Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Биографија и дело на .. Ѓорѓија Пулевски,Кирил Пејчиновиќ,Теодор Синаетски и Јордан Хаџи Константинов Џинот..
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Здраво на сите.Како што знаете почнаа досадувањата со писмени,испитувања и слично.Ми треба состав за просветителство во Македонија.Значи треба да ги спомниме Јордан Хаџи Константинов,Теодосиј Синаитски,Кирил Пејчиновиќ,Јоаким Крчовски.Во составот треба да има нешто од тоа што направиле првите просветители во македонија односно горе наведените личности.

Фала однапред,многу!
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Дали има некој што прави проекти за пари или познава некој таков ми треба да ми направи проектот за матурата ќе платам колку треба :)
 
Член од
5 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
Дали некој знае каде можам да најдам нешто на тема "Криминално однесување на младите"? Ви благодарам однапред :)
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Ми треба проектна задача за ПОЛОВО РАЗМНОЖУВАЊЕ И РАЗВИТОК КАЈ ЧОВЕКОТ И ЖИВОТНИТЕ.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
ОТП, 7 или 8 одделение...?

Neznam tocno dali bese vo 7 ili 8 odd po otp koga se pravea elektronikite...
Epa da ne ima slucajno nekoj po doma od tie pecatenite plocki sto bea sto se lemese na niv? Ako ima neka pise
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
си купуеш прочкиче..(незнам дали даваат парченца али лесна работа) си наоѓаш шема..ја штампаш/скенираш и онда ја буташ под пеглата...ја нанесуваш шемата на плочката..онда у ладна вода ја тргаш хартијата и плочката и гледаш дали има прекин на водови..ако има земаш црн маркер и повторуваш ондам спремна е за нагризување...во стаклен сад..(или пластичен) стааш малце солна киселина+хидроген од 42,3(тука некаде беше) и ја остааш плочката едно 2-3 минути додека не позелени..ондак ја вадиш..и шибаш на лемење..:toe:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.665
Поени од реакции
21.090
биологија - фотосинтеза anyone :D
 
G

Gray Foxx

Гостин
Момци де нешто дајте за безбедност на SQL сервер порфавор... :)
 
Член од
8 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Treba da napisam esej na tema:Sto mi se dopaga kaj lugeto denes,a sto ne mi se dopaga...pa ako moze nekoj da mi dade nekoja idea,ili ako ima vakov esej na slicna tema,neka pise...fala :(
 
B

BooBojan

Гостин
Ај ако има некој некоја добра семинарска на тема: "ИЛИНДЕНСКО ВОСТАНИЕ".
Ми треба за матура проектна задача.Однапред благодарам.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Ми треба одговор а воедно и објаснување на следново прашање:
Што е потешко
- 10 кг. волна
- 10 кг. олово
^ ако се мерат со динамометар?
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
на Руски може?
Не го бива гугал транслејт иначе не ќе беше проблем.. озбилно ПОЛОВО РАЗМНОЖУВАЊЕ И РАЗВИТОК КАЈ ЧОВЕКОТ И ЖИВОТНИТЕ на македонски било шо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom