Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.545
Поени од реакции
48.015
Тој Тачи потврдил дека сака да го превземе Милан ако Берлускони го продава. Мене овој човек не ми е по ќеф ама ич, шо знам....некако ми е шкон :), поише би сакал да го земе некој од од она Арапине или Евреине што беа во комбинација. Пофаци ми се гледаат, овој ми е накако курајбер.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265



:tv: Ако дава пари за фудбалери нека биде и могнолец не ми е гајле
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
па и онака сите заебанции кон Милан од дугариве антиминланисти ми се тоа дека е албански (albanski) клуб и дека само тие навиваат за него
и се сложувам дека најарно ќе е да се даде на некој арап :)

а ова што бил Браида во бразил да в пазари нешто, чисто се сомневам дека ќе биде нешто

Нема врска тоа дека албанци навиваа за Милан. Јас живим у тетово и сум у контакт со Албанци многу, посебно на факултет и со сигурност ти тврдам дека албанците највеќе навиваат за Барса и Реал :smir:

Тоа останало ради боите на клубот кои асоцираат на Албанското знаме,Шкендија и тн.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
ај лав ју !

убаво речено

али шала на страна океј се играчите у спортинг газат а како ќе биде тоа у друг тим ако преминат стварно незнам, кварезма газеше у порто дојде у интер поголема утка не сум видел.
Ама и кога ќе видиш дека од таа лига испаднале и доста најдобри фудбалери во светот во своето време... :smir:
Леле читам дека рома ке играла без Вучинич и без Тоти...а???
Ова е вистинско време за да ги тепаме, па и да нанижиме некоја победа.
Уште еден играч кој беше поврзуван со Милан летово, Адриано од Севиља е избран у тимот на колото во Шпанија а Севиља играше со Реал. Ми останавмо со Јанкуловски :tapp:
Добра утакмица имаше Адриано, ама мислам дека Филипе од Депортиво е многу појак, баш ги имам гледано Депортиво оваа година, и Филипе и Гуардадо парче праат по левата страна! :cuc:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Само што слушнав Милан и официално се продава !!

Епа ајде момци тоа е тоа што се бараше !:smir::smir::smir:
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Само што слушнав Милан и официално се продава !!

Епа ајде момци тоа е тоа што се бараше !:smir::smir::smir:
Изгледа си ги изделе парите од кака па сега го продават клубот.:tv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Поарно некој арап да го купи милан отколку Албанец..:sviri:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
ЦЦЦ... Штом се продава клубот, значи дека сме у мнооогууу поголема финансиска криза отколку што се збореше...
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
koj kaza sitel nema na acmilan.com ne nikad taka sto nema nisto
Така рекоа на Сител од таму слушнав. :nesvest:

Кој и да го купи чим има да дава 750м евра, сигурно има уште 200-300м евра за трансвери.

Нека се откажат Абу Ко. од Сити нека дојдат у Милан. :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас мислам дека многу тешко дека Милан ќе има газда не-Италијанец...Можда мнозинскиот пакет да се даде на некој инвестициски фонд,што најверојатно би бил од Либија(Ал Гадафи-Сантана :) ),и тие да даваат пари за трансфери и разни ствари,ама како газда убеден сум дека ќе стои Италијанец...Макар и само да фигурира како таков... Ситуација нешто слична на оваа од Јувентус...
Милан не е Манчестер Сити или Порсмут,па само така да се дае на некои Арапи да си играат...Ипак Милан е тим со традиција и богата историја.Нема толку лесно да се одбере нов сопственик.И кога Берлускони би продавал,нема тоа да го направи колку само да го продаде клубот и да ги земе парите...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
Ова може да значи револуција во Италијанскиот фудбал кој последниве години е во опаѓање. Најверојатно за прв пат ке дојдат некои странски газди во поголемите италијански клубови, и ке почнат со инвестиции при што другите клубови би го презеле тој пример и би дошле до голем прогрес. Се гледа светла иднина на италијанскиот фудбал...(особено за милан - доколку дојде до продавање)....
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
па после онаа вест со долгот на Берлу од 750м,мора нешто да се продаде ,ај барем ако го купи тој Тачи да инвестира повеќе ако не ништо пак ке пцуеме по некој...али мислам дека Берлу ке среди работа,ке излезе со изјава:кој долг бе?не продавам ни М од Милан!:pos: и пак ке си ја пееме старата песна :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
па после онаа вест со долгот на Берлу од 750м,мора нешто да се продаде ,ај барем ако го купи тој Тачи да инвестира повеќе ако не ништо пак ке пцуеме по некој...али мислам дека Берлу ке среди работа,ке излезе со изјава:кој долг бе?не продавам ни М од Милан!:pos: и пак ке си ја пееме старата песна :toe:
Не,што е звер звер е тоа е ФАКТ онака да ги спушти сите гомно јадци ама што претера сезонава претера,ја би радо да остане Берлу има харизма човекот невидена,само ДА ДАВА ПАРИ ЗА ТРАНСФЕРИ :toe:
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
ПАТО_007
Поздрав и се надевам дека ќе имаме поголеми успеси.
Со нов газда или без него историјата на Милан е успешна а за иднината ќе видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom