Која е вашата ОМИЛЕНА СЕРИЈА?

Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Се знајт ..џубре једно :) Изет-‘‘Луд збунет нормален‘‘
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Имам премногу.
Friends.
That 70`s Show.
How I met your mum.
CSI : Las Vegas и NY. (другите не) .
Prison Break.
Gossip Girl (се шо е со NYC го сакам).
Will and Grace (ултимејт фаворит на сите времиња).
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Моментално таа што ја гледам Stargate SG-1, ги има сите 10 сезони на серверот и си ги симнувам :icon_lol:.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
lost и луд збунет и нормален
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
1. Twin Peaks (1990-91)
2. Sherlock Holmes (таа од Granada продукција, со Џереми Брет) 4 сезони и два долгометражни 1984 - 1994
3. 24

После идат, по неопределен редослед, ЦСИ (вегас и мајами), Закон и ред: Криминална намера, Star Trek, и уште неколку комични, некомични и детективски серии.

Од Монти Пајтон ја немам гледано серијата само неколку долгометражни имам гледано.

Инаку тие постарите британски се навистина со добар хумор:
Монти пајтон, Бени Хил, Само будали и коњи (Only fools and horses), Fawlty Towers (со Џон Клис) и други.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Дефинитивно, без конкуренција - Friends

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Imam bajgi: od porano "Pleme" na mtv sto bese, "Companeros" isto na mtv mi se cini, pa Harchester United, Lud zbunjen normalan, Frejzer, Prijateli, Kozbi i dr.
Овие две се од златната ера на телевизииве, кога почнаа полека со добри серии.
Луис Амор Родригез владееше, иако реално Dream Team имаше само една добра сезона, а тоа беше втората. Се понатаму отиде "у курац".

А Companeros почнав да ја глеам на заебанција, ама ме заинтересира, ипак имав тогаш 14-15 години и ми беше интересно како ликовите старееја, неверојатно нешто :) Штета и неа ја заебаа во втора сезона, односно не ја заебаа, туку опадна гледаноста и ја откажаа.
 
С

сашенко

Гостин
Ej toj pleme so bese na mtv mnogu go sakav zaboraiv na nego.TRIBE bese imeto na english samo zaso mi trebase neso da pobaram na net za toj film.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Изгубени
Округот Оринџ
Пријатели
Фрејзер
Лудите 70
Монк
Серанови....

Има уште некои, само моментално не ми текнува на нив...
 
С

Спенсер

Гостин
Ej toj pleme so bese na mtv mnogu go sakav zaboraiv na nego.TRIBE bese imeto na english samo zaso mi trebase neso da pobaram na net za toj film.
да беее... ја си чукав глава,али никако да ми текне... трајб/племе беше филмот...го гледав и јас... ако имате нешо инфо за него пишете...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom