Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Не знам дали постои, ама и не мора да постои (ако не постои). Ако мене (како маж) ми се вика да ја легнам жена ми ако случајно туѓа ми фати окце, јас и дозволувам на жена ми (како жена) да ме легне мене ако случајно туѓ маж и фати окце.
вештерство.
. Ама не може никој да ме убеди дека пример Христијанизмот и давал поголеми права на жената бидејќи ете она денес имала право ако и фати око туѓ маж, да го легне без да му ја мисли, а во Исламот не и се дозволувало тоа. Во Исламот, Алах ги сака сите што веруваат во Книгата (без разлика дали е Куран или Библија, вика Книгата), и ги презира сите оние што не веруваат во нејзе.
:toe:
E bog site gi saka i gresnicite milozliv e nasiot bog a vasiot prezira:nesum:

jas mislam deka ke ja pretepa ako pomisli na nekogo:nesum:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Не знаев дека Бог презира.:tv:
 

Mercy

I need some fun...merci
Член од
22 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
netuku go srami na islamot ako neznas citati cekaj nekoj da pisi nema ovde ti sto mislis tuku kako zapovedal Alla
 
P

Princ

Гостин
Ги презира атеистите, оние што не веруваат во Книгата (без разлика која). Мислам дека убаво напоменав и убаво се изјаснив, ама пак не сте ме разбрале.
Полошо од верник во друга религија, е еден неверник.
 
O

Omer el Faruk

Гостин
E bog site gi saka i gresnicite milozliv e nasiot bog a vasiot prezira:nesum:
Да бе бугати! :vozbud::vozbud::vozbud: Затоа денес, сексуално се пердашете со кого ќе стигнете. :pos2:


ADVISOR, едно прашање алтанче, оти гледам дека урнекот кој го следиш не те води никаде.

-Дали таткото и мајката се милозливи кон своите деца?

Молам за краток одговор и строго фокусирање на прашањето.:salut:
 

Mercy

I need some fun...merci
Член од
22 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
На својата, не е грев, хипокризија или whatever. Во секој случај, да го направиш тоа на таа туѓата што ти фатила око е грев во горе-долу секоја религија.
И не е за да се искупи, туку едноставно за да ја тргне од ум таа горенаведената.

netuku go srami na islamot ako neznas citati cekaj nekoj da pisi nema ovde ti sto mislis tuku kako zapovedal Alla

a Alla rekol deka mozi da se kazni na zenata ako ne slusa a Alla rekol deka mozi da se kazni na zenata ako ne slusa
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Да бе бугати! :vozbud::vozbud::vozbud: Затоа денес, сексуално се пердашете со кого ќе стигнете. :pos2:


ADVISOR, едно прашање алтанче, оти гледам дека урнекот кој го следиш не те води никаде.

-Дали таткото и мајката се милозливи кон своите деца?

Молам за краток одговор и строго фокусирање на прашањето.:salut:
Апсолутно милозливи и кон машкото дете и кон женското а кај вас женско дете е несреќа срам и ако треба 10 да се родат женски дур не се роди машко нема да престанат:nesum:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Апсолутно милозливи и кон машкото дете и кон женското а кај вас женско дете е несреќа срам и ако треба 10 да се родат женски дур не се роди машко нема да престанат:nesum:
Да бе, еден човек вика за брат му, греота вка брат ми нема деца.
Како бе па има 3 ќерки и син,
Ех само еден син.:uvo:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Родителите проштеваат и не се сурови кон децата како некои:nesum:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Тоа најдобро го гледаме во параболата со блудниот син, кој бил непослушен го потрошил татковото богатство и на крај понижен се врача дома, а таткото го пречекува со богата трпеза и широко отворени раце.

Нит го тепа, нит го каменува. ПРОСТУВА. :pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Тоа најдобро го гледаме во параболата со блудниот син, кој бил непослушен го потрошил татковото богатство и на крај понижен се врача дома, а таткото го пречекува со богата трпеза и широко отворени раце.

Нит го тепа, нит го каменува. ПРОСТУВА. :pipi:
ај некаа ми ги простат долговите не сум крив останав без работа јбг?
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Апсолутно милозливи и кон машкото дете и кон женското а кај вас женско дете е несреќа срам и ако треба 10 да се родат женски дур не се роди машко нема да престанат:nesum:
Кон болдираното: -Зошто тогаш им диктираат правила на своите деца, зошто понекогаш им викаат со повисок тон, па дури и некој шамар ќе летне, зошто ги санкционираат? Каква е таа милост?

Ние самите си ја земаме работата во свои раце, не чекаме владата да ни дава стимулс со некакви си проекти за трето дете. Маратонци сме ние друже, ако треба и 20 деца нека се родат. Нека ни се множи верата. НИЕ НЕ СМЕ КИЛАВА НАЦИЈА, НИЕ СМЕ СИЛНА ГЕНЕРАЦИЈА!:pos2::pos2::pos2:

Јој римеее.......

Ајде сега одговори на погорното прашање кое ти го поставив.
 
P

Princ

Гостин
Колку за информација и да ви скршам филм: сите постови до еден ви ги читам. Оставам малку да се опуштите, да ви ги видам крајностите, и ќе превземам мерки против вас. Па ќе се читаме можеби пак после неколку дена.
Вратете се на темата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom