Најпознати скопски фаци...?

H

HCL

Гостин
E ova e veke drugo.. Bravo Viktor..
E ova se faci sto vredat da bidat spomnati..
Ne site tie maalski retardirani ulicari i decinja sto si igraat so spricovi
Добро сега и ти незнам што очекуваш на темава. Кои фаци? Која е поентата ако се набројат само ѕвезди, пејачи, политичари итн... Темава е стрикно за Скопје и за луѓе што станале познати само во рамките на тој град а не преку медиуми. Станува збор за улични фаци, кои ги гледаш секојдневно надвор.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Добро сега и ти незнам што очекуваш на темава. Кои фаци? Која е поентата ако се набројат само ѕвезди, пејачи, политичари итн... Темава е стрикно за Скопје и за луѓе што станале познати само во рамките на тој град а не преку медиуми. Станува збор за улични фаци, кои ги гледаш секојдневно надвор.
Која е поентата да бидеме живи во земја со политички граници на планета која не се знае зошто постои, дали е сама во универзумот и кој ја создал, кои сме ние, зошто постоиме и дали има живот после смртта... темата е стриктно за Скопје... и не станува збор за улични фаци, станува збор за најпознати скопски фаци. Плус, ја Фрчко го глеам далеку почесто од Љубе Лигавиот... и ако Љубе лигавиот ми го обележува градот боље од Мирка Велновска да му се серам у скопјанизмот шо треба да осеќам у себе... :tapp:
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
Луге Скопје е град со традиција со мн скопски легенди со мн случки со мода со ова она...и немозе некои луге Што станале некој преку вечер или станале некои мангаши по дискотекине со пари од дрога или од родители да бидат фаци скопски.фаци скопски се знае кој се Џаро,Игор,Фуфо,Влатко Стефановски,Марта,Кизо,Панчев,Трифун,Коки(костовски),Од Ѓорче овие Копчар,Кама,Камењар(сите ке речат тапа фаца зашто?зашто не се курци ко новосоздадените мангаши по дискотки и сепариња) и уште некои луге на кој немозе моментално да ми текне.Бар за мене,незнам за вас како е,Фаци се тие што се познати у ск по нешто можеби така поголемо достигнато нешто(во сегашноста или во минатото) што ги препознава народот не некои типац со спортска кола тетоважа и цвик,тоа се само рекетари...
 
H

HCL

Гостин
темата е стриктно за Скопје... и не станува збор за улични фаци, станува збор за најпознати скопски фаци.
Ако е така тогаш го забораваш Бранко Црвенковски. Башка неможеш да категоризираш некој како Скопска фаца само затоа што живее или е роден од Скопје. Фрчко е политичка фаца (или бил, не му го следам животот). А ако добро размислам, ДА, Љубе Лигавиот е каде каде попознат од Фрчко, само што ти мешаш најпознати со најуспешни.

Плус, ја Фрчко го глеам далеку почесто од Љубе Лигавиот
Ако ти е комшија Фрчко тогаш можно е да го гледаш почесто.

и ако Љубе лигавиот ми го обележува градот боље од Мирка Велновска да му се серам у скопјанизмот шо треба да осеќам у себе...
А што ти се осети навреден ако најпознати Скопски фаци се мафијаши, наркомани, лудаци и скитници? Иди во поголемине градови да видиш колку повеќе вакви луѓе има. И не станува збор за обележување на град преку некој човек, туку кои личности се најпознати во својот град (во овој случај Скопје).
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Abe neznam dali go spomnavte Suri od Studeni noze on e najfaca spored mene. hahaaa

A vise koa gi spomnuvate Kopcar, Kama, Goce Izdisan, sto ne go vmetnete i Brzi megu niv, pa Brzi e najfaca od cela ekipa tamu od Gjorce.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Da se dopolnam

Isto taka koga gi spomnuvate Komandant Koki, Urko, Oli Sminka i nekoi drugi slicni sto se praat demek se jaki, aj za urko nema sto da zboram sea on e na vlast, ama go zaboravivte i Agim Krasnici, toj e najfaca ne samo u Skopje tuku i posiroko. hahaaa
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога ги читам "фациве" во вашиве постови(освен оние кај Викторгг, што навистина со право се на таа листа), си ги замислувам како човек со залижано фризурче, малце исшатирано а може и шамија на главата, издепилиран на гради, со ланец џоа 50 Цент, шпиц кондури од скај и со возило Југо или Голф со домашни звучници отпозади.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кога ги читам "фациве" во вашиве постови(освен оние кај Викторгг, што навистина со право се на таа листа), си ги замислувам како човек со залижано фризурче, малце исшатирано а може и шамија на главата, издепилиран на гради, со ланец џоа 50 Цент, шпиц кондури од скај и со возило Југо или Голф со домашни звучници отпозади.
Па може да се каже дека има и такви:pos2:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Abe a ja znaete li

A ja znaevte li taa Ismeta od Karpos mislam ama umrela pred nekoe vreme

ISMETA E MASKO!!! hahaa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom