Што значи секс на почеток на врската?

Статус
Затворена за нови мислења.

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Се изначитав свашта значи...
А зашто сите мислат дека кога не даваме се праиме важни и сакаме да не` чекаат машките? Мислите дека светот околу вас (машките) се врти па ние го правиме тоа за потешко да ви биде вас? :icon_roll
Јас на пример не сакам да давам на почеток бе! Не затоа што е почеток туку затоа што јас нема да се осеќам убаво после тоа... Значи, не го знам типот доволно и не се осеќам доволно слободна за такво нешто... Имам потреба да (сите имаат нели), ама имам и свест и разум... И нема да правам нешто што мислам дека не е како што треба само за да си задоволам некоја потреба или пак да задоволам некој друг затоа што на дотичниот не му се чекало.... Ако не му се чека чао пријатно... Ќе најдам некој кој ќе може да почека па после и двајцата да уживаме во тоа...

Така да persephonia ако те тера, а не сакаш, не го прави тоа... Ако те откачи големо чудо, има уште многу машки кои се повредни и кои ќе знаат да почекаат :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Никако, во една врска треба само да се држиме за рачиња. Иако темава е тотално тинејџерска и смешна, гледам дебата, па ќе се приклучам на партијата џамлии...

Кога веќе влегуваш во континуирано гледање со една личност, значи повеќе од еднаш веќе имаш врска. Затоа имаш пријателска врска, и љубовна врска. Оваа вторава едноставно не може да се ограничи на муабет, па кога погледите ќе се врзат во чвор, кога здивот ќе застане па продолжи, сексот е неизбежен. Е сега, ако многу се мисли човек дали треба или не треба, тогаш подобро и на пешачки не поминува, ризик е, кој знае од каде ќе налета нешто.
Освен тоа, во ситуација каде еден ќе се помисли дали е исправно, или едноставно нешто друго ќе му одвлече внимание, од тој секс останува само механика ако воопшто се случи. Филинг - 0.

Од себе ако тргнам, девојка која ќе ми рече не ме допирај или чекај, веќе нема шанси да остане со мене подолго. Од друга страна, иако јас делувам ненаситно од самиот старт, вистинско уживање добивам малку подоцна, не ми лежат one night stands. А толку многу сакам да сум како другите дечиња... :cry:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@BIG_KISS
-a sto mislite vie,deka koga nie sakame seks so vas,deka se pravime vazni i sakame samo da ve iskoristime?
mislite deka svetot okolu vas(zenskite)se vrti ,pa nie go pravime toa zatoa sto sakame na vas potesko da vi bide?


a ima i zenski sto se povredni ,pa koi ne sakaat,pocituvaat i posakuvaat i koi nema da ima potreba da cekame da pocnat nekogas ne posakuvaat,zasakaat i pocituvaat.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Од што е плашите јас не знам , па не е дундето мраз па да се скрши и не може да се попраи... кожа е бе то... се растегнува.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Од што е плашите јас не знам , па не е дундето мраз па да се скрши и не може да се попраи... кожа е бе то... се растегнува.
e pa problemot e toa sto toa e NIVNA koza.

@VIKTORGG
-ubavo kazano,i mnogu ubavo obrazlozeno.eden od najdobrite postovi na temava so koj 100% se soglasuvam.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
@BIG_KISS
-a sto mislite vie,deka koga nie sakame seks so vas,deka se pravime vazni i sakame samo da ve iskoristime?
mislite deka svetot okolu vas(zenskite)se vrti ,pa nie go pravime toa zatoa sto sakame na vas potesko da vi bide?

a ima i zenski sto se povredni ,pa koi ne sakaat,pocituvaat i posakuvaat i koi nema da ima potreba da cekame da pocnat nekogas ne posakuvaat,zasakaat i pocituvaat.
Јас не мислам така, незнам за другите... А тие што мислат, мислат заради тоа што има машки што искористуваат само... И тоа многу често, и изгледа наишле на некој таков па после си се пазат... А незнам дали има женски што намерно не даваат само за да го измачуваат партнерот... Т.е. сигурно има, има секакви, ама сигурна сум дека се помалку од машките кои искористуваат
А не ми е јасно што е со второво прашање? Како нас ни е потешко ако вие сакате и настојувате, а ние не сакаме?

Има... Не реков нема... Тие што не ви се чека најдете си такви и уживајте си :smir:

Никако, во една врска треба само да се држиме за рачиња. Иако темава е тотално тинејџерска и смешна, гледам дебата, па ќе се приклучам на партијата џамлии...

Кога веќе влегуваш во континуирано гледање со една личност, значи повеќе од еднаш веќе имаш врска. Затоа имаш пријателска врска, и љубовна врска. Оваа вторава едноставно не може да се ограничи на муабет, па кога погледите ќе се врзат во чвор, кога здивот ќе застане па продолжи, сексот е неизбежен. Е сега, ако многу се мисли човек дали треба или не треба, тогаш подобро и на пешачки не поминува, ризик е, кој знае од каде ќе налета нешто.
Освен тоа, во ситуација каде еден ќе се помисли дали е исправно, или едноставно нешто друго ќе му одвлече внимание, од тој секс останува само механика ако воопшто се случи. Филинг - 0.

Од себе ако тргнам, девојка која ќе ми рече не ме допирај или чекај, веќе нема шанси да остане со мене подолго. Од друга страна, иако јас делувам ненаситно од самиот старт, вистинско уживање добивам малку подоцна, не ми лежат one night stands. А толку многу сакам да сум како другите дечиња... :cry:
Нормално дека ти е тинејџерска и смешна, имаш 26 години :) Претпоставувам ова мислење не си го имал и на 18... И сигурна сум дека и јас нема да го имам истото со тек на време :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@BIG_KISS
-sigurno se pomalku od maskite koi iskoristuvaat.a be ajde,od kaj taa sigurnost.ili po zenska linija.


tocno e deka nie nastojuvame,a ne vi teknalo deka mozebi zasto ve posakuvame,zasto ve sakame.a deka koga vie odbivate,toa moze da e poradi toa sto vie ne ne posakuvate,ne ne sakate i ne ne pocituvate?ako toa ne e taka,koja bi bila togas pricinata da nemate seks,so toj sto go posakuvate,sakate i pocituvate?koja?ispaga deka ne cuvstvuvate isto.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
@BIG_KISS
-sigurno se pomalku od maskite koi iskoristuvaat.a be ajde,od kaj taa sigurnost.ili po zenska linija.


tocno e deka nie nastojuvame,a ne vi teknalo deka mozebi zasto ve posakuvame,zasto ve sakame.a deka koga vie odbivate,toa moze da e poradi toa sto vie ne ne posakuvate,ne ne sakate i ne ne pocituvate?ako toa ne e taka,koja bi bila togas pricinata da nemate seks,so toj sto go posakuvate,sakate i pocituvate?koja?ispaga deka ne cuvstvuvate isto.
За малку ќе се расплачев:nesvest:
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
48
Поени од реакции
4
Од што е плашите јас не знам , па не е дундето мраз па да се скрши и не може да се попраи... кожа е бе то... се растегнува.
Да ама емоциите може да се претворат во мраз... и да се скршат, сосе личноста, така да луѓето се плашат во тој случај емоциите, гордоста и достоинството да не им биде повредено а не тоа ти што го викаш
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
@BIG_KISS
-sigurno se pomalku od maskite koi iskoristuvaat.a be ajde,od kaj taa sigurnost.ili po zenska linija.

tocno e deka nie nastojuvame,a ne vi teknalo deka mozebi zasto ve posakuvame,zasto ve sakame.a deka koga vie odbivate,toa moze da e poradi toa sto vie ne ne posakuvate,ne ne sakate i ne ne pocituvate?ako toa ne e taka,koja bi bila togas pricinata da nemate seks,so toj sto go posakuvate,sakate i pocituvate?koja?ispaga deka ne cuvstvuvate isto.
Искуство (колку толку, и не само мое туку и од други). Па и женска линија :)

Можно е се`... И да настојувате заради тоа што не посакувате/сакате, и да сакате само да не` искористите... Исто и за нас нели...
Ама, еве јас за мене да зборам, јас тоа не го правам зашто не посакувам/сакам/почитувам/билошто некој туку заради тоа што јас не си се осеќам добро.... А за мене јас сум си на прво место нели? Никој не е поважен од мене и се додека не се осеќам јас доволно слободно, нема ништо да направам, па него ако не му се чека, немора... Едноставно нешто во главата ми вика дека не треба, дека не е добро, и доволно е тоа малку да ме премисли колку и да сакам :) И тоа не мора да значи дека не сакам некој... Не гледам никакво поврзување тука...
 
Б

Бат Елохим

Гостин
@BIG_KISS
-sigurno se pomalku od maskite koi iskoristuvaat.a be ajde,od kaj taa sigurnost.ili po zenska linija.


tocno e deka nie nastojuvame,a ne vi teknalo deka mozebi zasto ve posakuvame,zasto ve sakame.a deka koga vie odbivate,toa moze da e poradi toa sto vie ne ne posakuvate,ne ne sakate i ne ne pocituvate?ako toa ne e taka,koja bi bila togas pricinata da nemate seks,so toj sto go posakuvate,sakate i pocituvate?koja?ispaga deka ne cuvstvuvate isto.
па како не ви е срам значи, жени едни? непочитувачки едни! :pos2::pos2:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Супер работа зошто да не.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Да ама емоциите може да се претворат во мраз... и да се скршат, сосе личноста, така да луѓето се плашат во тој случај емоциите, гордоста и достоинството да не им биде повредено а не тоа ти што го викаш
А бе кој му бара емоции бе!?
За СЕКС е работата!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали ќе дадеш на почеток на врска или покасно пак ќе бидеш курва бидејќи мењаш партнери пред да стапиш во брак.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom