Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Следната со Аталанта ја играме мислам. Се надевам дека и тогаш ќе загубиме па ќе го смениме Лео, па после уште некој пораз можно е и Берлускони да го продаде клубот. :vozbud::vozbud: Замислете да не земе некој арап. :drk::drk:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Арсенал нема титула во ЛШ. Милан има 7. Незнам која ти е логиката т.е споредбата со овие два СРАМНИ пораза на Милан т.е еден сепак со Бари изигравте 0-0 ... ете ти една позитивна страна, а не вака на папачки начин да пробуеш да си ги тргнеш маките. Верувајте во вашиот претседател. :tv:

Иначе не верувам Милан да остане во криза... сега Рони ко ке се повампири на сред сезона, има стадиони да се рушат.

Вие сте си задоволни со самиот пласман у ЛШ, тој трофејот што на крај ќе го крене некоја екипа у Мадрид? Мислам дека е у Софија наскоро а после тоа ќе иде за Лондон (не за друго да видите како изгледа шампионски трофеј) Ај сеа поздрав.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Вие сте си задоволни со самиот пласман у ЛШ, тој трофејот што на крај ќе го крене некоја екипа у Мадрид? Мислам дека е у Софија наскоро а после тоа ќе иде за Лондон (не за друго да видите како изгледа шампионски трофеј) Ај сеа поздрав.
Дај бе не му враќај, гледаш се дупи со нас...сака да не нервира. :tv:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Па добро, одкога Берлускони го земал клубот, неможеле да не заебаваат, тоа е негде од 1986 мислам и еве почетокот на оваа сезона ги охрабри и се као не нервираат.
Ако, нека се порадуваат дур можат, треба ли и они да ни пишат нешто, како што вика форца 22, ќе помине и ова што се случуви, и после што, ќе се кријат, ние сме единствените навијачи кои и покрај се имаат образ да се појават по пораз и да враќаат на провокациите на другите, за разлика од нас, другите во ваква ситуација не би ни пишале.

:tapp::tapp:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Каков лудак ејј
Ке сме останеле со овие играчи до крај на сезоната и ке сме биле во топ 3 во ЛШ.
Ха ха ха :kesa::kesa::kesa::kesa:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Како потенијални наследници на Леонардо се спомнуваат Гали, Тасоти и Бастен, мислам дека најсигурна варијанта од овие ни е Тасоти.
Има искуство собирано од Чезаре и од Анчелоти, преку десет години е втор тренер и мислам дека е најстабилна опција од овие понудениве за до крај на сезонава. Ги знае играчиве знае кој колку може и не може, додека кога би дошол некој друг без ова нема да донесе ништо ново.
Мада јас оптимиста сум и за Леонардо уште ова коло, мислам дека ќе се сврти работава после Аталанта и ќе си остане. Сеа сигурно нема да донесе прво место од овие ајвани, ама бар ќе се извади неколку добри резултати до јануари кога мора ама мора да се донесе полушипиц и два бека по секоја цена.
Бориело почнал да тренира денес и мислам дека треба да почне со Аталанта за која ќе ни треба стрим у недела пошто Телма не не' дава.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Каков лудак ејј
Ке сме останеле со овие играчи до крај на сезоната и ке сме биле во топ 3 во ЛШ.
Ха ха ха :kesa::kesa::kesa::kesa:
Може е луд и ненормален, ама изјавата му е на место, чисто да се тргна притисокот кој е јасен дека го имаме
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Може е луд и ненормален, ама изјавата му е на место, чисто да се тргна притисокот кој е јасен дека го имаме
Да на место, исто како и тие за шампионите на неговиот газда.

А да идете двајцата (тројцата) да се лечите негде?

За да се тргне притисок, се ветуваат засилувања, се ветуваат промени...ама толку знаеш ти.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Каков лудак ејј
Ке сме останеле со овие играчи до крај на сезоната и ке сме биле во топ 3 во ЛШ.
Ха ха ха :kesa::kesa::kesa::kesa:
Има и натпревар за трето место во ЛШ? :pos2::pos2::pos2:
Тешко нас со овој состав, ма кој сака тренер нека биде, тешко да обезбедиме пласман во ЛШ следната сезона, а и да ги поминеме групите на ЛШ. :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Со аталанта како што се сеќавам само ние лани тепавме во гости ма да тоа оваа сеозна ништо незначи нека победи полошиот :icon_lol: *увенрен сум дека тоа ќе бидме ние !

И последно дај ве молам малце игнорирајте ги Форза 22 и Пеце незнам на кои лекови се ама лошо делуваат на нив !

Срамота е бе !
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Да на место, исто како и тие за шампионите на неговиот газда.

А да идете двајцата (тројцата) да се лечите негде?

За да се тргне притисок, се ветуваат засилувања, се ветуваат промени...ама толку знаеш ти.
Ти се појавуваш тука само кога Милан губи, за да сереш, и да кажуваш како си бил у право кога си јадел гомна со две раце, и сеа мене ќе ми кажуваш кој знае а кој незнае.

Пошто поминаа и трансферите, па неможе сеа трансфер да се направиа и за да се тргне целиот овој скапан притисок кој со сила ни е наметнат со заминувањеата на Кака се даваат баш вакви изјави, и ја не го сакам скапаниот кељавец.
Ајде кажи ми ти, да си на негово место што би изјавил, само не ми попувај со изјавите ќе си да дам отказ или слично. Стај се на негово место, тимот има ужасна серија, новираи го тупат на секој чекор, ајде кажи ми.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
@Дим4е,брат никој не го оправдува тоа вчера бе,тоа беше брука,мизерија,уште ме држи нервозата!!Али да дозволам некој фан на Фиокуртина да ми кажува како треба во лш...:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ццц...па нели вие ги сакате Италијаните и мило ви е што повеќе Италијани поминат понатаму!?Ја пошто пратам Серија А повеќе од 12 години,без оглед дали некој клуб сакам или мрзам од Италија,сакам сите 4 да поминат понатаму само зашто се Италијани и знам дека порано беше мачји кашак за нив овие групи,па и понатаму.И да ти кажам искрено,не дека сум навивач на Фиоре,ама Фиорентина оправдано си ја одбрани бар својата чест за разлика од Милан кој приреди брука за Италијанскиот фудбал вчера.Сватиме како сакаш,ама тоа горе болдираното не ти ОК!И како прво нкој не напиша како Фиорентина се СИЛИ за тоа што беа единствени победници од четвроката!



Види очигледно погрешно си ме разбрал. Као прво ми беше многу мило кога го исчукавте Ливерпул ви пишав у фан клуб, како што пишав и у фан клубот на Интер пред мечот со Барселона дека сакам Интер да победи.
Зборот ми беше само да ја опишам ситуацијата во која се наоѓа "големата тројка" на Италија Интер 2, Јуве 2 без победа Милан 3 бода со пораз од Цирих, а Фиорентина која заврши четврта и игра многу поретко у ЛШ од горе споменативе го изгази еден Ливерпул.

Кужиш, ни најмалку не сакав да ги понижувам навивачите на Виола
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom