СП Хрватска 2009 - Македонија : Германија (17:30h)

Кој ќе победи на натпреварот?

  • Македонија

    Гласови: 63 79,7%
  • нерешено

    Гласови: 1 1,3%
  • Германија

    Гласови: 15 19,0%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А не можеш да споредуваш сега со македонска фаланга зашто борба во војна е едно а спортска уткамица е друго.
Си учел по македонски за метафора?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ем судииве ни судат против нас па нашиве чисти зицери утнуваат. Јас сигурно ке ги дадев тие контри.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
da vi ebam ceskite sudii da vi ebam plemeto sve da vi ebam ,mamata da vi ja ebam...oooo vi ebam toa glupite!!!! da vi gi rasturam od ebenje toa ceshkite kurvi , se so kleci dur moca da ebam , da vi ebam drzavata da vi ja ebam, da vi ebam toa kelavite glavi...se po spisok da ebam....da vi ebam......
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
нема чист фаул кај нас одма право 2 мин надвор ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
мајни го една у глаата бе посилно бе, не као некоја жена да галиш по глаата... и нашиот ако иде сеа да им честита победа, одам од тераса да рипам..
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Мислам дека смее да игра. Мислам дека правилото беше ако добие црвен во последната минута добива казна за неиграње на следниот натпревар.

Иначе кривецот за поразов се судиите и нашите играчи кои не се доволно психолошки способни. Ебате психолог имаат вработено таму?
Ќе игра утре, единствена казна е 2 мин без играч после црвен картон а ако добие црвен картон за неспортска игра можи и екипата да игра до крајот на натпреварот без еден играч.. значи Кире утре игра... а јас мислам дека ЕХФ утре ќе ни врати за ова... али за денеска ДЕБИЛИЗАМ... просто кажано....
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
како не ги голтнет свирчињана судиве,сестрите да ни ги пуштет на гости Охрид соба ќе им чувам и то без платно
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
нека го фатат на тој бекот од земјата нека го тресна не ме интересира колку тоа ќе е неспортски ..само провоцира
 
В

Вори

Гостин
Ауу бе судииве не уништија,ауу.Борко ниедна топка не фати,Миркулоски дрво невидено,ја не знам како игра за репрезентација.Паднавме психички,после исклучувањето на Кире.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
швабине тешки плачи пички... она чесине што до пред 10години не знаеа да се пишат како се викаат неписмени будали.... се изреволтирав....


а и наша пуста црна среќа македонска... нигде... побегна... се скри
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ај нека ни е наздравје
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ги смрзнавме нацистине поголемиот дел од натпреварот, така и им треба...
Лазаров излезе и играта падна скроз- што укажува колку психолошки паднаа нашите после исклучувањето и дека Лазаров ни е мотив и движечка сила во репрезентацијата.

Нека се заборави на ова, нека се мисли на утре- достојни противници бевме на еден светски првак дури и повеќе од достајни.
Утре во победа :vozbud:

П.С. До кога бе вакви проблеми со судииве :tapp: Јес да сме мала држава ама спорт е бе мајка му :uvo:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
da vi ebam ceskite sudii da vi ebam plemeto sve da vi ebam ,mamata da vi ja ebam...oooo vi ebam toa glupite!!!! da vi gi rasturam od ebenje toa ceshkite kurvi , se so kleci dur moca da ebam , da vi ebam drzavata da vi ja ebam, da vi ebam toa kelavite glavi...se po spisok da ebam....da vi ebam......
и ја исто пичка им матер нивна
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
ne bekot od hrvatska.neka gi fatat tie pd metalurg (mirkulovski i filip lazarova) da gi aknat od zemja.drva nedodelkani i dvajcata.ebati igracite ebati.mislat protiv prespa i prolet igraat pa taka ke se probivaat.kreteni glupi:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom