Семинарски, состави, есеи, задачи

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Дали некој на форумов се бави со БиоХемија... Правам семинарска но ми треба малку повеќе материјал... Темата ми е „Енергетика на ензимски реакции“ ... Ако има некој, да прати некој линк, да скенира, да напише...

Однапред благодарен
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите јас сум нов член,и форумцево е супер.
Ке ве замолам ако има некој семинарска за спектроскопија на прехрамбени бои ми треба за УТРЕ ви благодарам однапред
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Дали има некој состав за животот нешто или за среќата, ако ика нека кажи.
Благодарам однапред. :salut::helou:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
А да ја отвориш литературата и да разлисташ шо имат не ќе е лошо!
1.За Констандин Миладинов од 267 до 275
2.За Рајко Жинзифов од 259 до 266
3.За Глигор Прличев од 276 до 282
Се` си имат во книгата и кратка биографија и анализа за песните/делата шо ги бараш! :toe:
dadi415 koja literatura taa e nkoja kniga ili sto kazi da znam da ja pobaram
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
dadi415 koja literatura taa e nkoja kniga ili sto kazi da znam da ja pobaram
Учебникот по македонски јазик и литература за трета година, ти ги напишав страните шо ти требеа се` убо е објаснето таму :smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Neznaev kade tocno da go stavam ova , a bez vrska e sega nova tema da se otvara ... Ima li nekoj/a sto mu odi dobro statistika i bi daval privatni casovi po istiot predmet ? Potrebno e poznavanje i na angliskiot jazik poradi toa sto celata nastava mi se odviva na angliski, inace ne e neka nekoja napredna statistika ili neznam sto nego bazicna.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дали има некој состав за животот нешто или за среќата, ако ика нека кажи.
Благодарам однапред. :salut::helou:
животот е лавиринт во кој нема патеки за назад... живеј го секој ден како да е последен..секој може да вети лажно утре но никој не може да го врати изгубеното вчера! смислата на животот е во издржливоста .. по секој пораз повторно подигни се на нозе и продолжи со насмевка на твоето лице .. насмевката е само една искрив...ена црта која може да исправи многу работи!!! eve ti barem pocetok
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Абе секава ли се некој како беше сајот за размена на семинарски ти пратеш една они ти пратат таа шо ја избереш иам правено размена ама пред една година и го забрави сајто.Ако му текне на некој нека пише.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ако имате некоја семинарска што обработува теми од социологијата на образованието праќајте брзо, итно е, ве молам!:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Здраво, дали имате некоја семинарска работа на било која тема од производствен менаџмент или некоја од следниве теми го молам да ми пушти на мејл : radica_dimovska@hotmail.com
1. Vidovi proizvodstvo spored goleminata na serijata
- poedinceno, masovno, serisko
- nivni karakteristiki i primena
2. Struktura na organizacijata
- vidovi na organizacioni strukturi i nivno prikazuvanje (vlijanija i procesi)
- stepen na centralizacija (karakteristiki)
- opfat na menadzmentot
4. Upravuvanje so materijalite
- Planiranje na materijali i nivna standardizacija
- Proces na upravuvanje (sigurnost, protok, oprema)
- Povrzanost pomegju upravuvanjeto so materijalite i rasporedot na masinite
5. Tek na proizvodstvo i raspored na masini
- paralelen, postapen i kombiniran tek (primena i karakteristiki)
- layout na masinite vo zavisnost od tekot
- raspored na rabotni mesta vo zavisnost od tekot, vidot i rasporedot na masinite

Однапред фала
 
G

Giggles

Гостин
Абе секава ли се некој како беше сајот за размена на семинарски ти пратеш една они ти пратат таа шо ја избереш иам правено размена ама пред една година и го забрави сајто.Ако му текне на некој нека пише.
seminarskirad.com Ама веќе наплаќаат, семинарска за пари , нова размена :)

Плиииисс ако има некој некоја семинарска, нешто од областа на психологија, било шо....
мејл. hristova_90@hotmail.com
фала ви однапред
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
ми треба есеј за----------Преку искушенијата растеме, и Слободата на Човекот
 
М

Мартин`

Гостин
- Црноризец храбар ( делото О`писменех)
- Пофално слово за Св. Кирил и Методиј
- Климент Охридски
- Наум Охридски

Ве молам по приватна порака праќајте ги. Фала
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
животот е лавиринт во кој нема патеки за назад... живеј го секој ден како да е последен..секој може да вети лажно утре но никој не може да го врати изгубеното вчера! смислата на животот е во издржливоста .. по секој пораз повторно подигни се на нозе и продолжи со насмевка на твоето лице .. насмевката е само една искрив...ена црта која може да исправи многу работи!!! eve ti barem pocetok
Фала за трудот што си го вложил,а ова ќе го искористам како крај или на почеток незнам ќе видам ама во секој случај фала.
А дали имате нешто некој за обредни песни ?
:salut::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom