Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

U

UnholY

Гостин
Имам тесни маички од HIM
Оваа може да ти послужи за чизмите да си ги бришеш, а останатите две можеш и да ги носиш :)

Инаку, ја моментално имам останато само неколку(ги раздадов, а веќе почнаа и да избледуваат), две од Metallica, Cannibal Corpse, Iron Maiden и Cradle of Filth.

А, до пред година имав три од Cannibal Corpse, две на кратки ракави и еден блузон од Cradle Of Filth, пет-шест од Metallica, една од Pantera, една од Embriotomy и една од Dark Funeral.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
имам и Agents og abhorrence.заборавив да напоменам.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
моментално од никој, но на времето, имав и блузон и фармерки со ЕМИНЕМ....многу го сакав, уште го сакам али не толку многу:pos2:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Моментално од никој но се надевам дека ќе добиам од Еnrique Englesias:).
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Rolling Stones на широки рамки,летна,со добропознататиот јазик,и добивам на самодоверба кога си ја носам :poss:
И од Muse. Сама си ја направив,кога веќе не можам да најдам.
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
vo skopje znam samo edna prodavnica za vakvi raboti. vo leptokarijata ima eden metal shop, ima dosta dobri raboti. a ako znae nekoj nekoi drugi mesta neka gi kaze :D

Во Охрид има нај малкѕ 3 продавници каде што се продаваат вакви маички/блузи...!!
Јас персонално имам од Боб Марли, Тул и Вајб Трајб. :helou:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Во Охрид има нај малкѕ 3 продавници каде што се продаваат вакви маички/блузи...!!
Јас персонално имам од Боб Марли, Тул и Вајб Трајб. :helou:
da be druze gi znam vo ohrid i imam kupeno od niv ali ne se nesto mnogu kvalitetni i nema mnogu izbor, ima i vo struga eden so pravi takvi maici e sega i kaj nego nema nekoj golem izbor, a za 300 den. kvalitetot ne e mnogu los.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Имам една АЦ/ДЦ и РХЦП :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom