Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Глеам ја нема да го видите Каладзе веќе...

Мрднат човек... Овој е боље и од Новески :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Сеа му е шансата за хет трик... Никад не бил вака блиску :pos2::pos2::pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
namerno ova e be so vie :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Да бе, Берлускони му имат речено или да попуштит против Италија или нема враќање :pos:



пс. Со ова дрвово не знам како би терале
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Еве го првиот... Вториот не го најдов, ама ќе пастирам што прочитав....

“[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Georgia captain Kaladze's utter nightmare of a comeback was complete when he scored his second own goal. He was in front of Iaquinta to clear Criscito's cross, but spectacularly volleyed it into his own net.

[/FONT]
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Па треба Леонардо да размислува малку подобро.
Ако Каладзе знае да дава голови во тандем напред со Инзаги се убиствена комбинација.
Или триото Каладзе - Пато - Инзаги ршум ќе прават.


Шала на страна ова како што кажа некој претходно е дека игра против Италија не за друго.:salut:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Црнчево шо му ја даде Бабел беше ??
Не...Бил Eljero Elia...Има 22 години, игра за Хамбургер од оваа сезона...
Денеска му било деби за репрезентацијата и асистирал за 2 гола...

А за Каладзе немам што да речам...И онака ми беше многу страв коа игра тој за Милан(од пенали,глупи грешки и сл..),сеа ќе ми биде уште појше страв,ако некогаш пак заигра за Милан...:)
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Е чекај...Тек една службена утакмица за Милан е зад него...
Рано е да кажеме дали му даваат шанса или не.И дали ќе ја оправда довербата или не...
Хунтелар е далеку подобар од Бориело. Бев голем фан на шмркачов лани кога се врати од џенова и на сите утакмици до повредата, незнам колку беа добро се покажа, али сеа во првиве две кола па и во предсезона ама баш ништо не изигра. Дечкото веројатно има неспорни квалитети и веројатно му треба време да се врати во форма во која сите го посакуваме, зато мислам дека Лео без размислување треба да го форсира и да му даде повеќе шанси на Хантеров. Одличен е, од она малку што го прикажа во второто со интер заедно со пато беа единствените светли точки.

А за ова со Каладзе, Леонардо може да биде среќен што грузиецот се враќа на терените и тоа во врвна голгетерска форма, е сеа тоа што не бира во чии гол шутира може да биде проблем:toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128


Еве го и со вториот поспектакуларен гол :) Мора да размисли Леонардо да почни да го игра во нападот ако не му оди добро во одбраната :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom