МЛЕКАРИ идете у пм

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Фармерите го блокираа кабинетот на градоначалникот на Битола, и општината.

За ова поддршка 100% од мене. Слободно да го блокираат, ако сакаат нека ја запалат општинската зграда. Стварно е нефер ова што се прави со млекарите, наместо да ја продадат млекарата на француски Данон, кој со сигурност ке ја работеше, му ја даоа за 1 евро на израелецот кој си го продаваше млекото 1 месец (кое патем му идеше без пари) а на млекарите ни денар.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ДОДЕКА минстите потпишуваа во Битола .премиерот во Скопје рече дека јавните пари НЕМА ДА СЕ ТРОШЕЛЕ ЗА МЛЕКАРИТЕ.... Е ПА КОЈ ЛАЖЕ????
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За лажење сите лажат бато, така да ич не се замарам.... А во секој случај, владата нема да го исплати откупеното млеко туку ке го исплати сопственикот на млекарата, или пак млекарите ке добијат акции од млекарата и млекарата ке продолжи со работење под нивна капа (или ке ја продадат на некој трет за да си го наплатат долгот).
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
знам греота се лугево бре,,,,,,
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
знам греота се лугево бре,,,,,,
Ние не сме греота кога за литар млеко кое во Европа е по 20-30 денари, плаќаме и по 50-60 денари?
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ние не сме греота кога за литар млеко кое во Европа е по 20-30 денари, плаќаме и по 50-60 денари?
Аман бе АБЦ кај најде во Европа млеко за 20-30 денари?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Аман бе АБЦ кај најде во Европа млеко за 20-30 денари?
Па во Полска и Чешка каде одкупната цена на млекото е по 12-15 денари за разлика од кај нас каде е 25 и е највисока во Европа.:toe:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Па во Полска и Чешка каде одкупната цена на млекото е по 12-15 денари за разлика од кај нас каде е 25 и е највисока во Европа.:toe:

Цц ц ц ц Евреј не ти е рамен значи! Прво викаш за цена на млекото кое ТИ го плаќаш,за после да ја свртиш работава на откупната цена на млекото :smir:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
За у Лидл мешавината ми праиш муабет? Па таму и едно чоколадо со поминат рок препакувано кошта 10 денари ;) Инаку незнам дали ти текнува чиј вагон беше фатен во Македонија со производи со поминат рок во Македонија пред 2 месеца ;)
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
ЕДЕН ЛОПОВ ДОНЕСЕ ЗА ГАЗДА ГО ИСТЕРАА ДОВЕДОА ДРУГИ ЛОПОВ КОЈ ГИ ДОТОЛЧИ ФАРМЕРИТЕ. СЕ СЛУШНА ЗА СУМА НАД 38 000 000 ЕВРА А ЗНАЕТЕ ШТО Е ОВА БЕТЕР ОД ТОА ТАТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ПАРИ МУ УКРАДОА НА ЛУЃЕТО ГОСПОДИНОТ ГРУЈО И НЕГОВАТА МАФИЈА.Како што кажа човекот со списокот на телевиззите се гледа кој гласал против фармерите на собрание тие пратениците од вмро од битола браво секја чест да сум јас им ја сечам главата на таа пратенчката и на тој пратеникот кој обледе додека беа притиснати од лугето кои ги чекаат своите пари за егзистенција.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
За у Лидл мешавината ми праиш муабет? Па таму и едно чоколадо со поминат рок препакувано кошта 10 денари ;) Инаку незнам дали ти текнува чиј вагон беше фатен во Македонија со производи со поминат рок во Македонија пред 2 месеца ;)
Чекај бе брат,па нели сме пазарна економија?Кога во Лидл или Алди цената беше 99 центи или окулу 60 денари,тогаш не беше препакувано,или само да се плаќало нешто најскапо.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Навистина продожува да молзат уште еве ова клипче ви дава слика кој раководи со таа со с како се више дури името не ми се зборува од лагите на паторот.:drk::drk::drk:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
За у Лидл мешавината ми праиш муабет? Па таму и едно чоколадо со поминат рок препакувано кошта 10 денари ;) Инаку незнам дали ти текнува чиј вагон беше фатен во Македонија со производи со поминат рок во Македонија пред 2 месеца ;)

За ЛИДЛ и АЛДИ воопшто не си во право таму е друга филозофијата, како и да е прозиводите што ги продават се со висок квалитет и пред се одговарат на Германските стандарди...
Муабетот воопшто не ти држи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom