Соживот

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Па ајде ..малку да се подсетима на блиското ни минато..односно да (конечно) почнеме со ЛУСТРАЦИЈАТА:
1.Тито 5-Коски...познат по „бугарските летоци„..начин да се одтргне вниманието на Макеоднците од настаните во (тогаш) државата на Македонците
2.Стојан Андов..лидер на пројугословенските сили и долгопгодишен намесник за Макеоднија
3.Киро Глигоров ...најмудар од сите мудреци македонски..се раздаде за бадијала и (око) не му трепна за тоа...оти „газдите„ му го пукнаа.
(затоа велат најомразен куќен специјалитет таму ти биле...БОМБИЦИ..од секаква врста..разбира се...
4.Д(рв)енко Малески..кој не можел да си ја замисли Македонија независна да биде..од драгата му југославија...и манујката која ја шеташе на приватна сметка..а чии трошоцои не успеа да ги наплати оти клетите вмро-вци..го фатија на дело..како хотелска сметка од Њујоршки Хотел ... ја поднесува на обрачун во македонскиот Буџет ..да му ја плати
сиромашниот Народ..сега прекрстен во ФИРОМСКИ.
дрн
дрн
дрн
Ајде нека продолжи друг..за да се подсетиме на СИТЕ ..незаборавајќи ги НИКОЈ од нив..овде јасно да бидат споменати по име и презиме..иако на сите им е еднакво презимето..односно тоа е ФИРОМСКИ.
:toe:
овој не го ни читам пошто е време за губење, па нема ни што да му одговарам на човекот кој пред неколку години на други форуми го величеше екс-месијата љуБчо а сега гледам се преориентал
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
македонците - антички :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
До сега еден куп археолошки македонски артефакти се пронајдени на овие простори-најверодостојни докази за присуството на еден народ,ама шќиптарски артефакти нуту еден:helou:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
alles Gute, naten e mire, lamtumire, mirupafshim, се најдобро, ciao, се читаме
многу сум разочаран од капацитетот на мојот народ
и за денес мислам, барем за некое време завршувам

поздрав
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Многу е ретко во оваа држава да најдеш фин Албанец, има ама ретки се.
Пример за сите Албанци во Македонија треба да бидат Гаџа и Туна, а не некои безвезни ладнокрвни политичари.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Многу е ретко во оваа држава да најдеш фин Албанец, има ама ретки се.
Пример за сите Албанци во Македонија треба да бидат Гаџа и Туна, а не некои безвезни ладнокрвни политичари.
Po taa tvoja logika koj bi bil primer za site makedonci vo Makedonija?
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Po taa tvoja logika koj bi bil primer za site makedonci vo Makedonija?
Сите позитивни културни луѓе што имаат осет и чувства, и што ги гледаат луѓето како луѓе а не според тоа на која раса, вера и националност и припаѓаат!
И што нормално си седат во автобус, или шетаат по улица со нормални човечки манири, а не вандалистички настроени провокативни луѓе!
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Сите позитивни културни луѓе што имаат осет и чувства, и што ги гледаат луѓето како луѓе а не според тоа на која раса, вера и националност и припаѓаат!
И што нормално си седат во автобус, или шетаат по улица со нормални човечки манири, а не вандалистички настроени провокативни луѓе!
Pa takvi gi ima i za izvoz kaj albancite be, i od javnite faci, ne se samo Gadza i Tuna.
Sto bas za niv se nafati?!!
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Pa takvi gi ima i za izvoz kaj albancite be, i od javnite faci, ne se samo Gadza i Tuna.
Sto bas za niv se nafati?!!
Јас тие ги знам и ги почитувам и тие ги кажав, а баш поубаво ако има и други, не ми смета зашто никогаш не гледам бар јас по тоа дали е Албанец или некој друга националност, едноставо не ја гледам причината за толкава омраза. Зошто никој не ми одговори на тоа прашање погоре? Зошто им свиркаат, ги закачаат девојчињата?
Зошто кога поминува некој мора да коментираат? За да им врати некој и после тепачка да се напраи? Не викам дека нема и Македонци такви ама јас не сум видела Македонец во автобус да се однесува така како некои од Албанците што се однесуваат.(не зборам за сите, повеќето)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.512
Поени од реакции
82.058
Јас тие ги знам и ги почитувам и тие ги кажав, а баш поубаво ако има и други, не ми смета зашто никогаш не гледам бар јас по тоа дали е Албанец или некој друга националност, едноставо не ја гледам причината за толкава омраза. Зошто никој не ми одговори на тоа прашање погоре? Зошто им свиркаат, ги закачаат девојчињата?
Зошто кога поминува некој мора да коментираат? За да им врати некој и после тепачка да се напраи? Не викам дека нема и Македонци такви ама јас не сум видела Македонец во автобус да се однесува така како некои од Албанците што се однесуваат.(не зборам за сите, повеќето)
Aj доста! Не лажи!
Тоа со автобусите све е српска пропаганда. Нема везе, баш се културни и фини позади у двојка, особено со Македонците, и особено коа се они 5-6-торица а ти си еден.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Јас тие ги знам и ги почитувам и тие ги кажав, а баш поубаво ако има и други, не ми смета зашто никогаш не гледам бар јас по тоа дали е Албанец или некој друга националност, едноставо не ја гледам причината за толкава омраза. Зошто никој не ми одговори на тоа прашање погоре? Зошто им свиркаат, ги закачаат девојчињата?
Зошто кога поминува некој мора да коментираат?
За да им врати некој и после тепачка да се напраи? Не викам дека нема и Македонци такви ама јас не сум видела Македонец во автобус да се однесува така како некои од Албанците што се однесуваат.(не зборам за сите, повеќето)
Pa zosto se supaci, aslaci, tokmaci, vinkli....:toe::toe:
Koj osporuva deka ima i takvi?!

Ama isto taka nikoj ne moze da osporuva deka takvite gi ima i megu makedoncite, turcite, romite, srbite, germancite, francuzite, kirgistancite...

Src ( abe zensko si bila :)).... jas, vtora godina sredno, se vozam vo 57-mica zaedno so drugar, destinacija ni bese zadnja stanica, gore na nerezi kaj replek... vo avtobusot samo jas i drugar mi albanci... i normalno si muabetevme na albanski.... avtobusot zastanuva na stanicata kaj ona srednoto ( ugostitelsko li, sto li bese, u kozle ) .... i koga odednas se sobiraat 7-8 dusi okolu mene, a dole cekaat uste 50-tina.... sreka sto prv izreagirav, pa kutrite se isplasija ( den denes seuste ne mi e jasno kako se uplasija ), inace ne mi begase drzavna.... a soferot pak majciniot, ne ni mislese da trgne, se dogovoril so ovie toj prethodno.... pa se dur ja ne otidov do kaj nego i se razbrav na moj nacin ne trgase..... ete taka...

samo oti zboruvav albanski so drugar mi, ke bev vo gips mesec dena...:toe:

vakvi primeri.... milion, kolku ti dusa saka... vo dobar del od slucaite imase vmesanost od soferite na JSP, a ponekogas i direktno od policajci :toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Aj доста! Не лажи!
Тоа со автобусите све е српска пропаганда. Нема везе, баш се културни и фини позади у двојка, особено со Македонците, и особено коа се они 5-6-торица а ти си еден.

Се (не све,све е србски збор) е наша пропаганда,вкучувајки те и тебе :helou:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.512
Поени од реакции
82.058
Pa zosto se supaci, aslaci, tokmaci, vinkli....:toe::toe:
Koj osporuva deka ima i takvi?!

Ama isto taka nikoj ne moze da osporuva deka takvite gi ima i megu makedoncite, turcite, romite, srbite, germancite, francuzite, kirgistancite...

Src ( abe zensko si bila :)).... jas, vtora godina sredno, se vozam vo 57-mica zaedno so drugar, destinacija ni bese zadnja stanica, gore na nerezi kaj replek... vo avtobusot samo jas i drugar mi albanci... i normalno si muabetevme na albanski.... avtobusot zastanuva na stanicata kaj ona srednoto ( ugostitelsko li, sto li bese, u kozle ) .... i koga odednas se sobiraat 7-8 dusi okolu mene, a dole cekaat uste 50-tina.... sreka sto prv izreagirav, pa kutrite se isplasija ( den denes seuste ne mi e jasno kako se uplasija ), inace ne mi begase drzavna.... a soferot pak majciniot, ne ni mislese da trgne, se dogovoril so ovie toj prethodno.... pa se dur ja ne otidov do kaj nego i se razbrav na moj nacin ne trgase..... ete taka...

samo oti zboruvav albanski so drugar mi, ke bev vo gips mesec dena...:toe:

vakvi primeri.... milion, kolku ti dusa saka... vo dobar del od slucaite imase vmesanost od soferite na JSP, a ponekogas i direktno od policajci :toe:
Ете глеате,
у ствари Македонците све тоа праат (постои таен заговор на релација шофери ЈСП - џандари - патници Македонци). Ако се најдовте во некоја од овие три заговорнички групации, сетете се само колкупати сте тепале невини Албанци по автобусите во соработке со другите две.
Мислам дека дека погоре посочената (тајна) општествена коалиција, ги фабрикува лагите за наводните дивеења на албанските мирни и невини групации по градските двојки, дванаески и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom