Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Kosovo has an estimated population of 2.1 million (as of 2007)[1]. The dominant ethnic group is Albanian (92%), with significant minorities of Serbs and others

Во 2007 имало 92 % Албанци,а останатите биле срби,турци,бошњаци итн.
Сега во 2009 сигурно бројот на Албанци се зголемил, а во идниниа пак ниеден србин нема да има во Косово.:vozbud:
Хахахахах многу лесно може да се случи на косово да не остане ниту еден албанец бидејќи кога шешељ ке се врати на власт во србија Милорад Улемег Легија ќе биде ослободен од затвор и за една до две недели како што тој најавуваше ќе го реши проблемот на косово секако со помош на четниците на шешељ .Доколку мислите дека во македонија некогаш ќе бидете мнозинство во голема заблуда сте македонците доколку уште еднаш ја покажат својата решителност кон остварување на вековните стремежи за голема и чиста етнички македонија која што низ векови ја манифестираат се надевам дека нема да имаат некој поголеми потешкотии до 2020 најкасно да ја исчистат македонија пред се етнички.Ќе биде најмалку 90%македонско население и 10% Власи,Роми,Срби и Бугари
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Хахахахах многу лесно може да се случи на косово да не остане ниту еден албанец бидејќи кога шешељ ке се врати на власт во србија Милорад Улемег Легија ќе биде ослободен од затвор и за една до две недели како што тој најавуваше ќе го реши проблемот на косово секако со помош на четниците на шешељ .Доколку мислите дека во македонија некогаш ќе бидете мнозинство во голема заблуда сте македонците доколку уште еднаш ја покажат својата решителност кон остварување на вековните стремежи за голема и чиста етнички македонија која што низ векови ја манифестираат се надевам дека нема да имаат некој поголеми потешкотии до 2020 најкасно да ја исчистат македонија пред се етнички.Ќе биде најмалку 90%македонско население и 10% Власи,Роми,Срби и Бугари
Хахахахаха, вака сакам некој коа ќе ме насмее... Си помислив дека умрело чуството на хуморизација во мене, и дека никад нема да се смеам... А тоа само заспало кутрото, па вака некој што знае да го пробуди... Благодарам Кајгана, што содржиш вакви членови...

ЗА ОВА ЗЕЛЕНО ЌЕ ТИ ДААМ!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Хахахахаха, вака сакам некој коа ќе ме насмее... Си помислив дека умрело чуството на хуморизација во мене, и дека никад нема да се смеам... А тоа само заспало кутрото, па вака некој што знае да го пробуди... Благодарам Кајгана, што содржиш вакви членови...

ЗА ОВА ЗЕЛЕНО ЌЕ ТИ ДААМ!
Ова е виц на годината.:pos:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Хахахахах многу лесно може да се случи на косово да не остане ниту еден албанец бидејќи кога шешељ ке се врати на власт во србија Милорад Улемег Легија ќе биде ослободен од затвор и за една до две недели како што тој најавуваше ќе го реши проблемот на косово секако со помош на четниците на шешељ .Доколку мислите дека во македонија некогаш ќе бидете мнозинство во голема заблуда сте македонците доколку уште еднаш ја покажат својата решителност кон остварување на вековните стремежи за голема и чиста етнички македонија која што низ векови ја манифестираат се надевам дека нема да имаат некој поголеми потешкотии до 2020 најкасно да ја исчистат македонија пред се етнички.Ќе биде најмалку 90%македонско население и 10% Власи,Роми,Срби и Бугари
:icon_bigg
Seki za predsednik.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
За да се влези во НАТО, земјата кандидат треба да ги реши сите спорови со соседите и да нема отворени прашања со границите. Така да Србија ќе влези во НАТО кога ќе си размени амбасадори со Косово. А како што го забавија својот пат Србите, можно е Косово со силна Америчка помош да влези во НАТО пред Србија.



O antiratnom raspolozenju svedoci i podatak da je 3500 vojnika napustilo kosovsko ratiste jer nisu videli nikakav smisao u tome da ubijaju ili budu ubijeni. General Pavkovic klececi ih je molio da ne odlaze kucama, ali su ga vojnici jednostavno skrajnuli u jarak. Na putu ka kucama »frenkijevci« su pokusavali da ih zaustave barikadama i psovkama »kuda cete, stoko«. Uprkos obecanju koje je Pavkovic dao majkama, progoni i hapsenja vojnika poceli su vec sutradan, a neki su hapseni i na sahranama da bi kasnije bili osudjeni na 10 do 15 godina zatvora.41

http://www.yurope.com/zines/republika/arhiva/2000/nada/4.html

let 3 za integracijata na srbija vo NATO ne veruvam..srbija ne odi natakaj....

NO isto i kosovo..bidejki spanija i Grcija go nemaat priznaeno...pa sekako na tie dve zemji im e strav da priznaat samopredeluvanje..spancite od baskite,a gejcive oti ima makedonci turci albanci...taka da tesko bez ovie clenki..

i za ova poslednovo..pa nekoi razbrale deka nema uslovi za rat...od srbite:toe:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Koсово е завршена работа. Ако Србите навистина не веруваат , нека средат некако преку ОН еден меѓународен референдум на Косово (под назор на Руски Србски, Швајцарски, Фински, Шведски, Кинески... меѓународни посматрачи) со едно единствено прашање, “Дали сте за тоа Косово да се врати во рамките на Србија“, па еднаш да сфатат дека таму живее народ кој не сака да живее под Србска управа. Па и ние во Македонија гласавме со над 90% за самостојност и слобода. Треба тие две земји заеднички да работат за стабилноста во регионот и заеднички да си помогнат за влез во ЕУ и НАТО.

Kako i sekoj albanec i ti pristrasno gledas na rabotite, no realnsota e druga.

a ti gledaj ja svojata rabota ok

KOSOVO e realnost i ako na srbite ne im se dopaga togas neak sonuvaat,no neka vnimavaat da ne ja izgubat i Vojvodina:helou:

Kako sto ja izgubile Tirana ???
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
... македонците доколку уште еднаш ја покажат својата решителност кон остварување на вековните стремежи за голема и чиста етнички македонија која што низ векови ја манифестираат се надевам дека нема да имаат некој поголеми потешкотии до 2020 најкасно да ја исчистат македонија пред се етнички.Ќе биде најмалку 90%македонско население и 10% Власи,Роми,Срби и Бугари
Не ја врти темата кон нас, нема толку селски манипулации да ти поминат.
Демек, ние сме во иста ситуација ко римските слуги, па ќе си делиме иста судбина.
Македонската агенда си е македонска, никаква врска, братство или било каква поврзаност нема со српската.
Кој го мисли поинаку, за жалење е.
Им се смеат на бугарите и нивната политика, а иста издркотина се и србите. Меѓу нивните заложби и „љубов“ кон Македонија, разликите се само во нијанси.
Србија си го окрка заслужено, 10 години војни низ екс ју, не се заебанција.
Само за Босна има да го јадат дебело во иднина, камо ли за Хрватска, Косово, Црна Гора, Македонија, кои сме потолерантни, но да не ни згазнеш на „жуљ“.
Србите, особено нивната државна политика е нешто најлошо кое можело да му се случи на Балканот.
Покрај сите глупости и притисоци од надвор, уште тоа ни требаше, срби комшии да имаме. Ај комшии и ќе се поднесеше, ама тука инфилтрирани колонизатори, кои и после распадот не оставаат да пркне македонизмот.. е тоа нема повеќе да се толерира.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Ок ако не сакаш може да дебатираме, во Војводина живеат 65% Срби и околу 15% Унгарци и Словаци.Нема некои тензии и не се води негативна политика.Постои како автономна покраина без претензии да се расцепи.
Kulturen narod ne pravi tenzii, toa go pravat samo plemenski zaednici koj se pod direktiva na poglavicata pritoa ne gledajki deka negovite interesi se cisto kriminalni.

Баш така.
И престанете Македонци да се солидаризирате со србите.
Имаме ние како држава свои интереси кои во најголемиот дел не се поклопуваат со српските.
Бетар од хард кор срби сте голем дел од вас, како рецидитив, исцедок од нешто на слобо.
Грев и пред себе и пред оние околу вас.
Македонија си има сопствена политика, која во прв план ја става Америка и Туција како наши најголеми пријатели и спонзори.
Без тие две држави ние или немаше да постоиме или полошо ќе бевме пак јужна бановина.
Така да смирете си ги страстите, прифатете ги работите такви какви што се и работете за доброто на Македонија.
I so ovakva mladina sakas drzava. Tebe mozebi ti se vo prv plan Amerika i Turcija no za mene se Srbija i Rusija.

epa cim srbite ja sakaat Kosovo samo za ekonomijata..toa znaci deka KOSOVO ne e srpska zemja a toa i samite srbi go znaat..pa ne za dzabe NATO ja napadna srbija!!
Edno vreme i talibancite bea americki sojuznici, gledaj sega sto im se desava.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Не ја врти темата кон нас, нема толку селски манипулации да ти поминат.
Демек, ние сме во иста ситуација ко римските слуги, па ќе си делиме иста судбина.
Македонската агенда си е македонска, никаква врска, братство или било каква поврзаност нема со српската.
Кој го мисли поинаку, за жалење е.
Им се смеат на бугарите и нивната политика, а иста издркотина се и србите. Меѓу нивните заложби и „љубов“ кон Македонија, разликите се само во нијанси.
Србија си го окрка заслужено, 10 години војни низ екс ју, не се заебанција.
Само за Босна има да го јадат дебело во иднина, камо ли за Хрватска, Косово, Црна Гора, Македонија, кои сме потолерантни, но да не ни згазнеш на „жуљ“.
Србите, особено нивната државна политика е нешто најлошо кое можело да му се случи на Балканот.
Покрај сите глупости и притисоци од надвор, уште тоа ни требаше, срби комшии да имаме. Ај комшии и ќе се поднесеше, ама тука инфилтрирани колонизатори, кои и после распадот не оставаат да пркне македонизмот.. е тоа нема повеќе да се толерира.
apsolutno...nie rtesivme sto treba da se resi...namesto dark ages odbravme idnina..koja patem zavisi od nas kako i zrelosta na nasite politicari

NO fakt e deka nikoj veke ne'paga' na semata so zakani...pa duri i albancite ne se zamaraat veke(a i nema potreba)..da zivee Makedonija i site vo nea AMIN

a ideite na seselj se zastareni...ne drzat voda i:toe:

Kulturen narod ne pravi tenzii, toa go pravat samo plemenski zaednici koj se pod direktiva na poglavicata pritoa ne gledajki deka negovite interesi se cisto kriminalni.



I so ovakva mladina sakas drzava. Tebe mozebi ti se vo prv plan Amerika i Turcija no za mene se Srbija i Rusija.



Edno vreme i talibancite bea americki sojuznici, gledaj sega sto im se desava.
nemaj maka za talibancite...daleku se

TUKA e vazno:smir:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Чешка ќе го повлече признвањето на Косово?
Потпретседателот на Чешкиот парламент, Војчех Филип, изјави дека во "прва прилка" ќе покрене иницијатива за повлекување на признавањето, што е можно, бидејќи според него процедурата за признавањето не е завршена

Постои можност Република Чешка да ја повлече одлуката за признавање на Косово, најави потпретседателот на Чешкиот парламент, Војчех Филип, пренесува белградски "Прес". Тој кажал дека во "прва прилка" ќе покрене иницијатива за повлекување на признавањето, што е можно, бидејќи според него процедурата за признавањето не е завршена.
По изгласувањето недоверба на Владата на Мирек Тополанек, Филип рече дека е отворена можноста за преиспитување на одлуката со која во мај минатата година е призната независноста на Косово. Тој објасни дека тогашната Влада се решила на таков чекор и покрај противењето на повеќето парламентарни странки, како и претседателот Вацлав Клаус, кој јавно кажа дека е тоа "срамна одлука на Владата".
"Кога ќе биде формирана новата влада, многу е реално да се покрене иницијативата за повлекување на таа одлука. Новиот кабинет ќе го формира сегашната опозиција, која од пред е против признавањето на Косово" - вели дипоматскиот аналитичар, Бранислав Грубачиќ, кој додава дека доколку тоа би се случило, би било силен морално-политички удар врз сите држави:drk: кои досега ја признава еднострано прогласената независност на јужната српска покраина.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Чесите се зверови,свака част на тие што беа на протестите.:back:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Не ја врти темата кон нас, нема толку селски манипулации да ти поминат.
Демек, ние сме во иста ситуација ко римските слуги, па ќе си делиме иста судбина.
Македонската агенда си е македонска, никаква врска, братство или било каква поврзаност нема со српската.
Кој го мисли поинаку, за жалење е.
Им се смеат на бугарите и нивната политика, а иста издркотина се и србите. Меѓу нивните заложби и „љубов“ кон Македонија, разликите се само во нијанси.
Србија си го окрка заслужено, 10 години војни низ екс ју, не се заебанција.
Само за Босна има да го јадат дебело во иднина, камо ли за Хрватска, Косово, Црна Гора, Македонија, кои сме потолерантни, но да не ни згазнеш на „жуљ“.
Србите, особено нивната државна политика е нешто најлошо кое можело да му се случи на Балканот.
Покрај сите глупости и притисоци од надвор, уште тоа ни требаше, срби комшии да имаме. Ај комшии и ќе се поднесеше, ама тука инфилтрирани колонизатори, кои и после распадот не оставаат да пркне македонизмот.. е тоа нема повеќе да се толерира.
Знаеш вакви слепци како тебе има многу па нели ти стана јасно што се случуваше во девесетите уса усеа во својата цел ја растури Југославија на што е можно помали делови но откако видоа дека Србија ќе ги завземе пак тите територии кукавички испратија своја војска и деноноќно ја бомбардираа Република Српска и им потпомагаа со оружје на усташите.Има предавници политичари во Србија кој за жал сега се на власт но тие се шпиони на сад исто како што си ти и покрај името Никола не можам да поверувам дека некој "македонец"има толку цврсти про албански ставови ти си ПРЕДАВНИК.Зарем не гледаш дека ни окупираа 1/3 од нашата денешна територија.Жална е поновата историја на Македонија 3 соседи ни окупира 2/3 од нашата единствена држава МАКЕДОНИЈА ДО СОЛУН И ПИРИН
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Хахахахах многу лесно може да се случи на косово да не остане ниту еден албанец бидејќи кога шешељ ке се врати на власт во србија Милорад Улемег Легија ќе биде ослободен од затвор и за една до две недели како што тој најавуваше ќе го реши проблемот на косово секако со помош на четниците на шешељ .
Додека Шешељ и Легија биле на слобода и имале власт Србија трпеше најголеми губитоци. И во Хрватска и во Босна и на Косово. Додека тие му служеа на србскиот народ Србија се топеше и стеснуваше. Едно време Шеки викаше дека за а ја покори Македонија му се доста две дивизии и за него Македонија е (како и хрватска, босна, црна гора, косово, шри ланка, патагонија, хокаидо... свети србски земји каде живеат срби кои не се свесни дека се срби. А легија е платен убиец. Значи сета надеж на србите е во еден блесав политичар кој цел живот го поминал по судови и затвори како атракција (затворска луда) и еден платен убиец кој е во затвор заради криминал и убиства). Еми ако пуштат уше некој џепчија и манијак шо силовал , можеби и до Токио ќе се проширите ??
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Знаеш вакви слепци како тебе има многу па нели ти стана јасно што се случуваше во девесетите уса усеа во својата цел ја растури Југославија на што е можно помали делови но откако видоа дека Србија ќе ги завземе пак тите територии кукавички испратија своја војска и деноноќно ја бомбардираа Република Српска и им потпомагаа со оружје на усташите.Има предавници политичари во Србија кој за жал сега се на власт но тие се шпиони на сад исто како што си ти и покрај името Никола не можам да поверувам дека некој "македонец"има толку цврсти про албански ставови ти си ПРЕДАВНИК.Зарем не гледаш дека ни окупираа 1/3 од нашата денешна територија.Жална е поновата историја на Македонија 3 соседи ни окупира 2/3 од нашата единствена држава МАКЕДОНИЈА ДО СОЛУН И ПИРИН

Pa vie srbite i srbofilite go zaebavte celiot balkan be. Mnogu dobro znaes kade e vinata i koj imase gnasni pretenzii kon site narodi, bolni planovi od bolni luge. Toa bese vasata sudbina, sega uzivajte vo Serbia ko Nokia.

Eve sto pravevte vie

 

Kajgana Shop

На врв Bottom