Да и помогнеме на Јулијана!

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Епа ако не да се продолжи рокот.
Срамота, не ќе се брукаме со 500 денари.
О мрзиии, мрднете ги гзојте и директно в банка и донирајте бар по 100 ден!!
 
P

Princ

Гостин
Не, сигурно нема да се оди само со 500 денари:)
Има време и утре некои на коишто сметам да донираат колку што можат :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не, сигурно нема да се оди само со 500 денари:)
Има време и утре некои на коишто сметам да донираат колку што можат :)
Нели до петок??? Јас не успеав до сега, а ваљда и утре нема да стигнам, па планирав последниот воз да го фаќам. Значи, до петок е нели?

Туку, како бе само една донација?:nesvest:
 
P

Princ

Гостин
Да, до утре е ама планирав утре да одиме да и ги однесеме. Ама еве, може и задутре тоа... таман викенд :pipi:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да, до утре е ама планирав утре да одиме да и ги однесеме. Ама еве, може и задутре тоа... таман викенд :pipi:
Што ќе однесиш, 500 денари? Леле се надевам ќе ја види уште некој темава, дека навистина ова е брука. Фала на одложувањето, утре сабајле имаш две донации - од мене и од другар ти.:wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Донирано. :pipi: Денес толку можев, ќе донирам и утре ако стигнам порано Струга.
 
P

Princ

Гостин
Фала ти мериџејн, донацијата е примена и наскоро ќе биде проследена :smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Отворена е уште сметката?
 
P

Princ

Гостин
Во моментов вака стојат работите
Вкупно се примени донации од 5 индивидуалци. Вкупно прибрани средства се: 5500 денари. Доколку сакате (се надевам барем да се изјасните со да или не) ќе поставам на темава изводи од сите приходи. Тоа е малку проблематично бидејќи на изводите од банка стојат бааги доверливи податоци (како име и презиме, матичен број...) но доколку сакате, а јас секако дека сакам до крај транспарентен да бидам, ќе ги затскријам некои по доверливи податоци и ќе ги објавам изводите од банка.

Значи, сметката е сеуште отворена и ќе биде отворена до вторник претпладне. Во вторник претпладне ќе ги подигнам средствата и ќе ја затворам таа сметка, и во придружба од некој член на форумов ќе одиме кај Јулијана да ја видиме, да ја поздравиме од сите вас, и да и ги дадеме средствата. Ако некој има посебна желба да ме дружи, нека ми пише на ПП или нека се изјасни на темава па ќе се договориме како/што.

Јавна благодарност до другар ми и мило ми беше што го чув :smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Само толку?:nesum:
Тоа е ... тешко е добро ситуиран и здрав човек на момент да се стави во нечија таква кожа, за да посака да помогне. Мислев ќе има безброј донации по некои симболични суми, кои заедно ќе направеа барем една нормална плата. И одењето до банка не е оправдание, дека секој ден сме излезени и ако сакаме ќе одвоиме две минути.
Ватевр ... не знам повеќе што да кажам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не донирав затоа што Прокредит банка не сакаше да ги прими моите пари.Не знам што беше проблемот, а не знаеше ни вработената во пошта.А со уплатницата се беше во ред:toe:.

Еве и бројов на сметкава три пати го проверувам тој е, и дознаката таа е.
 
P

Princ

Гостин
Од пошта пробуваше? Дека чудно е како тоа не сакале да ги примат парите :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom