Pussycat Dolls во Белградска Арена!

Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Mozam da zamislam samo kolku maski ke ima na koncertot.:pos2::pos2::pos2:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Mozam da zamislam samo kolku maski ke ima na koncertot.:pos2::pos2::pos2:
Не е исплатливо, да дадеш многу пари за да гледаш од некаде 10-20 метри, кога можеш за многу помалку пари да си отидеш ко човек на раат да си гледаш пип-шоу у Валијант.

А за Пусикет Долс, поарно ќе си симнам концерт некој од торент и ќе одам кај другар ми на проџектор да ги гледаме девојките :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Тоа не е музика туку е газо тресење. Поим со музика е како Магаре со козметика. Кој оди на таков концерт значи е сексуално загрозен и нема видено што значи да се фати едно Македонско девојче во најубави години која знае да испее една песна од ГнР или Вајтснејк.

Одлични цури добри за плакнење очи но не и за музика.

Нешто као Турбо фолк но само со друг ритам и на друг јазик.:kesa:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Имаат многу закон текстови, и длабочина на истите невидена... од времето на Битлси.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Еве и ова стигна да го видиме. Ова денес е објавено и тоа вака:

"Атрактивните девојки-членки на групата „Пусикет долс“, кои со хитовите „Don't cha“ и „Buttons“ ја достигнаа светската слава, на 25 февруари ќе настапат во Белград.Концертот ќе биде дел од големата светска турнеја „Doll domination“.
На официјалната интернет страница на групата, на листата градови кои шесте девојки Никол, Кармит, Кимберли, Ешли, Џесика и Мелоди ќе ги посетат стои и Белград, поточно Белградската арена.
Девојките соработуваат со еден од најпознатите продуценти Тимберленд и досега ги издадоа албумите „PDC“ и Doll domination“ од кој се одвои синглот „When I grow up“."

Само многу ме нервира што више сите настапија во Белградска Арена а кај нас никој, иако ајде да речеме беа Пинк и Лени Кравици тоа беше супер, не викам не, ама наместо да даваат пари за некои безвезни групи или изведувачи убаво би било на попаметен начин да ги вложат. :tapp: Се надевам ќе видиме нешто вакво и кај нас во Македонија.
Еве кој сака да провери :)
http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbiz/487059/index.html
ж

Како да дојдат во Македонија кога од кај нас многу од луѓево незнаат ни кои се!
Нема да наполнат ни пола стадион! Кога беше Пинк трибините беа празни а и на трева не беше нешто пополно, немаат профит од нас у минус ќе отидат!
Срамота беше, на други места полни дупло од нашиот стадион а кај нас ни пола не го наполни!:kesa:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ама датум одбрале ееее кај у сред недела концерт. Многу ми се идее ама не верувам дека ќе можам да се организирам.:toe:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
haha. sto vikate da napravime edna dobra organizacija i da se izode so mini-bus...:DDDD
svarno sakam da odam...
devojkite se slatki, dobro peat...posebno glavnata NICOLE
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
незнај да пеј никол во живо... ја видов на американските награди... по 1 минута ко почна да вришти на сцена...
добри им се песните .... хип хоп беат... ама реално... не може да се спореди со кристина агилера или пак со бијонсе или алиша кис.... :toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Hm...mislev deka ni eden covek na svetov ne gi slusa ovie >.>
Brat mi gi gleda...ama..omg..stvarno gi slushate be?

When i grow up i wana be in moovies? wth!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom