Македонска Втора Лига

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
а ти дечко ако ТОЛКУ ти е до фудбал гледање ГЛЕДАЈ МАК фудбал 1лига, а не ми се ПАЛИШ на ЈУВЕ (клуб кој САМО на ТВ ЌЕ ГО гледаш)

МОРА "признание" или сертификат да им се даде на ова шверцериве!!!!!!!!многу се јаки нема што:vozbud:ВИЕ дали се здрави,неписмени,или глупи не знам :toe:ПА ЗАШТИТЕНИ сте како ЖИВОТНИ од страна на ПОЛИЦИЈАТА(читај П.Е.Т.А. заштита на животните)..............
1)настапувате во 2 лига што автоматски значи мала БЕЗБЕДНОСТ(и на гостување и дома) т.е. нема полиција многу
2)дома НА НИКОГО не дозволувате да дојде(што поради стадионот што од полицијата и вашата управа)
3)"СОРАБОТУВАТЕ" со полицијата-сите знаеме кога идете во некои градови дека ве прати полиција составена претежно од малцинствата-правите "инциденти" и барате тие да ви помогнат:nesum:
4)крадете транспаренти,маици,блузони итн 10 спрема 1(ај ќе кажеш сте го начекал сам па сте го претепале-ок)
5)кога сакаш да закажеш тепачка со вас(малку е неизводливо) ЌЕ ДОЈДЕТЕ место 20 50 души од кои пола ќе имаат ножеви а во некои случаеви и пиштоли
нека ми каже некој дека од ова ништо не е вистина(зборам за швер......)бидете реални

И од мене потврда за ова!!!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Иј јеботе, еден телевизор имате цела навијачка група, или ја некој погрешен впечаток добив? :uvo:

Доволно беше препукување, имате фан клубови, оставете ја темава сега за муабет околу лигата, а не меѓунавивачки препукувања... океј? :smir:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Да да покажуваш ова со знамето,а не си снимал тоа како кажува докторот дека има тројца навивачи на слога у болница,не си снимил тоа како го покажуваат тој дома што му влегле не си снимил тоа кај што кажуваат дека војводи тепаат и кршат се за пат накај дома,а за знамето знаеме дека сега сте го напраеле и дека тоа вистинското одамна е запаљено.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе војводи ке довагате во Штип или????????:toe:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Mislevte deka ke gi lazete lugjeto deka mnogu ste jaki... ama eve i kako sekoj pat, i ovoj pat dokazevte deka ste plaskovci, i lazgovi...
Pozdrav do Vojvodite so klipot...

posebno nakaj 5:40, kako begat Vojovodite... kakov sprint imate ejj, od stadionot do kasarnata za 5 sekondi stignatve, i Bolt ne moze da vi go proobije rekordot :tv:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
a be oti ne navivate gjoa site,bez kamenja i drva,da vidime koj kogo ke nadvika e toa ke bide dobro,a huliganite nadvor od stadionite
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Само не знам зошто на стадион каде што се игра фудбалски натпревар и се навива за фудбалски тим, вие скандирате Тоше педер. Ќе може ли некој ова логично да ми го објасни некој?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
posebno nakaj 5:40, kako begat Vojovodite... kakov sprint imate ejj, od stadionot do kasarnata za 5 sekondi stignatve, i Bolt ne moze da vi go proobije rekordot :tv:[/quote]


Е овја стварно бил глуп кој бегал бе мие сакавмо да ве чекамо ама полицијата не отера накај касарна и со полицијата се тепавмо само за да останемо да се тепамо со вас а после кај видовмо дека вие идете од горе и мие се упативмо кон вас.Мн си глуп еј:uvo::uvo::uvo:.
Лесно е ка мурија тепа противничка група да се пуштиш и ти да тепаш. мие се тепавмо со мурија, шверцери и балисти...сами!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Само не знам зошто на стадион каде што се игра фудбалски натпревар и се навива за фудбалски тим, вие скандирате Тоше педер. Ќе може ли некој ова логично да ми го објасни некој?
Да ти кажам искрено јас сум против ова, но го скандираат ова само заради тоа што македонците се нервирате на ова, i don't like this!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
До кога вака со неписмени и недоносени судии во Мак-Фудбалот!!!???
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
До кога вака со неписмени и недоносени судии во Мак-Фудбалот!!!???
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
За што мислиш конкретно?
Брегалница - Тетекс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom