Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Тешко дека ќе дојде до тоа, кога Иванов би поминал во вториот круг а со него и Селмани ако вториов ја добие подршката од СДСМ се знае дека тогаш Иванов ќе ја добие од ДУИ така да повторно ќе има бајги разлика.
Ако навистина дојде до тоа не би рекол дека ДУИ ќе го подржат ВМРО. Можеби само врвот на партијата, но обичните гласачи ќе ја зграбаат шансата да имат претседател Албанец.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ако навистина дојде до тоа не би рекол дека ДУИ ќе го подржат ВМРО. Можеби само врвот на партијата, но обичните гласачи ќе ја зграбаат шансата да имат претседател Албанец.
Обичните гласачи сакаат да имат албанец за претседател???
Можеби обичните албанци гласачи, но обичен македонски гласач - НЕ:smir:
 

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Ако навистина дојде до тоа не би рекол дека ДУИ ќе го подржат ВМРО. Можеби само врвот на партијата, но обичните гласачи ќе ја зграбаат шансата да имат претседател Албанец.

Кој Македонец ќе гласа за Селмани, од која било патрија да е тоа не можи да се случи, се знае се што ќе се случи на 22 а за тоа се криви неспособната опозиција која нема доволен квалитет на кадри кој се доволно храбри за да излезат да се бламираат и да кажуваат празни муабети, без никаква идеа и програма незнам зошто дискутираме повеќе Иванов е новиот председател
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Чива е друже колумнава? хехехе,што не можам да речам дека е грешна
Сигурно е на Мирка,не верувам друг нормален новинар да пишува шлакнати колумни против Бранко.
 
S

smart ass

Гостин
Сигурно е на Мирка,не верувам друг нормален новинар да пишува шлакнати колумни против Бранко.
:pos2::pos2:јас имам прочитано безброј шлакнати колумни против бранко, од разни новинари па ако се сите изрежирани од мирка значи она е :zver:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Тажно ама вистинито!!!
Tazhno e DPMNE da se krstat na selskite konspiracii narecheni kolumni na Mirka,povistinito i ne bi mozhelo da bide.

:pos2::pos2:јас имам прочитано безброј шлакнати колумни против бранко, од разни новинари па ако се сите изрежирани од мирка значи она е :zver:
I jas sum prochital interesni plukanja protiv Branko ama nelogichni bezvezni muabeti narecheni kolumna samo po sebe nema logika,nema nitu eden zbor so potkrepa na ona shto go tvrdi,vrz nieden osnov ne si gi potkrepuva svoite "argumenti" i tekst,toa za mene e shlakanje gluposti a ne kolumna.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
I jas sum prochital interesni plukanja protiv Branko ama nelogichni bezvezni muabeti narecheni kolumna samo po sebe nema logika,nema nitu eden zbor so potkrepa na ona shto go tvrdi,vrz nieden osnov ne si gi potkrepuva svoite "argumenti" i tekst,toa za mene e shlakanje gluposti a ne kolumna.
За колумни за кој што не постојат докази и се само шпекулации да се оцрни некој, постојат институции кој може тоа брзо да го решат. Фрчко реши да се прави фраер пред македонската јавност, ама не знаеше дека фраерскиот живот е многу скап. Го чинесе 2 000 000 денари. :tapp:
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Tazhno e DPMNE da se krstat na selskite konspiracii narecheni kolumni na Mirka,povistinito i ne bi mozhelo da bide.



I jas sum prochital interesni plukanja protiv Branko ama nelogichni bezvezni muabeti narecheni kolumna samo po sebe nema logika,nema nitu eden zbor so potkrepa na ona shto go tvrdi,vrz nieden osnov ne si gi potkrepuva svoite "argumenti" i tekst,toa za mene e shlakanje gluposti a ne kolumna.
Јас гласам за SuicideMessiah!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
Кој Македонец ќе гласа за Селмани, од која било патрија да е тоа не можи да се случи, се знае се што ќе се случи на 22 а за тоа се криви неспособната опозиција која нема доволен квалитет на кадри кој се доволно храбри за да излезат да се бламираат и да кажуваат празни муабети, без никаква идеа и програма незнам зошто дискутираме повеќе Иванов е новиот председател
Зошто кој македонец ке го подрже Селмани.. Јас ке го подржам бидејки мислам дека тој е нај добар помеѓу сите кандидати и точка.:wink:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Обичните гласачи сакаат да имат албанец за претседател???
Можеби обичните албанци гласачи, но обичен македонски гласач - НЕ:smir:
Па говорев за гласачите на ДУИ. Сакав да кажам дека дури и ако лидерите на ДУИ го поддржат ВМРО во вториот круг, обичните гласачи на ДУИ би гласале за Селмани, а не за Иванов (ова е во хипотетичката ситуација ако Иванов и Селмани се пробијат во вториот круг).
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Па говорев за гласачите на ДУИ. Сакав да кажам дека дури и ако лидерите на ДУИ го поддржат ВМРО во вториот круг, обичните гласачи на ДУИ би гласале за Селмани, а не за Иванов (ова е во хипотетичката ситуација ако Иванов и Селмани се пробијат во вториот круг).
Дада. Сега се разбираме. Во право си со тезата.

Исто и јас за таква ситуација сметам дека СДСМ требаше да го подржат Љубе, бидејки ако Фрчко влезе во 2 круг, од Љубе гласовите ке идат кај Иванов, и ке изгубат многу СДС:smir:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Ѓорѓи Иванов не заради него туку партијата е во прашање ... А сепак треба да е Љубе...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom