Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Не се смеј,Иванов трагедија ви е.

Нема да има дуел сигурно. Фрчковски не се извинува за глупостите што ги има истресено, а на Иванов не му одговара затоа што е во предност.
„Еден за сите, сите за Фрчко“

Според Фрчкоски, ВМРО-ДПМНЕ го крие претседателскиот кандидат Иванов од јавноста бидејќи ниту тој, ниту партијата немале познавања од внатрешната и од надворешната политика.„Нема да се жениме и мажиме со него, па да му се извинувам, ова е однос на одговорност кон македонската јавност и затоа понудата на дуел е однос само кон македонската јавност“, рече Љубомир Фрчкоски.


Видео

:helou:
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Не се смеј,Иванов трагедија ви е.
Трагедија е затоа што не знае да пљука, не знае да вреѓа, не знае да понижува, не знае да лаже, не знае да тепа, не знае со еден збор да биде најчест протип на политичар карактеристичен за последните 18 години на транзиција во Македонија...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Трагедија е затоа што не знае да пљука, не знае да вреѓа, не знае да понижува, не знае да лаже, не знае да тепа, не знае со еден збор да биде најчест протип на политичар карактеристичен за последните 18 години на транзиција во Македонија...
Кој не знае да лаже, па врати се неколку страни назад (1 или 2) па ќе видиш дека знае.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Зарем во животот само на мажите и жените треба да се извинуваме нонсенс.Да дуел треба да има но треба да имаш и достоинствен соговорник со човечки и морален кредибилетет.Јас да сум на местото на Иванов не би излегол на дуел бидејки соговорникот треба да биде и човек со национална свест достоинство а не човек кому јавноста уште. сега му вели ШЕТАЈ.Самото негово предлагање е длабоко понижување на народот.Самиот евентуален дуел ке биде 1)Антиквизација 2)Букефализација 3)Хунзи.Но што да се очекува од кандидат чија партија не е демократска туку е од најсталинистички ориентирана каде своето постоење го поистоветува со една личност Б.Ц настрана идеологија.И после тие биле проевропски ориентирани
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ваков таков,еден за сите,СИТЕ ЗА ФРЧКО,абе кое мутле е тој Иванов,се издтка 20 пати на телевизија,па тој не знае да се изразува,ќе ми преговара со Бакојани.Фрчко е најдостоен за оваа функција и крај.Алал да му е!!!
Трн во око престани да ги вреѓаш членовите на форумот што го подржуваат Фрчко,ја не те викам прост зашто ќе гласаш за Иванов.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Мутле е тој што тдтка.Интересна научна дефиниција.Правилен изговор на букви не е исто што изразување.И за поука претседателот не етој што преговара со Бакојани туку тимови од две страни.Тоа треба да го знае секој почитувач на ултрадостојниот Фрчковски.А од кога физичката маана е условена од капацитетот на еден човек.Зарем што Фрчко си ја лиже устата кога збори не е доволно интелегентен:toe:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Мутле е тој што тдтка.Интересна научна дефиниција.Правилен изговор на букви не е исто што изразување.И за поука претседателот не етој што преговара со Бакојани туку тимови од две страни.Тоа треба да го знае секој почитувач на ултрадостојниот Фрчковски.А од кога физичката маана е условена од капацитетот на еден човек.Зарем што Фрчко си ја лиже устата кога збори не е доволно интелегентен:toe:
Ооооо сирот ти,ако читаш што пишувам како што треба нема да трескаш глупости,има запирка измеѓу реченицата,не реков Иванов дтка значи е мутле.И тоа дткање не го споменав како маана или дека се потсмевам со луѓето што имаат говорна маана,едноставно не е добар оратор.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Ваков таков,еден за сите,СИТЕ ЗА ФРЧКО,абе кое мутле е тој Иванов,се издтка 20 пати на телевизија,па тој не знае да се изразува,ќе ми преговара со Бакојани.Фрчко е најдостоен за оваа функција и крај.Алал да му е!!!
Трн во око престани да ги вреѓаш членовите на форумот што го подржуваат Фрчко,ја не те викам прост зашто ќе гласаш за Иванов.
Немој не ме радуј:vozbud: како не ти е срам ти како поддржувач на фрки-грки да кажеш дека Иванов незнае да се изразува....го немаш слушнато фрчко ти или...?Од фрчко не се изразува никој политичар полошо:smir:
најдостоен е што е предавник ,што е за промена на името? бог да чува:tapp:а ти не си тука за да му кажеш дали да престане на трн:wink: форумов си има админи ,модератори :toe:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ај прочитај си сам што напиша ти го потенцираш дткањето 20 пати.А зошто е Иванов мутле ај објасни.А сирот си ти мене ми треба лидер капацитет неизвалкана личност за претседател а тебе ти треба ОРАТОР како БЦ и Фрчко.Ораторите се за во театарска монодрама.Но тоа кога имаме различни системи на вредности.И потруди се реплицирај на цел текст а не на делови
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ораторите се за во театарска монодрама.
Јас се согласувам со тебе дека ораторот на Иванов од ДПМНЕ Бичиклиски е за во театарска монодрама.

Ооооо сирот ти,ако читаш што пишувам како што треба нема да трескаш глупости
Од ДПМНЕ читаат,ама забрането им е да те разберат,исто како Иванов,слуша ама несака да разбери.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Ај прочитај си сам што напиша ти го потенцираш дткањето 20 пати.А зошто е Иванов мутле ај објасни.А сирот си ти мене ми треба лидер капацитет неизвалкана личност за претседател а тебе ти треба ОРАТОР како БЦ и Фрчко.Ораторите се за во театарска монодрама.Но тоа кога имаме различни системи на вредности.И потруди се реплицирај на цел текст а не на делови
E,kakov e toj pretsedatelski kandidat na kogo duzina celnici od VMRO DPMNE,na celo so Premierot mu gi branat iskazanite "stavovi"?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom