Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Динг донг - Зоран Трпков

Мојот ТВ - Ристо Апостолов

Генгста оро - Даниел Јовески

Рум дум дум - Кире Костов
Насловиве се...:nesvest: Ама ај прво да ги слушнеме песните, вака ништо неможам да кажам.
Ај со Господ напред:pop:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Насловиве се...:nesvest: Ама ај прво да ги слушнеме песните, вака ништо неможам да кажам.
Ај со Господ напред:pop:
Насловите ветуваат многу. Кога можевме песна Нинанајна да пратиме, што и фали и на Рум Дум Дум, или па на Динг Донг???
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Генгста оро:)
Се гледа дека ќе биде нешто циркузантна песнава.Она што ми привлече внимание е што го нема Ламбе.Мислев дека ќе пробува се додека не го пуштат на Евровизија.А ме чуди и Симон Трпчески што бара, тој ми изгледа за посериозен музичар, а Евровизија е некако како циркуз повеќе.Негов избор, да видиме што ќе биде.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Генгста оро:)
Се гледа дека ќе биде нешто циркузантна песнава.Она што ми привлече внимание е што го нема Ламбе.Мислев дека ќе пробува се додека не го пуштат на Евровизија.А ме чуди и Симон Трпчески што бара, тој ми изгледа за посериозен музичар, а Евровизија е некако како циркуз повеќе.Негов избор, да видиме што ќе биде.
Ова мислам дека се автори на песните.... Или грешам?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дали тоа Ламбе конечно се откажа од Евровизија или јас бладам?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Како и секоја година евровизија ќе биде срање не очекувам ништо посебно со некој анноун пеачи шо ќе се пријават.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
може ли некој да ми каже колку песни од минатиот евроснонг сеуште се слушаат и се хитови??? :toe:
Први што ми текнаа:
Прашувам без глас - Туна
Самовила - Нокаут

За други.. не верувам

Би можело да има убави песни бе, не потценувајте уште од старт. Ма да, тие 3-4 наслови доста дебилско делуваат. Како и да е, би сакала Белов да го видам на Евровизија. Другиве што со години пробуваат да отидат на Евровизија, чим до сега не отишле, не им било пишано :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Први што ми текнаа:
Прашувам без глас - Туна
Самовила - Нокаут

За други.. не верувам

Би можело да има убави песни бе, не потценувајте уште од старт. Ма да, тие 3-4 наслови доста дебилско делуваат. Како и да е, би сакала Белов да го видам на Евровизија. Другиве што со години пробуваат да отидат на Евровизија, чим до сега не отишле, не им било пишано :)
јас овие песни не ги знам :toe: инаку не потценувам само прашав инаку ќе ми биде мило да излезат хитчиња од годинава :helou:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Први што ми текнаа:
Прашувам без глас - Туна
Самовила - Нокаут

За други.. не верувам

Би можело да има убави песни бе, не потценувајте уште од старт. Ма да, тие 3-4 наслови доста дебилско делуваат. Како и да е, би сакала Белов да го видам на Евровизија. Другиве што со години пробуваат да отидат на Евровизија, чим до сега не отишле, не им било пишано :)
Интересни песни (поготово втората) но не се хитови верувај. Сите ги заборавија. :helou:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Генгста оро - Даниел Јовески
Рум дум дум - Кире Костов
Одвај чекам да слушнам какви се, какви и да се наши се, она апла наши :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака да ви кажам дека веќе се знае кој ќе победи а тоа е Калиопи не за џабе она се блемираше со рекламата 24/7 тоа беше нејзиниот услов да оди на евровизија,така да сите останати искрено ги жалам што ќе се глупираат за џабе.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Па вака да ви кажам дека веќе се знае кој ќе победи а тоа е Калиопи не за џабе она се блемираше со рекламата 24/7 тоа беше нејзиниот услов да оди на евровизија,така да сите останати искрено ги жалам што ќе се глупираат за џабе.
Па јас сум за Калиопи да победи,заслужува и она да отиде на тој циркуз еднаш!Иако песната северно од мене јужно од тебе ми делува чудно :toe:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Само знам дека Влатко Илиевски сигурно настапува, се зборува и за Александар Белов (ОТ), но сеуште не е сигурно. Но што е до мене или Влатче Морал или Некст Тајм нека идат, сепак ако имат добри песни :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom