Фан Клуб : Овче Поле

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Слика од овчар има ли? Од комити? Инаку комити биле позади кош, 40 души:wink: И сигурно подобро навивале од овчари :tapp: Од кажувањата на комити, во овчари имало многу девојчиња и деца
 
Z

ziko bt

Гостин
Ne se prskaj mn....do Komiti dodeka dojdeme treba uste mn vreme....tocno deka bea vo pomal broj ama ne treba taka da zboruvas....taka da super bese utakmicata i so ovaa pobeda odime vo Play Off :toe:
gazo lizac

сигурно зборуваш од искуство:pos2: можеби така е кај вас:pos2:
drugar vide vcera utakmicata pelister po 4 sezoni e uste ubedlivo najposeten
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Слика од овчар има ли? Од комити? Инаку комити биле позади кош, 40 души:wink: И сигурно подобро навивале од овчари :tapp: Од кажувањата на комити, во овчари имало многу девојчиња и деца
Navivanjeto od nasa strana(komiti) ne bese taka dobro zasto nikoj nemoze seriozno da ja svati rabotata i nemoze tuku taka da ima strasti vo Vardar-kosarka i Vardar-fudbal pa i navivanjeto da bide po dobro i so poveke emocii.Iako bevme 40 luge vazno dojdovme i napravivme gostuvanje i super si pominavme iako izgubivme 25 razlika :salut:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.882
Поени од реакции
8.744
Navivanjeto od nasa strana(komiti) ne bese taka dobro zasto nikoj nemoze seriozno da ja svati rabotata i nemoze tuku taka da ima strasti vo Vardar-kosarka i Vardar-fudbal pa i navivanjeto da bide po dobro i so poveke emocii.Iako bevme 40 luge vazno dojdovme i napravivme gostuvanje i super si pominavme iako izgubivme 25 razlika :salut:
битен е проводот
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Велес и Св. Николе заедно до победи.

Напред Овче Поле !!!!!!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Лол...хахахха :vozbud:
Можеби имало девојчиња од другата страна на трибината,но 40 души наспроти 150 неможат да направат поубава атмосфера.Во Овчарите има и деца,но девојчиња нема.Поздрав и се надевам дека уште многу натпревари ке се надвикуваме.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Navivanjeto od nasa strana(komiti) ne bese taka dobro zasto nikoj nemoze seriozno da ja svati rabotata i nemoze tuku taka da ima strasti vo Vardar-kosarka i Vardar-fudbal pa i navivanjeto da bide po dobro i so poveke emocii.Iako bevme 40 luge vazno dojdovme i napravivme gostuvanje i super si pominavme iako izgubivme 25 razlika :salut:
Аууу па ти не беше до вчера СРВ?:tapp:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Аууу па ти не беше до вчера СРВ?:tapp:
Gi sledam utakmicite na Rabotnicki sekogas koga mozam vo sala ama nikogas ne sum bil CPB.Sum idel na tribina so CPB toa ne go negiram ama toa cisto deka sum od centar i so drugarcinja od maalo_Otkako se resi da se odi na utakmici Vardar kosarka site koj sto im znaci nesto imeto Vardar moze da doagaat.Inace da nema zabludi jas sum navivac na FK VARDAR.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Gi sledam utakmicite na Rabotnicki sekogas koga mozam vo sala ama nikogas ne sum bil CPB.Sum idel na tribina so CPB toa ne go negiram ama toa cisto deka sum od centar i so drugarcinja od maalo_Otkako se resi da se odi na utakmici Vardar kosarka site koj sto im znaci nesto imeto Vardar moze da doagaat.Inace da nema zabludi jas sum navivac na FK VARDAR.
Дечко ти неможеш на две столици да седиш. Или навиваш за ФК ВАРДАР или за КК ВАРДАР. Или навиваш за КК ВАРДАР или за КК Работнички. Незнам какви ти се логикиве идеш на работнички заради тоа што си од центар и затоа што другарите ти идат на тие утакмици. Идеш на Кк вардар заради името. Ондак појма немаш што е да бидеш ФАН на една екипа
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Дечко ти неможеш на две столици да седиш. Или навиваш за ФК ВАРДАР или за КК ВАРДАР. Или навиваш за КК ВАРДАР или за КК Работнички. Незнам какви ти се логикиве идеш на работнички заради тоа што си од центар и затоа што другарите ти идат на тие утакмици. Идеш на Кк вардар заради името. Ондак појма немаш што е да бидеш ФАН на една екипа
Ednostavno idam na drugi utakmici od kurtasak zasto mi se ide da sledam utakmici i navivanje a nemam nikakvi cuvstva prema drugite klubovi,sum bil i so FA na tribina na MZT-Feni.Jas cuvstva imam samo prema FK VARDAR a drugoto cisto idam od sto sakam da gledam sport i navivanje.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ednostavno idam na drugi utakmici od kurtasak zasto mi se ide da sledam utakmici i navivanje a nemam nikakvi cuvstva prema drugite klubovi,sum bil i so FA na tribina na MZT-Feni.Jas cuvstva imam samo prema FK VARDAR a drugoto cisto idam od sto sakam da gledam sport i navivanje.
Micka u gz da te ebam , ne znaev deka si bil volku dvolicen. CCC . Nemoj da gi lazes lugeto deka ne go sakas Rabotnicki , znam deka sega sve negiras radi odrzuvanje navodna reputacija megu KOMITI , ama ne bidi takov klosar. Doagas i navivas na utakmici Rabotnicki - Pop Sport , Rabotnicki - Torus i ke mi kazes ne go sakas rabotnicki ???? Pred 2 sezoni dur bevme bojkot ti bese prv sto vikase ajde da se vrakame sto pobrzo ova ona .... Ne bidi skot , nejkev dosega da pisam ama ovoj post go prelea kapakot lepi :)
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Micka u gz da te ebam , ne znaev deka si bil volku dvolicen. CCC . Nemoj da gi lazes lugeto deka ne go sakas Rabotnicki , znam deka sega sve negiras radi odrzuvanje navodna reputacija megu KOMITI , ama ne bidi takov klosar. Doagas i navivas na utakmici Rabotnicki - Pop Sport , Rabotnicki - Torus i ke mi kazes ne go sakas rabotnicki ???? Pred 2 sezoni dur bevme bojkot ti bese prv sto vikase ajde da se vrakame sto pobrzo ova ona .... Ne bidi skot , nejkev dosega da pisam ama ovoj post go prelea kapakot lepi :)
Ima razlika pomegu sakanje i sledenje na eden klub.Mozebi sum bil prv za da se vratat CPB da navivaat i toa ne go negiram ama toa go pravev od sto znam deka celiot bojkot bese klosarska rabota na poedinci i sega toa se odrazuva so toa sto na edna utakmica ima po 30 luge maksimum a brojkata e pogolema samo na odredeni derbi utakmici.KK Rabotnicki e top klub i go sledam sekogas koga ke mozam i sum go sledel i koga nemalo navivanje.Jas sakam samo eden klub toa e FK VARDAR a drugoto sve e sporedno a za so Rabotnicki se nervirav togas zasto stvarno e glupo da se bojkotira bez apsolutna nikakva pricina i RAbotnicki posle takva istorija i uspesi najmalku sto zasluzuva e takvo nesto od navivacite.

Mojata reputacija vo Komiti nikogas nema da bide vo prasanje zasto site znaat i me imaat gledano na razlicni utakmici so razlicni navivacki grupi ali toa neznaci deka jas sum clen na taa grupa ili go sakam toj klub.Ednostavno idam i gi sledam rabotite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom