Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Тешка драма го чека слугата на балкансково султанче, па и претседател да се нарекува! А нас? Нас срам ќе не' удира од туѓиот срам!Инаку за профилот на кандидатот Џоле -who? зборува една многу слатка и симптоматична приказна која ја раскажувал на една роденденска забава.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Добро знаеме кај кого се парите и колку пати на ден се фалите таму од ДПМНЕ која влада има најполн буџет и општо добро познато е кој е платен тука на форумите да тролува во полза на владата и Џоле Космодиск.
ти реков и вчера најдими пост кајшто сум рекол дека сум од ВМРО
најди доказ кајшто некој мене ме платил
не лупај безвезе
кажи некој паметен издржан пост доста тропаш зелени и спамуваш по темиве
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2:


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


ova bese first blood-parking lot!!!
ako go izbereme za precedatel ke ima second blood ko ke gi sotri grcite,i third blood ako nejkat da ne primat vo eu!
bas go lici profesorot, i nasiot "precedatelski" kandidat:pos2::pos2::pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ти реков и вчера најдими пост кајшто сум рекол дека сум од ВМРО
Какво издржување бараш?Ставот на симпатизерите се гледа од Водно по многу прашања,доволна е само просечна човечка логика која во случајов или ја имаш или ја немаш,доволен показател е тролувањето за Иванов и наметнуваќи некој си став кој што и не постои како реалност како што е ставот на владата во врска со името а тоа е двојната формула.

bas go lici profesorot
Па нормално дека маж го личи да биде државник а не п.... како Иванов :smir:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Па нормално дека маж го личи да биде државник а не п.... како Иванов :smir:[/quote]

maz so napaga zeni e maz spored tebe???
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Какво издржување бараш?Ставот на симпатизерите се гледа од Водно по многу прашања,доволна е само просечна човечка логика која во случајов или ја имаш или ја немаш,доволен показател е тролувањето за Иванов и наметнуваќи некој си став кој што и не постои како реалност како што е ставот на владата во врска со името а тоа е двојната формула.
па ти немаш човечка логика IQ-то твое во минус заминало
далеку си заминал спас - нема
едно е да почитуваш личност а друго е да си член на партија
а ти ако се брукаш по интернетов гратис сигурно ни в штаб не те примаат па делуваш самостојно од дома
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
maz so napaga zeni e maz spored tebe???
Секој човек што знае да си ја заштити девојката или жената па макар и со сила е според мене маж,додека од друга страна сум слушнал Иванов бил тепан од жена му,тоа пак е уште поголема срамота.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Многу јака поента на Љубомир Д.Фрчкоски

При секој политички ексцес вака заокружена територијална слика на македонските Албанци која се граничи со Косово и Албанија, може да преговара со централната власт и да даде прокламација на „слободни територии“ во кои владее европското право од соседите Косово и Албанија! Што ќе прави „црни Гујо“, ќе вмаршира со војска таму? Или таквата состојба му е и конечна цел?(Се мисли на помош од Иванов како врховен командант на воените сили доколку биде избран за претседател)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
mene samo edno ne mi e jasno na ovoj poteg na sds
branko i frcko do vcera bea neprijateli, za toa ima dokazi-statii kade sto frcko pisuva protiv branko, i razni kolumni vo vesnicite, otprilika 8 godini nanazad!
kako mozi sega tie zaedno da vodat kampanja???
mnogu nejasni raboti se tie...ama vo red e nemaat sansi!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
mene samo edno ne mi e jasno na ovoj poteg na sds
branko i frcko do vcera bea neprijateli, za toa ima dokazi-statii kade sto frcko pisuva protiv branko, i razni kolumni vo vesnicite, otprilika 8 godini nanazad!
kako mozi sega tie zaedno da vodat kampanja???
mnogu nejasni raboti se tie...ama vo red e nemaat sansi!
Одговорот е едноставен , заедно краделе ги продавале државните интереси и имале ќар од тоа , се скарале околу крадење па се плукале , ама кој лопов има достоинство имаат нови „зделки„ во план ,па пу-пу не важи од порано .На другата страна ги имаш Грујо и Ахмети ,додека не му чепне едниот на другиот во грнето со мед све е ОК.А генерално сите во исто исто грне прдат ,затоа и државата не ја бива.....:toe:
 

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Секој човек што знае да си ја заштити девојката или жената па макар и со сила е според мене маж,додека од друга страна сум слушнал Иванов бил тепан од жена му,тоа пак е уште поголема срамота.

Decko ti si imas seriozen problem, da bese Frcko nekoj delikvent, kradec, klosar pa da se tepa so site, no toj ima titula profesor taka da....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom