Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

MKEUpatriot

Гостин
Леле колкав интерес за Љубе односно подвижната катастрофа како што го нарекуваше маршалот Бране.Некоја копија од пристапницата на Иванов или тонски запис каде се изјаснува за таков било каков пишан документ.Не е тој Тито Петковски предавникот така беше наречен од Бучковски на роденденот на СДСМ во 2006 кој е сега кандидат на СДС за град Скопје а уште помалку лигавиот Фрчко критичарот на електрикмен а сега негов поданик и маскота
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Бранко-репер за демократија вистински социјалдемократ од неговата СДСМ кој никогаш не се мешаше во изборот на лидерите од 2004 секогаш оставаше членството да одбере.И ден денес остава партијата да ја води чесниот Заев затоа што членството така сака и ке се врати на претседателска фунција затоа што членството така сака.И Љупче Данаилов како голем противник негов е кандидат затоа што членството така сака.БРАНКОКРАТИЈА-ВИСТИНСКА ДЕМОКРАТИЈА
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Заеднички појадок на претседателските кандидати


Задоволен сум од одлуката на сите претседателски кандидати да ја прифатат мојата понуда на заеднички појадок да покажеме дека Македонија ќе биде посилна само ако сме сложни, оцени вчера претседателскиот кандидат на ЛДП Нано Ружин.

- Нашата платформа и позитивна кампања допре до сите граѓани. Нашата опција е најреална. На Македонија и' треба трета опција, која ќе ги смири двете скарани страни и ќе ја обедини државата по секоја основа. Нашиот рејтинг, кој оди во нагорна линија очигледно му пречи некому. Македонија е поделена, раскарана и можеби и дискриминирана во однос на тоа на која политичка опција и' припаѓате. Бизнисмените, професорите и новинарите се делат на пожелни или непожелни. Имаме проблем со демократијата. Прво треба да се демократизира општеството - рече вчера Ружин.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Сакаш да кажеш дека и јас си ја тепам жената... :vozbud::vozbud::vozbud:
Никого јас не сум помешал, очигледно твоето пратење на политичкиве случувања во земјава се со краток рок...:nesvest::nesvest::nesvest:
Па мислам ни дека твојот лидер не бил ништо поарен со сојата бивша жена, извори од државна болница, се надевам дека новата сопруга на хер хирер нема слични проблеми.

Така да мислам дека дискусијава ве и е:drk:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Plostadite vo Negotino i Kavadarci za vreme na mitinzite na VMRO bile poluprazni.
Narodot e veke osvesten i VMRO ke go jade stapot.
Spored vcerasna anketa VMRO za edna nedela izgubilo uste 11% od lazniot rejting.
Edvaj cekam da dojde 22 mart i da gi porazime nepismenite predavnici od VMRO.
Posle toa se ke si dojde na svoe mesto i sekoj ke si dobie toa sto si zasluzil.I latas i Mirka i Nedelko Milenkovski...:drk::drk::drk::drk::drk:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па мислам ни дека твојот лидер не бил ништо поарен со сојата бивша жена, извори од државна болница, се надевам дека новата сопруга на хер хирер нема слични проблеми.

Така да мислам дека дискусијава ве и е:drk:
Ако зборуваш за Гвујо и јас имам такви информации,цела државна знае.Значи ако Фрчко тепа жени не е океј,а ако Груе го праел тоа океј е,е ај сеа.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ако зборуваш за Гвујо и јас имам такви информации,цела државна знае.Значи ако Фрчко тепа жени не е океј,а ако Груе го праел тоа океј е,е ај сеа.
Ако им рече лидеро деака така треба, така и ке биде :salut::kesa:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ако зборуваш за Гвујо и јас имам такви информации,цела државна знае.Значи ако Фрчко тепа жени не е океј,а ако Груе го праел тоа океј е,е ај сеа.
А да не имаш информации кои цела државна ги знае ,дали Мируше го тепала мажот и?

Да т е.м изборите ,се ќе слушне човек,само она што треба да се слушне на избори неможе да го слушне.
Кога се однесува за кујни и ИКЕА може вода да ви носи:uvo:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Јас пак од сигурни информации разбрав Иванов јадел ќотек од жена му,тоа пак уште поголема срамота е.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Јас пак од сигурни информации разбрав Иванов јадел ќотек од жена му,тоа пак уште поголема срамота е.
:pos2::pos2::pos2: Несакм да верувам во вакви работи, ама цццццц. Ајде да се вратиме на изборите и програмите а кој си има по дома проблеми нека си ги чува за него...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Pobedata na VMRO DPMNE e zagarantirana. se cheka da vidime so kolkava razlika kje gi pobedime:toe:. frcko dosega se pokazha kako vic, a ne kako protivkandidat.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom