Прашања за Христијанството I

Статус
Затворена за нови мислења.

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
Во Светото Писмо се спомнуваат тројца синови на Адама и на Ева. Откако Каин го убил брата си, Авела, им се родил третиот син, Сит. Од потомството на Сит продолжува богоизбраниот народ. Од Сит се раѓа Енос, од Енос - Каинан, од Каинана - Малелеил, О Малелеила - Јаред и т.н.
Сит ли го раѓа Енос или некоја вонземјанка ??
 
R

RAYTHEON23

Гостин
јас кога бев мал 10 години многи факав жаби и ги сечев со жилет за да ги видам органите...после вадењето на истите водоземчето беше живо уште некое време...налет...многу уништив!!!!!

после имав 3 пајаци кои ги чував(од тие јадрите шо не боксуваат-нели пленот го прават неподвижен арчејки пајажина а овои моиве беа од јадрите кои одма јадат) еднаш му сервирав шкрапља и не одеше по неа...а оси и пчели маф ги правеше..

вториот грев ми е шо ватив еден рачец и го чував во аквариум и му давав храна а потоа на секој 3 дена со упаљач знаите скроз попуштен го горев а овој пушташе отров...собрав 1 милилитар и го сервирав на мачето на тета за да ги видам ефектите и кутрото загина...а ја после кога ме открија:zlo::zlo::zlo::zlo:

изедов котек:vozbud:

добар и тоа.....гревој ли се ова оти го правев кога бев 10 - 12 години(има и исклучок):vozbud:

хорхе плиз одговори:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
јас кога бев мал 10 години многи факав жаби и ги сечев со жилет за да ги видам органите...после вадењето на истите водоземчето беше живо уште некое време...налет...многу уништив!!!!!

после имав 3 пајаци кои ги чував(од тие јадрите шо не боксуваат-нели пленот го прават неподвижен арчејки пајажина а овои моиве беа од јадрите кои одма јадат) еднаш му сервирав шкрапља и не одеше по неа...а оси и пчели маф ги правеше..

вториот грев ми е шо ватив еден рачец и го чував во аквариум и му давав храна а потоа на секој 3 дена со упаљач знаите скроз попуштен го горев а овој пушташе отров...собрав 1 милилитар и го сервирав на мачето на тета за да ги видам ефектите и кутрото загина...а ја после кога ме открија:zlo::zlo::zlo::zlo:

изедов котек:vozbud:

добар и тоа.....гревој ли се ова оти го правев кога бев 10 - 12 години(има и исклучок):vozbud:

хорхе плиз одговори:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam


Tipicna decka rabota...koj ne go pravel toa na tie godini?

hahahahhhahaha najdobar si
 
R

RAYTHEON23

Гостин
уффф мака да немам....абе пред некое време дискутирав со бучио...па после се потсетив ко мал шо правев...па си викам да прашам...:toe:
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
уффф мака да немам....абе пред некое време дискутирав со бучио...па после се потсетив ко мал шо правев...па си викам да прашам...:toe:


Ne se sekiraj,samo odi poispoveduvaj mu se na popot ili na odzata i zavrsena rabota :P :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
јас кога бев мал.....

вториот грев ми е шо ватив еден рачец и го чував во аквариум и му давав храна а потоа на секој 3 дена со упаљач знаите скроз попуштен го горев а овој пушташе отров...собрав 1 милилитар и го сервирав на мачето на тета за да ги видам ефектите и кутрото загина...а ја после
Да не ти иде на сон мачето и те тера да изградиш манастир..:pos2:
Каква врска има ова прашање со Христијанството...освен што некои деца ја имаат таа "среќа" да бидата просеведочени уште како мали...па нивните дела не се резултат на човековата природа...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
значи не е грев туку е резултат на човековата природа:vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
значи не е грев туку е резултат на човековата природа:vozbud:
Ако на убивањето на животни гледаш како на грев...тогаш сите сме масовни убици...од прв степен со предумисла или од небрежност..:)

Битие 1-26 вели вака..
И Бог рече: „Да направиме човек во Нашиот лик, според Нашата сличност, и нека владеат над морските риби, над небесните птици и над добитокот - над сета земја - и над сите лазачи што ползат по земјата!”

Е сега тоа што во детството си покажувал исти знаци како и Менгеле е резултат на она што го напишав во предходниот пост..
....просведочените...делуваат поинаку..со љубов
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Spored dosegasnive postovi, od edna strana se veli deka Adam i Eva sekogas imale bliznaci (masko i zensko), od druga strana imale samo sinovi. Pa dobro, kako se odvivalo razmnozuvanjeto? :) Incestot e veke spomenat kako opcija da ne povtoruvam pak, vo drugata varijanta kako bilo?

Spored site ovie gluposti vo koi veruvate, kako od rebroto na Adam se stvorila Eva (koja besmislica) ili kako Deva Marija ostanala trudna a ne bila "prevrtena", mozebi vo gore spomenatata vtora varijanta (ako imale samo sinovi) brakata se seksale pa eden od niv rodil, a? Tuka pokraj incest imame i gay pojava. Znaci site tie perverzii se normalni. Zosto toa sega spored crkvata treba da bide grev?
A koga moze od rebro da se stvori zena, zosto da ne moze masko da rodi? :)

Teski gluposti. Vratete se na moment vo realnosta, razmislete malku, poglednete go seto ova od naucna gledna tocka. Kako izgleda? :tapp:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Што ти е ова прашање..или само твоја констатација...и тоа со погрешни информации..
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Покорисно е да прочитате саглам литература, а не да се занимавате со бласфемиите од типот на „Кодот на Да Винчи„ или „Последното Христово искушение„, од се отфрлени од Црквата како искривување на изворното учење.
Pod "saglam literatura" podrazbiras biblija?

Што ти е ова прашање..или само твоја констатација...и тоа со погрешни информации..
Pa da, toa e moja konstatacija i prasanje do vas, vernicite. Ako ne go razbra prasanjeto, toa e kako se odvivalo razmnozuvanjeto ako bile brat i sestra ili ako bile dvajca brakja? I kako go karakterizirate toj odnos? Ama dajte mi objasnuvanje, ne deka bog taka rekol ili sakal.

A koja informacija e pogresna?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Pod "saglam literatura" podrazbiras biblija?



Pa da, toa e moja konstatacija i prasanje do vas, vernicite. Ako ne go razbra prasanjeto, toa e kako se odvivalo razmnozuvanjeto ako bile brat i sestra ili ako bile dvajca brakja? I kako go karakterizirate toj odnos? Ama dajte mi objasnuvanje, ne deka bog taka rekol ili sakal.

A koja informacija e pogresna?
Ако беше констатација..ќе леташе во канта..затоа прашав..Инаку прашањето е одговарано доста пати..еве
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2185193&postcount=202
Постот 202 е од истата тема..
 

mrz

Член од
2 јуни 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
јас кога бев мал 10 години многи факав жаби и ги сечев со жилет за да ги видам органите...после вадењето на истите водоземчето беше живо уште некое време...налет...многу уништив!!!!!

после имав 3 пајаци кои ги чував(од тие јадрите шо не боксуваат-нели пленот го прават неподвижен арчејки пајажина а овои моиве беа од јадрите кои одма јадат) еднаш му сервирав шкрапља и не одеше по неа...а оси и пчели маф ги правеше..

вториот грев ми е шо ватив еден рачец и го чував во аквариум и му давав храна а потоа на секој 3 дена со упаљач знаите скроз попуштен го горев а овој пушташе отров...собрав 1 милилитар и го сервирав на мачето на тета за да ги видам ефектите и кутрото загина...а ја после кога ме открија:zlo::zlo::zlo::zlo:

изедов котек:vozbud:

добар и тоа.....гревој ли се ова оти го правев кога бев 10 - 12 години(има и исклучок):vozbud:

хорхе плиз одговори:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam
Брат заебан лик си бил ти на 10-12 години :icon_evil
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Spored dosegasnive postovi, od edna strana se veli deka Adam i Eva sekogas imale bliznaci (masko i zensko), od druga strana imale samo sinovi. Pa dobro, kako se odvivalo razmnozuvanjeto? :) Incestot e veke spomenat kako opcija da ne povtoruvam pak, vo drugata varijanta kako bilo?

Spored site ovie gluposti vo koi veruvate, kako od rebroto na Adam se stvorila Eva (koja besmislica) ili kako Deva Marija ostanala trudna a ne bila "prevrtena", mozebi vo gore spomenatata vtora varijanta (ako imale samo sinovi) brakata se seksale pa eden od niv rodil, a? Tuka pokraj incest imame i gay pojava. Znaci site tie perverzii se normalni. Zosto toa sega spored crkvata treba da bide grev?
A koga moze od rebro da se stvori zena, zosto da ne moze masko da rodi? :)

Teski gluposti. Vratete se na moment vo realnosta, razmislete malku, poglednete go seto ova od naucna gledna tocka. Kako izgleda? :tapp:

Zarem ti e polesno da treses gluposti namesto da go uklucis mozokot malce...
Kako mozes da kazes deka brakja se seksale,zarem nemas nesto popametno da napises? Ako ne zanes bolje ti e da prasas odkolku tralala samo da tropas.

Neznam kako go tolkuva ova Biblijata no Islamot veli deka sekogs im se ragale bliznaci (masko i zensko) koi sto bliznacite brat i sestra im bilo zabraneto da se zemat,osven so bratot ili sestrat od predhodniot ili naredniot par bliznaci.....

A toa so rebroto na Adem e ziva vistina zatoa i Eva vusnost se vika Hava koj poteknuva od arapskiot zbor HAJ koj vo prevod znaci zivo ili demek stvorena od nesto sto e zivo
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ако на убивањето на животни гледаш како на грев...тогаш сите сме масовни убици...од прв степен со предумисла или од небрежност..:)

Битие 1-26 вели вака..
И Бог рече: „Да направиме човек во Нашиот лик, според Нашата сличност, и нека владеат над морските риби, над небесните птици и над добитокот - над сета земја - и над сите лазачи што ползат по земјата!”

Е сега тоа што во детството си покажувал исти знаци како и Менгеле е резултат на она што го напишав во предходниот пост..
....просведочените...делуваат поинаку..со љубов
добро е!!!! ми олесна..благодарам:smir:

ама баш заради болдот и не верувам...кога библијата се пишела немало авиони и затоа според религијата авионите се неприродна работа...значи кога е во прашање храна ете дискриминација...птиците не се спомнати не јадете Чикн:vozbud:

Брат заебан лик си бил ти на 10-12 години :icon_evil
тогаш и денес сум личност а и ти...ликови има во романи!!!

абе таква ми била природата многу ја читав 1000 з0што и толку затоа:pos2::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom