Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ОМГ!Јас станав видовид.Прогнозата во целост се оствари.Сите 8 кои ги напишав уште пред гласањето влегоа во финале.
Одам ја да догледам на тарот:pos2:.Шала на страна реално гледано влегоа сите кои залсужија(некои повеке, некои помалку).

П.С Што аналитичар ке бев та се погодив бе?!:pos2:
Ту мач ТВ :pos::pos::pos:

(шала)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Леле местено е и оваа евровизија ееејјј!!!! до кога вака беееее!!!! никад до сега народот и жирито барем приближно да се совпаднат
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Андријана Јаневска во финале? оф леле мајкееееееееееееееее.....


инаку мило ми е за самарџиев... убава песна
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Генгста Оро РУЛЗ, никој не си го може со нив :pipi:

Значи колку со сила го туркаат Некст Тајм :S
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Првово полуфинале беше ОК, како што кажав прееска МТВ конечно се потрудија за сцената: конечно ставија ЛЕД видео-ѕид и се осовременија малку, а не оние застарени видео-бимови :tapp:. Исто така, алал да им е што на толку мал простор употребија дури две кран-камери.
После, сите форшпани и џинглови ме извадија од такт, особено што една од друга врска си немаа, додека она телопот за гласање (со мк знамето од позадина) го употребуваат веќе трета година по ред.

Што се однесува до финалистите, горе-доле влегоа песните кои најмногу заслужуваат, иако Некст Тајм и нивната фамозна публика ме иритираат.
Топло се надевам дека ќе завршат многу лошо задутре. Сакав и Ана Симоновска да влезе, ама ај, другпат...

И така... Утре сум сигурен дека битката за прво место ќе ја водат Калиопи/Наум и Александар...
Па ај наздравје.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Можеби малку ќе скршнам од главната дискусија, но во 23 часот на вестите на Канал 5 имаше дирекно вклучување во живо од универзална од новинар, а насловот на информацијата беше ТРАГЕДИЈА НА ИЗБОРОТ ЗА ПЕСНА НА ЕВРОВИЗИЈА. Единственото што го слушнав беше дека се собрало доста полиција и не бил сеуште познат идентитетот на девојката.
Има некој информација за што се работи?
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Генгста оро најдобри :vozbud::vozbud::vozbud: на оваа полуфинална вечер, проект македонија така така не беа лиши провокатроска песна, некс тајм веке видена работа обична рок композиција, се друго беше срање, можда имаше тежински добри песни ама не како за евровизија.
Ако само од овие песни се бираше најдобро Сленг да не преставуваат имаат песна каква што до сега немало на евровизја така да мислам дека добро би поминале, но ајде да почекаме да видиме утре што песни ке има па ке анализираме тогаш.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Генгста оро најдобри :vozbud::vozbud::vozbud: на оваа полуфинална вечер, проект македонија така така не беа лиши провокатроска песна, некс тајм веке видена работа обична рок композиција, се друго беше срање, можда имаше тежински добри песни ама не како за евровизија.
Ако само од овие песни се бираше најдобро Сленг да не преставуваат имаат песна каква што до сега немало на евровизја така да мислам дека добро би поминале, но ајде да почекаме да видиме утре што песни ке има па ке анализираме тогаш.
Со оглед на то шо Лорди победија на Евровизија, а незнам со која памет ги пратија, не гледам причина зошто сленг да не се пратат. Пред се има македонски мотиви песнава:pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Можеби малку ќе скршнам од главната дискусија, но во 23 часот на вестите на Канал 5 имаше дирекно вклучување во живо од универзална од новинар, а насловот на информацијата беше ТРАГЕДИЈА НА ИЗБОРОТ ЗА ПЕСНА НА ЕВРОВИЗИЈА. Единственото што го слушнав беше дека се собрало доста полиција и не бил сеуште познат идентитетот на девојката.
Има некој информација за што се работи?
Не знам.
А каде се случило тоа, во Универзална или надвор од неа?
 
С

Спенсер

Гостин
а Генгста Оро ја има некој???снимено или било шо???

ете јааа... Фантомот ми ја прати... а за тоа со девојчето, инфо некој??
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не знам.
А каде се случило тоа, во Универзална или надвор од неа?
Не слушнав ништо повеќе од ова што го наведов. Новинарот беше извесна Христена Антевска. На МТВ не кажаа, сега има вести, иако не ни очекував да кажат.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не слушнав ништо повеќе од ова што го наведов. Новинарот беше извесна Христена Антевска. На МТВ не кажаа, сега има вести, иако не ни очекував да кажат.
И јас слушнав на вестте на Канал 5, но не бев сигурен дали е навистина така. Повеќе информации сеуште нема
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom