Александар Белов

Член од
11 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Ах, Макеоднијо!Имаш куп експерти.И ке беше приказната со срекен крај ако барем музичките експерти имаа минимално музичко познавање.Ама за жал најголем дел не знаат тонот Ц повишен за пола степен како се вика.Мегутоа си знаат да зборат, имаат усти отворено ко да не речам што..
Ни еден ама ни еден човек не станал пејач со пеење некоја песна од некој пејач и притоа ја пеел слично или исто ко него.Штосот е да ја испееш на твој начин и подобро од оригиналот.Е тогаш си пејач.Така да Александар нема потреба да ја пее песната слично ко Тоше.
Песната од Кире, не си ја ни слушнал коментираш.И јас бев изненаден што пее песна од Кире Костов, мегутоа под сплет на околности слушнав дел од песната и песната е одлична и не наликува на Златно Славејче.Кога сме кај златно славејче таму песни прави Александар Џамбазов, а не Кире.
И уште нешто.Евровизија е фестивал за кој сите зборат едно или друго ама тој фестивал ти нуди најголема промоција.Ако си паметен ке се испромовираш, ако не ке се избламираш.Едно од то сигурно.Сети се само која беше Елена Ристеска пред Евровизија 2006, и што стана Елена Ристеска после Евровизија.
И да има желба, има сон.А за да успееш најважно е да знаеш што сакаш и да знаеш да сонуваш.Дека еден ден сонот ке ти стане јаве!
Se soglasuvam potpolno so tebe @rossoner stefan. Plus bi dodala deka tie "eksperti " se nekoi koi ne go sledele {outo vo celost i se vodat od mo`ebi nekolku nastapi na Aleksandar ili od ne{to {to ka`al vo tekot na dnevnite pregledi. I ne se soglasuvam deka ne mo`e da ja otpee "Tajno moja". To~no deka na galata ne be{e najdobar (ne navleguvam vo pri~inata) no jas go slu{av na poslednata proba i preubavo ja ispee pesnata i voop{to ne go imitira{e To{e, ja otpea na svoj na~in. I vo vrska so Evrovizija se slo`uvam...ne gledam pri~ina zo{to da ne nastapi ako ve}e saka...i ne gi razbiram onie komentari "rano mu bilo, ne e spremen, }e se zeznel, }e se razo~aral.....", gluposti...pa i samiot ka`a deka saka da se pretstavi pred svojata publika so svoja pesna i voop{to ne e bitno dali }e pobedi ili ne. Toj si ima ve}e svoja publika koja }e go podr`uva i da ne pobedi taka da nema pri~ina za zagri`enost. Pozdrav i sekoe dobro
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Мислам дека сите се правите некој експерти па волку вреди или не вреди времето ќе покаже колку е добар и дали воопшто е добар али ако почне да лета у облаци тешко дека нешто ќе направи и пред се треба внимателно да ги бира песните оти без добра песна и вистински хит ништо нема да направи оти популарност премнгу брзо минлива колку брзо станеш популарен уште побрза може да ја изгубиш истата.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Pa ne e nesto naj naj, ali moze nekako ke doturka do svetska slava, a ne mi se veruva da uspee vo makedonija, zasto ima mnoogu jaka konkurencija, ali ne se znae postojat cuda!!:toe:
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Pa ne e nesto naj naj, ali moze nekako ke doturka do svetska slava, a ne mi se veruva da uspee vo makedonija, zasto ima mnoogu jaka konkurencija, ali ne se znae postojat cuda!!:toe:
E da be... do svetska slava moze da doturka, a vo Makedonija tesko da uspee?? Edna konkurencija... so da ti kazam.
Vo Makedonija ako ne uspee za svetska slava ne moze ni da sonuva.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa ne e nesto naj naj, ali moze nekako ke doturka do svetska slava, a ne mi se veruva da uspee vo makedonija, zasto ima mnoogu jaka konkurencija, ali ne se znae postojat cuda!!:toe:
Поглупаво мислење одамна немам прочитано.:tapp::tapp:
Се повеќе сум убеден дека пред регистрирање на форумов треба да се спроведе некаков тест за интелигенција.:uvo::uvo:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Pa ne e nesto naj naj, ali moze nekako ke doturka do svetska slava, a ne mi se veruva da uspee vo makedonija, zasto ima mnoogu jaka konkurencija, ali ne se znae postojat cuda!!:toe:
No comment, ali se soglasuvam so mummy returns za testot :D

A Aleksandar spored mene e tapa.
 
G

grande-juve

Гостин
ЧИТАТЕЛКИТЕ ОДБРАА
Белов- најмомче на годината
Александар Белов, македонскиот претставник на „Операција триумф“, денеска ќе се закити со титулата најмомче на годината, во изборот што по седми пат го организира тинејџерското списание „ТАА“. Гласаа читателките од цела Македонија, кои имаа можност да го одберат својот фаворит меѓу Белов, Мартин и Стефан („Некст тајм“), Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Кристијан Јованов, Раде Врчаковски - Врчак, Тони Зен, Елвир Мекиќ и Панчо. Тие два месеца преку писма, СМС и е-пораки гласаа за момчето што, според нив, ја одбележа изминатата година. На крајот, со убедлива предност победи Александар Белов. Тој го привлече вниманието на македонската јавност со учество во шоуто „Операција триумф“, кое се емитуваше на телевизија „А1“ и каде што Белов до крај остана фаворит на публиката.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
i jas imam slusnato deka ne e mnogu bistar ama neka praj kef deteto barem ne se vika lambe (za grev pa i prezimeto alabakovski ova sigurno e majtap od kumot)
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
ништо посебно не е ама би можел да се подобри ако го подземе некоја менаџерка како Лиља од Тошка и да го подсреди малце
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
ЧИТАТЕЛКИТЕ ОДБРАА
Белов- најмомче на годината
Александар Белов, македонскиот претставник на „Операција триумф“, денеска ќе се закити со титулата најмомче на годината, во изборот што по седми пат го организира тинејџерското списание „ТАА“. Гласаа читателките од цела Македонија, кои имаа можност да го одберат својот фаворит меѓу Белов, Мартин и Стефан („Некст тајм“), Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Кристијан Јованов, Раде Врчаковски - Врчак, Тони Зен, Елвир Мекиќ и Панчо. Тие два месеца преку писма, СМС и е-пораки гласаа за момчето што, според нив, ја одбележа изминатата година. На крајот, со убедлива предност победи Александар Белов. Тој го привлече вниманието на македонската јавност со учество во шоуто „Операција триумф“, кое се емитуваше на телевизија „А1“ и каде што Белов до крај остана фаворит на публиката.
Еве и видео
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
За мене е тапа чоек
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Bas me interesira kako ke se snajde so pesnata za Evrosong,kako sto kaza pesnata ima dance ritam...Koj spored mene,mislam deka ne mu lezi.

No sepak ke vidime:wink:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Зашто така зборите,Тапа,Глуп,Ваков-Таков.
Баш си е супер дечкото.Уште е на почеток, има време кога ќе се докаже, кога ќе се покаже во свое светло.
Според мене , мислам дека ќе има прекрасна кариера во македониај па можеби и во Хрватска и во Србија.И мислам дека тотално ќе се промени.А да сум на неогово место, прво нешто што би променила, е да не дозволуам секој да ме гази и на сцена да ме прави грк!!!!!!!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
deckoto e dobar.....za balkanska kariera zs da ne ama za svetska kariera potesko.....ima mn da uci:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom