Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
димитар ја набутал песната у на мечката ***** хахахахахаха
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Некој да ми каже како се викаше песната што ја пееше аце тарабуката? :vozbud:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Целосно концертот беше добар, а идолите се секоj ден подобри. Маги пал тешка песна си избра, а во трио-то беше много стабилна.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Дефинитивно Маги, Тарабунов за идоли, најдобри се, единствени, оригинални во настапите, не личат на никого и имаат уште во старт на кариера огромна публика:smir: Јас лично сум и за Русина поради нејзината грациозност, особина која доликува само на вистинска женска ѕвезда.
Маги во триото беше најстабилна и најубаво отпеа, браво за неа, се на се, сите беа супер, само Димитар ми е некако повлечен и сакам да излезе тој, заедно со таа со специфичниот глас, кој органски не го поднесувам
 
Член од
17 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
5
Bojan

[youtube]ijW88mAMAh8[/youtube]

Александар

[youtube]6SgaVR8KBTQ[/youtube]


Александар и Русина
[youtube]OyPl2XqHApE[/youtube]

Bojan и димитар
[youtube]0UElC4-qbkY[/youtube]
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Според мене Александар ного слабо пееше оваа вечер. Гласот му не е за латино. За рок е супер, ама ова не му е музиката. А мене Боjан повеке ме аресува. По убаво ми звучи. Не кажувам дека Аце е лош. За мене е во топ 4 од идолите.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Стварно тешка конкуренција, сеа кога се помалце можам да ги анализирам.
од наште прво разбира се :

Бојан- Моќен вокал, добар интерпретатор и уметник. Кај него не ми се допаѓа тоа што мислам дека повеќе се труди да биде шоумен отколку пеач, се обидува и успешно ја забавува и воодушевува публиката, но се некако ми се чини дека не допира до неа, но со оглед на тоа дека сеа се бара мјузик ајдол, комплетен, е еден од топ кандидатите кои ако би ја имале таа среќа, ќе ја постигнат заслужено.

Аце - Аце има мноооогу топол глас, кога го слушам мислам ми го грее срцето, Има огромен шарм и духовитост, прекрасен е на сцената само ме нервира шро уште од првиот ден во него стои една мала доза на вкочанетост, можда и така треба, не знам, но сигурно за разлика од Бојан покрај тоа што и двајцата се прекрасни и комплетни музичари, аце се двои со тоа што успева да влезе во срцата на публиката.

Димитар - Хммм... добро изгледа, симпатичен е, ама има одбивно држење на сцената, премногу е вкочанет и кога се одлучи за поголем чекор, како вчера, до некаде се опушти но во него стои таа доза на страв од реакцијата на публиката и жирито, што треба да го промени, за да биде идол треба да биде комплетно слободен и самоуверен. Но за мене не е роден за да биде идол, бидејќи му лежи самоп одреден правец на музика, и нема доволно амбиција да биде идол оти многу слабо ја врбува публиката со својата појава, што е предизвикано само од него и нокј друг.

Русина- Дааам, таа е мила и многу грациозна дама, специфично гласче кое би го слушала секогаш кога ќе сакам да се релаксирам со едно мартини :) и покрај тоа шо е специфична и си мислиш дека ќе произведе погрешен глас, а таа пее перфектно точно и неФалшиво :) ... но, за да биде идол треба да биде спремна и на нешто по што би рекле тие, по-горешто, за да знае во секој момент и да ја разнежни, а богами и да ја распале публиката, ваљда може ама некако до сега не ми го е покажала тоа... значи има уште работа :)

Александра- Боја! ах, тоа е боја на гласот, така моќна и жестока боја има. Секако тоа е дарба и талент, но мислам дека за жал има негативно нешто во тоа, кое ја ограничува и нема опција да пее повеќе видови на музика. Јас ја гледам повеќе во некој Пијано бар како Преслава отколку на сцена. Мислам дека не произведува енергија. Интересна е но, не е комплет :)

Преслава - Мислам дека Преслава може да и парира на Маги, има како би рекле тие Изл`чване и знае да ја распали публиката, но има некоја мала доза кај неа што ја приметувам, некако како да стои во неа повеќе чист професионализам за душа, отколку музика за публиката и срцата на сите. Но покрај се, таа е навистина професионална и со тек на време може да научи се. Потенцијален идол, да.

Маги - Г.Л.А.С!!! - не знам шо би коментирала за неа. Како шо и кажа Дони на почетокот. ГЛАСИШТЕ. Ја обожвам, ја допира публиката, ја прави музиката во енергија, распалува, гори и остава да тлее! Сакам да ја видам во поразиграно изддание т.е. да се вклучи во кореографија, таа е комплетна вака и секако за мене е најголем ИДОЛ!


Маги и Аце! :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
13
Поени од реакции
2
Ииииииииии номинирани за испаѓање се:

Преслава
Русина
Александра
Александар
Димитар
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.082
Димче доста ти беше мислам. Мене иначе од овие што останаа прва за испаѓање ми беше Александра ама ептен и легна песната вчера ја отпеа ептен јако па нема смисла.
Гласајте ја Преслава бе море бугари едни, шо народ ќе бевте секоја недела номинирана е.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Супер за номинираниве, Аце ќе го вратат одма, па и Русинка , па од другите ми е сеедно кој ќе испадне
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom