Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Анкетава покажува кој треба да победи, Сленг нормално. :)
Ама како што ми изгледа, Калиопи тепа.. :(
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Анкетава покажува кој треба да победи, Сленг нормално. :)
Ама како што ми изгледа, Калиопи тепа.. :(
Да се утепа на сцена да даде господ.
Ѓенгста ороооооооо.Или тие или зациментиранион-динг донг.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Најглупа песна до сега беше онаа со која за прв пат настапи Каролина на Евровизија, мислам дека беше "Од нас зависи" , a таа пред две години мислам дека беше добра и дека немаше никакви проблеми оклу изборот. Ама ако вечер тепа Калиопи и Наум тогаш ја добиваме најлошата песна што сме ја пратиле на Евросонг. Таа песна едноставно не е Евровизиска.
Во грешка си најлоша песна беше САМО ТИ од Калиопи 1996г тогаш слушната и никад више вечер најверојатно ќе го соборува сопствениот рекорд.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Ovaa MRTV ne mi e jasno zosto uste postoi?Taa institucija,tie vraboteni tamu nesto ne evo red so niv!?Em cela godna nisto ne pravat i samo kukaat ,nekoj treba da im dade pari i kako porano da pravat dve emisii vesti i da setaat po svetov i da zemaat dobri plati!Edno nesto treba vo cela godina da go napravat EVROVIZIJA to go upopastija!Ziveat vo nekoj bunker do sega? I onie od komisijana kako retardirano oddelenie.DJOKSI I MIKI znaev deka se posebni i se dokazaa .SEKOJA CEST!
A Kaljopi iskreno da vi kazam nesto ne evo red, i taa nikogas ne bila nekoj pejac samo se tegnela i derela ,ama nekoj lugje postojano ja forsirat- bila kvalitetna,veter vo magla!Ne se vo prasanje godinite, ama stliot na peenje i tekstovite i urlanjeto i ligaenjeto ne samo sega, tuku sekade ne go saka toa sekoj.
Ovde se raboti za mislenjeto na pogolem del od nacijata!
Sakam ova da go procita KALJOPA da se preispita ida si odi kaj saka ,a Naum ,barem zenamu da go iskarase :tapp:da ne nasednuva!GLUPACI
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
179
Во грешка си најлоша песна беше САМО ТИ од Калиопи 1996г тогаш слушната и никад више вечер најверојатно ќе го соборува сопствениот рекорд.
да точно е. Живо ме интересира што ќе речат одговорниве за Евровизија ко ќе ја видат пак Калиопи (ако победи вечерва).
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Има уште 2 саати рок за Калиопи да се откаже од вечерашниот настап или затоа што знаеме колку е фина и мила, како што направи пред неколку години на 12 Величествени кога ја предаде својата награда во рацете на вистинската добитничка, така и оваа година нека го понови истиот гест и нека наместената победа им ја предаде и овој пат на оние кои заслужиле
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Се надевам дека од публика најмногу поени ќе имаат Сленг, но сепак, ако не ги поддржи и жирито нема да одат :(. Лошо е направен системот на гласање. И Калиопи и Наум ќе имаат доста од телевоутингот (се прашувам кој ли ги гласаше толку вчера, на форумов никому не му се допадна таа песна?!).

Проблемот е што ако тие имаат 12 од жири и 10 или 8 од публиката повторно ќе одат :toe:.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Се надевам дека од публика најмногу поени ќе имаат Сленг, но сепак, ако не ги поддржи и жирито нема да одат :(. Лошо е направен системот на гласање. И Калиопи и Наум ќе имаат доста од телевоутингот (се прашувам кој ли ги гласаше толку вчера, на форумов никому не му се допадна таа песна?!).

Проблемот е што ако тие имаат 12 од жири и 10 или 8 од публиката повторно ќе одат :toe:.
Доколку биде реален телевоутингот тие сигурно нема да освојат од 5 поени повеќе проблемот е што ќе биде наместен,инаку вечерва останатите фаворити гарант ќе бидат саботирани од жирито.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Доколку биде реален телевоутингот тие сигурно нема да освојат од 5 поени повеќе проблемот е што ќе биде наместен,инаку вечерва останатите фаворити гарант ќе бидат саботирани од жирито.
жирито и нивните досадни песни:cuc:свака им част најдобри избори имаат напраено досега со "највисоки" пласмани. Па кога ќе сфатат дека не е се во песната и во вокалните способности туку во сценскиот настап?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас имав можност да слушнам на ју туб. Генгста оро ми е во најблага верзија речено ОДВРАТНА песна, како и таа на Калиопи, како и на останатите. Не знам што сите сте запнале да одат тие, кога песната е..:pov:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас имав можност да слушнам на ју туб. Генгста оро ми е во најблага верзија речено ОДВРАТНА песна, како и таа на Калиопи, како и на останатите. Не знам што сите сте запнале да одат тие, кога песната е..:pov:
Во последниве години победничките песни на евросонг се :pov:,така да нашава е само за евросонг.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И лани им беше уба песнана на Адријан,Врчак и Тамара и сите им се радвеа ама на крај не ни влегоја во финале на евровизија..
основна работа за да успејш на евровизија е да имаш добар сценски настап... а не само да сејш микрофонот пред тебе и кружиш со левата рака околу него а со десната го држиш и пејш...
А шо треба првите ботови ( без навреда ) на улица шо ке ги видиме да ги земеме и да ги пратиме на евровизија????:tapp::tapp::tapp:
Ако треба да биде така тогаш се сложувам со тебе.
Сленг тогаш немаат конкуренција.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
А шо треба првите ботови ( без навреда ) на улица шо ке ги видиме да ги земеме и да ги пратиме на евровизија????:tapp::tapp::tapp:
па очигледно дека то треба... години наназад праќавме пејачи со искуство и шо ни беа убај со убав глас и шо напраја??
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Во грешка си најлоша песна беше САМО ТИ од Калиопи 1996г тогаш слушната и никад више вечер најверојатно ќе го соборува сопствениот рекорд.
Дефинитивно.

Да се утепа на сцена да даде господ.
Ѓенгста ороооооооо.Или тие или зациментиранион-динг донг.
Колку што видов вчера она и нејзиниот партнер г'зот не си го мрднаа од местото каде што стоеа од почеток, па до крај на песната.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А шо треба првите ботови ( без навреда ) на улица шо ке ги видиме да ги земеме и да ги пратиме на евровизија????:tapp::tapp::tapp:
Ако треба да биде така тогаш се сложувам со тебе.
Сленг тогаш немаат конкуренција.
Па пробавме со Владо, Тоше и Каролинчето (дури 2 пати) па некако се изгубивме. Што има сега да изгубиме ако пратиме некоја различна песна кога и така знаеме дека нема да победиме?

Далеку сме од бламирање, не се грижете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom