Последен гледан филм со кратка рецензија

Х

Ханзо

Гостин

Денес го гледав, и немам зборови. Што и да кажам тука само би го уништило уживањето на оние кои уште не го гледале. Одличен актерски состав со Gabriel Byrne и Kevin Spacey во главните улоги, одлична приказна, чиста десетка.

едит: Каде ми отишла сликата од Ronin во претходниот пост? :icon_eek:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34

Филмот беше одличен немам зборови за него 10/10 немам гледано ваков акциски филм во животот, одлично беше обработен главниот глумец секако Жан Клод Вандам претерано пукање , тепање и слично во филмот не најдов никаква грешка и кога заврши посакав уште да трае .:vozbud:
a ime ima fiLmov...>?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
The Last Templar



При падот на Ерусалим двајца темплари добиваат задача да го скријат некаде Евангелието по Исус,најголемата тајна на црквата во Ватикан!

На Менхетен во еден музеј има изложба на артефакти кои биле долго време заклучени во Ватикан.
Четворица коњаници облечени како темплари крадат поголем дел од артефактите,еден артефакт има големо вредност и значење за човештвото.
Истрагата ја води агентот од ФБИ Sean Daley aka Scott Foley а паралелна истрага води и археологот Tess Chaykin aka Mira Sorvino .
Ќе се случуваат многу интересни нешта,никој не верува еден на друг a за да дозанете што и како понатаму симнете го филмот и уживајте двата дела од овој серијал.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
KIDulthood

Нигери и нивнио живот улицата комшилуко потрагата за нешто подобро

ADULTHOOD

2 дел од претходнио само нели адулт тука поголеми проблеми по возрасни се самите глумци и нешто као продолжение на 1 дел у секој случај ке утепате 3 саата за двата филма шо и не се толку лоши.За двата заедно 6.5/10
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Angus, thongs and perfect snogging :)


Филмов го чекав уште од минатото лето, кога ги видов билбордите во Лондон за премиера :) И стварно е интересен, можеби мене ми се допадна толку многу затоа што ја имам читано книгата во седмо/осмо одделение па знаев дека ќе вреди да се гледа, но во секој случај убав филм за опуштање и смеење :) Се работи за тинејџерка која не го сака својот изглед, а воедно и својот живот, сметајќи дека нејзините родители ја уништуваат и не и даваат доволно слобода, има смешни случки со нејзините најдобри другарки и момчињата од училиштето и всушност се' што претставува дел од растењето и созревањето на сите тинејџерки. :pipi:
Интересен и забавен филм, вреди саат и пол од летово да одвоите за да се гледа :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Walking Tall (2004)
По осум години служба во специјалната единица на американската војска, наредникот Крис Вон (Двејн Џонсон) се враќа во својот роден град, барајќи работа во локалната фабрика. ОД шерифот ќе дознае дека таа била затворена пред шест месеци и дека единствено место каде би можел да работи е коцкарницата Вајлд бери, чиј сопственик е неговиот поранешен школски другар Џеј Хамилтон. Крис ќе се сретне со својот најдобар пријател Реј Темплтон, кој организира натпревар во американски фудбал.
По мечот, сите ќе заминат во коцкарниацта, каде Крис ќе предизвика тепачка кога ќе сфати дека го мамат. По ова тој ќе дознае дека со градот управува корумпираниот шериф и бандата криминалци, по што ќе одлучи да се соочи со нив. Ќе се пресмета со криминалците и ќе ја демолира коцкарницата, а подоцна пред судот и поротата ќе вети дека ќе се кандидира за шериф и ќе се бори со организираниот криминал.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
The Uninvited



Е*еш рецензија, филмов е совршенство, за мојот вкус.
Не пишувам ништо, глупаво би било од моја страна да го уништам филмов со билокаков коментар.
Гледајте го!

10/10 !
 
П

Паган-др

Гостин
Уште пред некоја недела го гледав филмот сега ми текна да пишам :)
Fast & Furious 4
После F&F Tokyo Drift овој дел на Брзи и Бесни е одличен. Го има уште тој шмек од првите два дела. Во овој дел повторно го гледаме Вин Дизел и главниот лик од 1 и 2 дел (на врв на јазик ми е :kesa:). Помалце трки, но сепак одличен филм за гледање.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162

Денес го гледав, и немам зборови. Што и да кажам тука само би го уништило уживањето на оние кои уште не го гледале. Одличен актерски состав со Gabriel Byrne и Kevin Spacey во главните улоги, одлична приказна, чиста десетка.

едит: Каде ми отишла сликата од Ronin во претходниот пост? :icon_eek:
И од мене една силна препорака за филмов. Гледајте го!
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143


Terminator 1


Филмот го имам гледано повеќе од 30-40 пати но секогаш ќе ми биде интересен.
Нема што да објаснувам на сите ви е гледан.

Оценка 10/10
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341

Тој ке работи во банка и ке вели Не на се. Нема да излегува нема да прави ништо.
И После ке направи една заклетва цела година да вика ДА на се.
И ке се случваат интересни работи. Многу интересн филм. Обавезно да го гледате. Ако мислите дека е комедија урнебесна , не е.

За тие шо го имаат гледано најјака ми беше сцената со Ред Булл, ред булл ... се искинав од смеење :pos:

Едит од џимеј: Сликата не се гледа, постирајте одсега и имиња на филмови. Во овој пост филмот е Yes Man.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Wolverine
Разочаран. Очекував поќе од овај филм. Имаше некои глупи нелогичности шо ми скршија филм.
6/10

Panic Room

Мајка и ќерка се вселват во нова куќа во која што има panic room (соба во која можiш да се скриеш во случај на провала или сл.) And yeah, you guessed it. They'll have to use the panic room...
7/10

The Island

На почеток ме потсеќаше малку на Gattaca малку на Equilibrium (без акцијата :) )
Постапокалиптично општество. Земјата е непогодна за живот, остатокот од човешетвото живее во затворени простории и се изгледа во ред се додека еден љубопитен ум не започне да поставува многу прашања.
8/10
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
КОРАЛИНА (не: КАРОЛИНА :pos2::pos2:)

Значи само што го гледав овој преубав анимиран филм и навистина сум воодушевен од нејзината реализација. Слободно можам да кажам дека е еден од најдобрите анимирани филмови годинава, и уште сега го вбројувам во номинацијата за Оскар, најверојатно заедно уште со Пиксеровиот „Нагоре“ и филмот од Дизни чија премиера е за Божиќ „Принцезата и жабата“. Филмот е навистина нешто преубаво, гласот на Тери Хачер ме грееше во текот низ целиот филм, всушност таа е мајката на Коралина која заедно со нејзиниот маж се презафатени со својата работа за да и обрнуваат внимание на Коралина. Коралина е се‘ уште не навикната од новото место на живеење па секоја ден животот и е исполнет со авантурата на тајниот влез на волшебноста кој го наоѓа во својата куќа.

8/10 :pipi: -огромна препорака-!


 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
IRON MAN

Еј мајката после ногуууууууу одложување да го гледам филмо затоа шо сум баајги скептичен за овакви филмови реши се да го ѕирнам и оп испадна добро парче значи сигурно веке ногу го имате изгледано така излишна е секаква рецензија а за тие шо го немат гледано препорака од мене е да го гледат колку и да мразат вакви филмови.Фала пријатно.......:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom