Генерален штрајк на СОНК

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
еве сеа слушам вести, викаат дека некои средни школи се бунеле и дека е моно утре некои средни школи да учат. и сеа ја од кај да знам дали ќе учам утре или не?:nesum:
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
еве сеа слушам вести, викаат дека некои средни школи се бунеле и дека е моно утре некои средни школи да учат. и сеа ја од кај да знам дали ќе учам утре или не?:nesum:
Па ќе си се јавиш кај класната,или ќе видиш со деца од клас и така убаво нема да си идеш у школо....
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Што се замарате уште нема постигнато договор никаков такада штрајкот продолжува:smir:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе луѓе не знам дали приметивте ама за да се иде у школо апелираше Среношколска Унија на Македонија која е под капа на ВМРО а онаа која е под капа на СДСМ т.е. Унија на Средношколците на Македонија не се огласи. Толку се проѕирни луѓево со овие партиски игри што просто се глеа колку им тежи паметот.
УТРЕ НЕМА ШКОЛО!!! :):):)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ЛОЛ :) Цела недела ке трае ова излеа..
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
За некои професори е навистина жалосно,со години се влечкаат под догоовр,ниту стаж ниту ништо не им се признава,ќе им фрлат неколку илјадарки а се расправаат со малцинство од недоквакани дечишта,било од основното или средно образование.Само за поединци го поддржувам штрајкот.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
играње кур со образовната дејност, од било која страна...никогаш не било умна работа

просветните работници, со ваков гест...пракаат јасна порака до учениците, дека репресијата и радикализмот е проверена формула во остварување на своите барања...а не учат нешто сосема друго.

и за на крај.

народот заслужува држава, каков што е.


пс. ја да ви кажам право сеа да сум ученик, ке си го прашам куров, да идам следните саботи на настава или распуст...нема зашто да одам...не сум крив ја за проблемите...ако сте глупи идите на настава у сабота и на распуст...саботата е слободна и е со закон загарантирана во секое нормално општество, а шо некој свесно ги растура закониве као шо му одговара, не е проблем на учениците ни најмалце.
kurle, se sekavas lani..koga maturantite strajkuvaa..pa profesorive doagaa na rabota,i posle pak vo sabotite rabotea radi niv :sekss:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Еве сега кажаа на вести „ШТРАЈКОТ ПРОДОЛЖУВА“
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Абе ...Нема логика да ни зимаат денови од школски распуст.Па во Јануари температурите може да се спуштат и до минус 20.Па не се веројатно толку ненормални да не тераат на минус 20 да идеме во школо.Плус за време на зимски распуст автобусите возат по друг распоред така да за тие од Маџари Ченто Бутел Радишани Горче авотбуси ке има помалку и ке треба да замрзнуваат по станицине.
spored zakonot za sredno, nie sme na raspust od 30.12 - 19.01.,neli se povikuvaat na zkoni, pa kako smejat da ni go skratat ??? :tapp:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
нема школо до понеделник! За во Георги барем,сигурно:eek:lee:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И се радувате за тоа вие? Поготово ти Херкулес? Мора да си основно, зошто кога бев основно и јас се радував така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom