Дали ако друштвото...

Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
дали ако друштвото ваше одлучи да одите негде... дали ако тебе не ти се бендисва нема да одиш или ке се жртвуваш за твоите другари и другарки и ке одиш со нив безразлика???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зависи од ситуација, околности, расположение. Се случувало да стиснам заби и да издржам, ама има некогаш некои места на одредени настани на кои не стапнувам и Леонардо ДиКаприо да ме замоли.

Најсвеж пример : Кафана за Нова Година. Реков НЕ и нема шанси да одам.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Па зависи за што станува збор.. Пример.. веке си реков, со лугето од класот нема шанси да одам во кафана, и еве веке 3-4 пати се збират (барем толку знам оти се збирале), само ке поминам на 5-6 минути да се поздравам со нив и толку (подобро би седел надвор со друштвото, отколку во кафана да ти седам на столот и цела вечер жив компир со сирење да јадам), не останувам подолго...

Ама па сега сум во тешка дилема за нова година... Друштвото сака (најверојатно) во кафана, а мене во кафана ич не ми се оди (тотално спротивно размислувања и желби за музиката/атмосферата)... Не знам, можеби ке се "жртвувам" заради нив, ама има време, можеби до тогаш нешто друго ке ми текне (инаку ако е по мое, во кафана дефинитивно не одам).
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Најчесто не одам ако не сакам, ќе го избегнувам тоа место повеќе пати но сепак еднаш или два пати мора да се „жртвувам“ зашто некогаш и тие испаднале фер па дошле таму кај што сум сакала јас, а тие не.
Зависи од околностите се разбира. Некогаш не сакам да отидам од проста причина што знам дека нема да сум расположена цела вечер, па зошто би им го уништувала расположението и на другите?
Кога не ми се оди на некое место имам свои причини што можеби тие не би ги ни разбрале дури и кога би им кажала зашто имаме тотално различни ставови.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
дали ако друштвото ваше одлучи да одите негде... дали ако тебе не ти се бендисва нема да одиш или ке се жртвуваш за твоите другари и другарки и ке одиш со нив безразлика???
Ако не ми се излегува од некоја причина на пр ако сум уморна или нешто сл. тогаш најверојатно нема да излезам. А во други случаи, не ми е битно местото ако сум во добро друштво ќе знам дека ќе си поминам убаво, односно и да не ми е атмосферата по вкус, можам да направам да си поминам убаво секако ако имам со кого тоа да го поделам. А конкретно ако треба да одам на место на кое не само што не ми се допаѓа, туку можеби и имам причина да не одам, ако на пр на некој нема со кој да оди и ме замоли да му правам друштво, дефинитивно би го направила тоа заради пријателот/ката:helou:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Не е толку важно каде си, колку што е важно со кого си:smir:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Bi posla zosto da ne,za edna vecer ne e problem,ako nekomu mu prai keif .....samo da ne e epten turbolkerski ali za 1 vecer ke zamizam ajde np.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Доколку знам дека и тие би се жртвувале за мене, да. Би стиснала заби еднаш, два пати, па дури и неколку пати ако треба и би идела таму каде што им се иде. Но кога ќе дојде на мене редот, јас да сакам да одам некаде, очекувам и тие да стиснат заби и да дојдат. Е сеа...не се случува нон стоп така... Но некогаш и јас не можам да одам таму каде што нив им се иде. Доколку тоа иде во крајности, или не сум расположена...не би отишла, иако ретко имало вакви моменти!
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
па треба заедно да се договорите сите, поточно да најдете некое решение кое на сите ке ви одговара, иначе јас би одел со нив ако мора
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
кај сите таму и јас освен ако имам некој друг предлог што сигурно подобро би си поминале
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
не идам....знам дека ке пушат трева :pos2::pos2:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
обично немам предрасуди за местата на кои одат моите пријатели (ма да се чудни) и мислам дека би отишол секаде (доколку ми се исплати:kesa:)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Зошто да не? Битни се луѓето... па голема работа и во кафана да се иде, ќе преживеам. Всушност ќе преживеам сегде со доволно алкохол во себе.:)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Зависи...Ама со мои луѓе каде и да е ќе одам,знам дека убаво ќе си поминам и на крај на светот да е :smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Зависи:)Зависи од местото,расположението,ситуацијата:)Најчесто ризикувам и идам со нив,зашто сепак не е битно местото толку,колку што се битни луѓето со кои си искочен:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom