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Баш ме чуди зошто Иванов не му поднесе кривична пријава на Фрчкоски за лични навреди.Вчера во Штип го нарече недоветен и уште како не под секое ниво човечко да не збориме академско.Или пак Фрчко кривичните му се како добар ден отрпнал

Kako moze da mu podnese krivicna prijava koga toj pred toa na miting kolnese se zivo i divo i toa se do 7 pokolenie.......i vakov covek sto kolne kako stara baba ke mi bil pretsedatel......ili pak onoj drugiot sto ima kazano nad milion pcovki...............se sramam sto sum makedonec vo posledno vreme pokraj ova izborite...aj u p.m.:kesa:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Леле за жалење беа СДСБЦ во Штип не можат митинг да направат на отворено па собирале геријатрија во салата.Додуша таа им е и структурата но дефинитвно опозицијата се гради во ликот на Имер Селмани

Што колнел тој рече дека секој што прави зло ке го снајде тоа.Па тоа е универзална вистина и морал и христијанска етика.Иванов колнел срамота само импутации од опозиционериве под секое ниво Иванов А да каже ке ја надоврзат цела азбука.Но тоа е некој што не почуствувал победе нмногу време па реагира параноично во случајов СДСБЦ
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ili pak onoj drugiot sto ima kazano nad milion pcovki
Е тој со пцовките во колумните учествуваше во креирањето на уставот кој сите го фалеа во 1991 година,90% од тука на форумот млеко цицале тие години.

Месијо ајде јас и ти една кладба за избориве може?За тоа кој ќе победи на престојниве избори?
Фрчкоски победува,мојата логика ќе ја поткрепам со фактот дека членството на ДПМНЕ е поделено,мнозинството ќе оди кај Брат Љубе додека отпушокот кај Иванов,така да недоволно гласачко тело да му се спротистави на Фрчкоски.:helou:

Мируше Хоџа за другите кандидати...

За "Вест" открива дека има многу добро мислење за противкандидатите Нано Ружин, Љубе Бошкоски и Љубомир Фрчкоски. "Агрон Буџаку е некако поспан и безволен, Имер Селмани неферски го џапна пратеничкиот мандат од ДПА и не го врати што, според мене, му е минус, а за Ѓорге Иванов не ни мислам да коментирам", вели Мируше Хоџа.

:tv:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Брат Љубе - директен соработник на земунскиот клан

Виктор Канзуров открива

Љубе Бошковски е директен соработник со земунскиот клан








По време на конфликта в Македонија през 2001 година, Бошкоскикато минист'р на в'трешните работи с'трудничеше с мафиотско-полицејската единица Червени барети (или земунски клан) от С'рбија.
Лидер'т на баретите Милорад Улемек Легија е ос'ден в С'рбија като организатор на атентата срешту ср'бскијат минист'р-председател Зоран Джинджич, заедно с непосредственија изв'ршител на убијството, Звездан јованович Звеки.


Лјубе Бошкоски никога публично не се е декларирал като б'лгарин, в по-интимни разговори, да, между малко хора и точно такива, които се чувстват като б'лгари.
С'всем обратното, Бошкоски по телевизионни предаванија е зајавјавал, че е наследник на античните македонци. Цјалата политическа кариера на Бошкоски е в македонистки дух. Това, което е сигурно, е че Бошкоски не е б'лгарофоб и че сега т'рси гласове и помошт от местни б'лгари, но и това само б'лгарите го знајат.


-------------------------------------------------------

Во истиот текст признава, дека како жител на оваа земја, лугето во неа се идентификуваат како МАКЕДОНЦИ!



Тези 37% са особено важни в сладваштото изречение на г-н Георги Коларов: "Вс'штност тази цифра (37% - б.р.) много точно отразјава процента на п'лнолетните македонски граждани с б'лгарско национално самос'знание".
Това просто не е истина. Живеја в Скопие, всекидневно контактувам с нај-различни хора и мога да кажа, че бих искал 37% от п'лнолетните македонски граждани да са с б'лгарско етническо с'знание, но това не е така.
Нјак'де около 60-65% от гражданите в Република Македонија са с мајчин език, којто за нјакој е македонски, и се определјат като македонци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom