Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да сум изненаден, не сум, пошто Марсеј се бош екипа.
Не би рекол, Марсеј покажа дека имаат неколку стварно добри поединци кои знаат и тоа како да напраат шанса, сега штета за нив и среќа за нас што неста и силва изиграа одлично вчера...:smir:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ај нека ни е честито победа во ЛШ...се надевам дека ќе сме последните што ќе се радуваат на победа оваа сезона во ЛШ:wink:.
Има уште лоши мислења за Супер Пипо:baeh:?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
да, тоа е точно, Амбросини ни беше најслаба карика, башка он и беше крив што примивме гол, место да ја исфрли топката ја гушеше, па они ни земаа корнер, од корнерот фаул и следуваше гол, дури и режисерот неколку пати го повтори тоа кога Амбросини греши, сите тоа го приметија, затоа се слагам со Форца 22, дека одкога влезе Гатусо се смири пресијата што ни ја вршеа по гречките на Амбросини и почнаа да пробуваат нешто.

Малце ме инервира Фламини со стартовите што ги правеше, ја не сакам такви играчи, он тргна на Цисе да му скрши нога, го сакам Фламини ама потегот што го направи беше тотално неспортски, ја да бев судија ќе му дадев црвен и 5 години забрана за фудбал.

Освен бековската линија, морам да спомнам дека двете асистенции на Сидорф беа врв на утакмицата, за Пипо незборам, он може и да не трча ама ќе даде два гола, и да се сопне топката ќе го удри и ќе влезе во гол хахааха.

така да денес че си ги гледам хајлајтсите од утакмицата и ќе го :drk: на победата.
немаше логика за црвен зошто двајцата играчи тргнаа остро на топката
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
океј нема сеа да расправаме за Фламини, наш играч е, како и да е, само ние победивме од сите италијански екипи, и тоа у гости, духот лига шампиони е повторно со нас.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Италијанската фудбалска асоција донесе закон според кој од догодина у ЛШ не одат првите три пласирани а 4-та квалификации.

Од догодина у ЛШ игра само Милан пошо другиве са ДУПЕ :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Италијанската фудбалска асоција донесе закон според кој од догодина у ЛШ не одат првите три пласирани а 4-та квалификации.

Од догодина у ЛШ игра само Милан пошо другиве са ДУПЕ :pos:
чекај сеа па и ти од леб погача сакаш,првин квалификувајте се за ЛШ па после праите калкулации:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
чекај сеа па и ти од леб погача сакаш,првин квалификувајте се за ЛШ па после праите калкулации:)
Очито од плачење не си видел дека само Милан тепаше од италијанските екипи ова коло у ЛШ.

А за догодина нема врска кој кое место ќе заврши законот е тој. Милан и да отпадне од серија А ќе игра у ЛШ


p.s




:pos: :pos: :pos:

Морав
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
[/quote] А за Маркети супер е тоа, многу добар голман е, кај и да е ќе му го земи местото на Буфон во репрезентацијата. :pipi:[/quote]



U posledno vreme kako shto brani Buffon , teshko deka nekoj kje mu go zemem mestovo u reprezentacija :wink:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Слушам Тони ќе го добиете?:pos:Нас не`ни одговара повеќе и нема место во првиот тим, така да моментално игра за вториот тим на Баерн, да одржи форма и после ќе може да игра за вас и во ЛШ.:vozbud:Блазе вас.
 
P

PewDiePie

Гостин
Слушам Тони ќе го добиете?:pos:Нас не`ни одговара повеќе и нема место во првиот тим, така да моментално игра за вториот тим на Баерн, да одржи форма и после ќе може да игра за вас и во ЛШ.:vozbud:Блазе вас.
Не се пали на дезинформации ко млад мајмун бе,нас не ни треба напаѓач ако се купува нешто тоа ке бидат бекови,ај сеа слободен си
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не се пали на дезинформации ко млад мајмун бе,нас не ни треба напаѓач ако се купува нешто тоа ке бидат бекови,ај сеа слободен си
Што се нервираш:wink:Туриму прстот све наеднаш експерти се,БДВ кај прочита тоа со тони нзз.
 
P

PewDiePie

Гостин
Што се нервираш:wink:Туриму прстот све наеднаш експерти се,БДВ кај прочита тоа со тони нзз.
Не се нервирам само глупо ми е од редовни пациенти да слушам самоојачување у стил кај вас само чкартот иде мислам патетични ми се не за друго :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom