Жестока тепачка меѓу навивачите на МЗТ и Работнички

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Citam i se cudam!!! mnogumina od vas ne svakaat sto e toa rivalstvo...gi obvinuvate za nivnata megusebna tepacka,sto ve boli vas kur ili pice za toa!! ne go pozdruvam ova krsenje na stanovi i dzamovi od okolnite zgradi,sepak toa ide na smetka na drzavata,no go podrzuvam ona sto imalo fight...cpb i fa go napravija ona sto dolgo vo makedonija se nema sluceno,konecno malce da se razmrda mak tifo scenata...tocno e toa,vo tepacka nikogas nema pobednik,samite si imaat steta,noo neznam kako da objasnam nekoj toa nemoze da go svati!!
Pozdrav
А што велите на тоа некој друг да ве истепа штом толку сакате? На пример, алфите? :vozbud:
Како ќе се размрда бе живи верата, со тепачки ли? Со докажување колку сте уназадени? Бетер од Израелци и Палестинци.


Меѓу нас има нешто што вие ТВ гледачите никогаш не го сваќате!:helou:
Да се присуствува на барем еден натпревар ќе се осети жарот, ама на вас ви се натуцани мозоците дека нема ништо на натпреварите, дека тие се неквалитетни итн.
Да почувствувам жар или да завршам на костозглобно?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Citam pogore odredena clenka na forumov vika deka ovaa tepacka pokazuva kolku sme bile civilizirani . Devojko ti zrelo jabolko , dali mislis deka vakvi incidenti nema i vo svajcarija i vo danska i norveska? Te molam , gledaj si go plivanjeto i jan torp i uzivaj si . Ne e deka opravduvam da ima nasilstvo ama ednostavno toa e sostaven del od fudbalot i kosarkata . Nekoj prasa sto gledame vo navivanjeto , epa druze ednostavno toa se vika lubov , a koga ima lubov ima i iskri ima i zar, a koga ima iskri i zar se slucuvaat i problemi . Nemase da ima pogolema steta da ne bese brutalnata intervencija na policijata . Pred da dojdat oni se smiri situacijata. Ednostavno se sluci toa sto se sluci , i mislam deka e nefer navivacite da bidat etiketirani kako najgolemi kriminalci .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Citam pogore odredena clenka na forumov vika deka ovaa tepacka pokazuva kolku sme bile civilizirani . Devojko ti zrelo jabolko , dali mislis deka vakvi incidenti nema i vo svajcarija i vo danska i norveska? Te molam , gledaj si go plivanjeto i jan torp i uzivaj si . Ne e deka opravduvam da ima nasilstvo ama ednostavno toa e sostaven del od fudbalot i kosarkata . Nekoj prasa sto gledame vo navivanjeto , epa druze ednostavno toa se vika lubov , a koga ima lubov ima i iskri ima i zar, a koga ima iskri i zar se slucuvaat i problemi . Nemase da ima pogolema steta da ne bese brutalnata intervencija na policijata . Pred da dojdat oni se smiri situacijata. Ednostavno se sluci toa sto se sluci , i mislam deka e nefer navivacite da bidat etiketirani kako najgolemi kriminalci .
Како прво, жити се` кај ги најде овие држави за пример? Швајцарија нема обезбедувања на натпревари, не затоа што е беззаконие, туку затоа што не им ни треба, а за Норвешка и Данска сум сигурна дека нема дивеење затоа што татко ми работи таму, а и има членови на форумов што живеат таму и ќе ти потврдат за ова. Да ми кажеше Германија, да ми кажеше дека англиските фанови дивеат каде и да отидат, ќе сфатев некако.
Како второ, нема ти да ми кажеш каде да пишувам. Ова е форум и секој ќе си пишува каде што сака:wink:
И како трето, никој вас, навивачите на овие два тима, не ве етикетира како насилници, самите си се етикетиравте со тепачките :smir:. И јас сум фан на Работнички, ама поради ваквиот однос помеѓу навивачите, не сум била година дена на натпревар, а нема ни да одам повеќе.
И што требаше полицијата да направи, да ве остави да се заколите? Да бидат демолирани уште мал милион станови? Самите си лепите погрдни епитети, не ви лепи никој.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
А што велите на тоа некој друг да ве истепа штом толку сакате? На пример, алфите? :vozbud:
Како ќе се размрда бе живи верата, со тепачки ли? Со докажување колку сте уназадени? Бетер од Израелци и Палестинци.

znaes koo citam sto pisuvas mi se sere!!
unazadeni sme tocno,no ne od nas tuku od momcive ko tebe....
za vas tv.gledacite podobro e idenje na utakmica grickanje semki i koga ke vidite nekoj kako naviva odma si pomisluvate eve ovoj e seljak sobran od ulica dosol da naviva,koga ke prasas nekoja postara zena za navivac,odma ti zbori"koj bre ovi pijanicive sto se derat na utakmica" zatoa naseto mak tifo e unazadeno....
ne ni ocekuvav da svatis,mozebi ova megu cpb i fa e huliganski cin,no sepak e za pozdravuvanje,taka ke ni se razmrda maktifoto,so pogolemo rivalstvo na teren i nadvor od nego...

GRL ti sto ne ides na fan klub Arsenal ili Barselona da komentiras ova tema e premnogu za tebe...mozi ke imas kosmari...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Како прво, жити се` кај ги најде овие држави за пример? Швајцарија нема обезбедувања на натпревари, не затоа што е беззаконие, туку затоа што не им ни треба, а за Норвешка и Данска сум сигурна дека нема дивеење затоа што татко ми работи таму, а и има членови на форумов што живеат таму и ќе ти потврдат за ова. Да ми кажеше Германија, да ми кажеше дека англиските фанови дивеат каде и да отидат, ќе сфатев некако.
Како второ, нема ти да ми кажеш каде да пишувам. Ова е форум и секој ќе си пишува каде што сака:wink:
И како трето, никој вас, навивачите на овие два тима, не ве етикетира како насилници, самите си се етикетиравте со тепачките :smir:. И јас сум фан на Работнички, ама поради ваквиот однос помеѓу навивачите, не сум била година дена на натпревар, а нема ни да одам повеќе.
И што требаше полицијата да направи, да ве остави да се заколите? Да бидат демолирани уште мал милион станови? Самите си лепите погрдни епитети, не ви лепи никој.
(svajcarija)
)
)

Dali seuste sakas da mi "DOKAZES" deka nema vakvi nastani nasekade
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А што велите на тоа некој друг да ве истепа штом толку сакате? На пример, алфите? :vozbud:
Како ќе се размрда бе живи верата, со тепачки ли? Со докажување колку сте уназадени? Бетер од Израелци и Палестинци.

znaes koo citam sto pisuvas mi se sere!!
unazadeni sme tocno,no ne od nas tuku od momcive ko tebe....
za vas tv.gledacite podobro e idenje na utakmica grickanje semki i koga ke vidite nekoj kako naviva odma si pomisluvate eve ovoj e seljak sobran od ulica dosol da naviva,koga ke prasas nekoja postara zena za navivac,odma ti zbori"koj bre ovi pijanicive sto se derat na utakmica" zatoa naseto mak tifo e unazadeno....
ne ni ocekuvav da svatis,mozebi ova megu cpb i fa e huliganski cin,no sepak e za pozdravuvanje,taka ke ni se razmrda maktifoto,so pogolemo rivalstvo na teren i nadvor od nego...

GRL ti sto ne ides na fan klub Arsenal ili Barselona da komentiras ova tema e premnogu za tebe...mozi ke imas kosmari...
Прочита фан на Работнички и одма навреди :pos: Златен, проѕирен си ептеМ.
Туку ај, твоите желби за мене ќе ги доставиш до ДХЛ па ќе ми ги пратат мене. Јас се повлекувам од дискусијава како прво затоа што не ми личи, а како второ затоа што сум си од паметните навивачи - што одат на стадион, пеат песни и се радуваат на секој успех, нормално, без помислата дека можеби ќе се вратат дома во ковчег.
Со среќа нека ви е и на наредните дерби натпревари, гледајте само што помалку да кршите работи за кои невини луѓе штеделе и работеле за да ги купат :smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Тоа е тоа..Жесток судир меѓу двете груп.Повредени убеден сум дека повеќе има од кај нежните момци! Никој не може да ми кажува кој бегал и такви приказни зошто гледав сам како црвените беа изненадени и бегаа како од ѓавол..А точно е дека време беше да се случи ова..Заради оваа случка ќе се спомнат македонските ултраси и надвор од Македонија..Тоа беше само добра афирмација на нашата тифо сцена..
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Sega go docitav postot na jeenu hahaha Svajcarija nemala obezbeduvanje na natprevari , ke puknam od smeenje zimi majka . Pogledni go klipot sto go postaviv devojce. hahah Svajcarija nemala obezbeduvanje na natprevari i vojska , premnogu citas Tronoruska :pos2::pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ок, све убоо шо сте се истепале, го знам тој филинг ама не е убаво да кршите државен и приватен имот. Поздрав :helou:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Прочита фан на Работнички и одма навреди :pos: Златен, проѕирен си ептеМ.
Туку ај, твоите желби за мене ќе ги доставиш до ДХЛ па ќе ми ги пратат мене. Јас се повлекувам од дискусијава како прво затоа што не ми личи, а како второ затоа што сум си од паметните навивачи - што одат на стадион, пеат песни и се радуваат на секој успех, нормално, без помислата дека можеби ќе се вратат дома во ковчег.
Со среќа нека ви е и на наредните дерби натпревари, гледајте само што помалку да кршите работи за кои невини луѓе штеделе и работеле за да ги купат :smir:
Ubavice pa pred malku kazavte deka ne ste bile na stadion i vo sala godina vreme...
koga ti semkojadacu si peel na stadion,mislis deka jadenjeto semki i vikanjeto ednas-dvapati sudija peder4e e pesna!!
ne svakas be nisto,neznaes sto e toa lubov kon eden klub,i rivalstvo pomegu navi.grupi....
I NAJPAMETNO OD TEBE E STO JA NAPUSTAS DISKUSIJAVA!
idi si vo fan klub ARSENAL:drk::drk:
Pozdrav
 
V

Viktoranius

Гостин
Ова е срамота за спортот како прво. Како второ вакви дивјачења само ја покажуваат цивилизираноста на овој народ. Не знам што се добива со вакви глупости. Демек полнење на его што ќе искршиш нешто или ќе измлатиш некој?
Ова е сељачка работа, а жалосно е што навивачите се гордеат со тепачката.

Никогаш во овие тепачки нема победник и само штета си прават.
Некои луѓе навистина не сваќаат што значи да се биде УЛТРАС !
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Џену, побогу мора ли сегде носот да го стаиш ??? Иди едуцирај се малце за навијачка и тифо култура па врати се и кажи мислење...Не збори само напамет и колку нешто да се напише...Ај јас да зборам сеа у темата за Лужичку Срби на под-форум Историја па да се праам малце паметен...Не иде, нели ???

Друга работа, вие што и реплицирате....Бателете ја, глеате дека е тука само тензија и нервоза да крева...Уште она ми фали за тоа да ми збори....
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Abe ostajte gi neka si gledaat tv i neka :drk: na site navivacki grupi mislam na vistinskite navivaci,nikad nema da znaat so e adrenalin 500
 

Kajgana Shop

На врв Bottom