Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Is there a less mobile midfield in Serie A at the moment than Milan’s? Are there two worse full backs than Massimo Oddo and Marek Janukulovski? Is there a team as susceptible on set-pieces and crosses? Does there exist an individual who does as little as Ronaldinho, yet still occupies possibly the most important position in the line-up?
The lack of pace throughout the team is so horrific that the term ‘counter-attack’ does not exist in the Milanello vocabulary. The time it takes for the Diavoli to move from one end of the pitch to the other is comparable to the time it takes for a hunchbacked old man with a zimmer frame to cross the road.

МНОГУ ТОЧНО ЗА ЖАЛ :nesum:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
“утрешниот натпревар е многу значаен бидејќи Реал Мадрид сигурно ќе го обезбеди првото место а за второто место ќе се борат Милан и Марсеј“. ova isjava na galiani (gomnata) kazuva kolku sme slabi i kolku e slab toj se da mu ebammmm :S:mad::mad::mad::mad::
Добро бе деца, размислите бе малу пред да пишете нешто. Па Реал со овој тим што го има нормално дека ке рече. Си симнува притисок од плеќи, што да рече че ги згазимо со Роналдињо и одо ??
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ekipa kako milan nikogas ne treba da se predava pa da ima protivnik kako sto e real madrid ti pobodbro misli pa pisuvaj ok
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
ekipa kako milan nikogas ne treba da se predava pa da ima protivnik kako sto e real madrid ti pobodbro misli pa pisuvaj ok
Чим не сваќаш да ти објасним. Реал моментално по играчки кадар е 2 класи пред нас.

Значи тоа е реалноста. Е сеа има некој што не го разбираат тоа дефакто не се разбираат у фудбал, и чичо Галијани знае дека ја заебал работата и дека тоа е нашата сурова реалност.

И се обидуе на тие што ги споменав погоре да им објасни како стојат работите да не се надеваат на прво место.

Свати или треба да ти нацртам ??
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
fala za zacrtana slika no mislam deka ti ne me zvacas mene jas kazuvam deka ova negova izjava ni gi ubiva i tie mali sanci i mislenje deka sme kompakten i dobar tim za seria A i champion league taka sto vakvi izjavi i toa od galiani se bezvezni i glupavi
mislam deka sega me razbiras sto sakam da gazuvam ili ne ??
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Како што реков, тоа е реалноста, не се глупави и безвезни. Он ни кажува на време да не летамо, и да се разочарамо после ако го јадемо од Реал
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
znaci sepak pak sme ebani ot site stranii i ova sezona ni shampioni vo seria A a da ne zboruvam vo champion league a sto e najlosoto treba da stravuvame i za 3-4 mesto dali e taka
?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
znaci sepak pak sme ebani ot site stranii i ova sezona ni shampioni vo seria A a da ne zboruvam vo champion league a sto e najlosoto treba da stravuvame i za 3-4 mesto dali e taka
?

Со овој тим барем до јануар, за жал морам да ти кажам дека е така. Барем ја не глеам излез од бедотијава у скоро време. Но тоа е мое мислење ти ако сакаш мисли позитивно, и очекуј прво место.
Јас сакам но неможам да очекувам борба за прво место со овој тим, кога ке ги погледнам тимовите на Јуве и Интер.

За ЛШ никад не сум рекол, тамо ништо не се знае. Но реално е дека моментално на хартија Реал има подобар тим од нас и фаворит е у група, и сака да го намали притисокот Галијани врз самите играчи као прво а као второ и се го чува гзот. Зашто ако рече мие смо најдобри, мие ова мие она, и опа што Реал не исплескаат ке го обесат на плоштад. Вака борба за второ место, ако ги тепамо Реал плус за него плус за нас
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
e tuka mislam deka imame isto mislene so ovoj tim da gledame realni sme ramo so ramo so genoa napoli fiorentina roma i ako ne se smeni nisto vo januari ke go isgubime trkata za drugite 2 mesta koj voda vo ch.league a veruvaj deka daleku sme ot tie mesta so ovoj tim
a ako ne daj boze ne se plasireme vo ch.league druga sezona sigurno ke ima promeni vo milan i toa od koreni od berlu galiani pa do leo i igracite i toa sigurno od iniciativa na curva sud i kompaniata :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
добро бе дечки тек трето коло е од Сериа А,немојте така брзо да пресудувате...ке видиме како ке биде понатаму,рано е за вакви очајнички мислења,ама сепак тоа е нормално за еден голем клуб како Милан,секогаш се бара победа!:toe:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Страшна утакмица против Марсеј. Тешко ќе биде на Веледром, Марсеј доста јак ги пратев неколку утакмици доста се добри, многу работат по терен трчаат и јаки се на контри, а имаат и супер тренер кој ги води. Се надевам нашиве лавови Милан ако немаа мотив против Ливорно ќе најдат мотив против Марсеј ( бидејќи читав доста коментари како ги болело тоа лани што морале да го гледаат ова натпреварување од ТВ а не учествувале па ќе видиме дали било така ). Сакам да го стави Роналдињо ( па ако изигра пак тапа конечно да го префли на клупа или најмногу уште една шанса да добие или да му ја смени позицијата која што ја играше во Барса што многу малце ми се верува ) во прва постава па позади него да бидат Сидорф , Пирло и Фламини. Ако тепаат мислам ќе се дигне формата ако не ќе почекаме уште малку за да се радуваме на победа. Ипак супер тест за Милан е Марсеј.

"Despite their recent results, Milan remain Milan,'' said the former Juventus tactician. "Pato, Ronaldinho, Huntelaar, Pirlo, Ambrosini, Flamini, Zambrotta, Jankulovski... they're all players of international calibre. Milan are a great team with great players.''

Forza MILAN !
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ви текнува еден момент ај вака на кратко ке ви го опишам(на многу од вас не ви текнува)Долга топка од Мануел Руи Коста меѓу двајца играчи на Реал ја прифаќа Андри Шевченко и мат на Касиљас : )
хмммм...да не клекнат кралевите пак среде Сан Сиро
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ви текнува еден момент ај вака на кратко ке ви го опишам(на многу од вас не ви текнува)Долга топка од Мануел Руи Коста меѓу двајца играчи на Реал ја прифаќа Андри Шевченко и мат на Касиљас : )
хмммм...да не клекнат кралевите пак среде Сан Сиро

А сега ги немамо ни Руи Коста ни Шевата. :toe:

Но ги имаме Роналдињо и Хунтелаааар :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom