Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Бориело ин, Хунтелар аут, каков потег, ја тој Бориело не би го пуштил прв состав во екипа од Серие Ц2Ц, а не во Дерби какво што е ова. Тоа ќе биде глуп потег, незнам што сакаат со тој напад, да им се даде шанса на Шинтер да се држат со нас се додека не влезе Хунтелар и даде два гола па ние победиме со 2-0.
Јасно е дека оваа ја добиваме, ама зашто, реков зашто Бориело дда старта пред Хунтелар.

- First of all, Klaas, how are you?

"I'm doing well, I'm training a lot these days. My team mates are coming off the match, personally I still need to improve my condition."

ова е кажано пред 5 дена... најверојатно сеуште има проблеми со кондицијата па ќе му потреба уште малку за да се биде 100% подготвен. Според мене ова мислам дека е проблемот зошто не игра прва постава
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.263
Поени од реакции
8.376
Зашто секој ден не се игра дербиво многу е јако тактизирањево :) Посебно она на Мурињо колку е терсене човекот ни самиот не знае! Вечер ќе се дознае што сме постигнале летово се надевам на позитивен резултат! А дури и шпекулациите ги нема во пресрет на дербиво па сега проценете од какво значење е :)
БРАВО
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Па и Бориело не беше лош против Сиена, учевствуваше во акциите кога дадовме гол, имаше добри пасови и им ослободи простор на Роналдињо и Пато.

Не велам дека би изиграл подобро од Хунтелаар, ама добро си ја врши задачата.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13

убаво клипче со чил аут музиче, колку да не опушти пред Дербито, на клипчево имам моменти кои навивачи на Шинтер никад нема да ги доживеат.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
дечки вечер чекам да им го спопикате на интер во 73 минута 1-0 :smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
И така после 27464 пропуштени трансфери за бекови ние си останавме со Јанчето што осеќам вечер ке блесне,инаку за сите што сеуште ги интересира Шева ке се врати во Динамо и ке потпише 2 годишен договор,се надевам дека ке им ја вади маста на Шинтер во Л.Ш. За вечер,мислам дека ако Роналдињо игра како со Сиена ке победиме сигурно на Хунтелар треба да му се даде шанса во прв состав Бориело се губи некако.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Поголем малер до мене нема:nesum:

Не го гледав последниот натпревар сега нема ни Интер :(
Ај сепак ова е во чест за новото росоњерче во мојата фамилија:))))


Очекувам победа и нерешено ке ни користи.
Само да не изгубиме зошто ке треба да се сликам со Интер дрес:kesa:


Со среќа вечер росонери
Ке докажеме дека можеме и без Кака:pipi:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Поголем малер до мене нема:nesum:

Не го гледав последниот натпревар сега нема ни Интер :(
Ај сепак ова е во чест за новото росоњерче во мојата фамилија:))))


Очекувам победа и нерешено ке ни користи.
Само да не изгубиме зошто ке треба да се сликам со Интер дрес:kesa:


Со среќа вечер росонери
Ке докажеме дека можеме и без Кака:pipi:
Ке ги најдеме најдобрите хајлајтс за тебе.....
Големо да расне росоњерчето.....џД
Вечер идеме на победа ФОРЗА ГРАНДЕ МИЛАН
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Според мене со оваа формација треба да излеземе:

.......................................Сторари.........................................

...........................Неста..................Т.Силва...........................
Замброта.............................................................Јанкуловски

........................................Пирло...........................................
................Гатузо.......................................Фламини...............

...................................Роналдињо.........................................

...............................................................Пато......................
................................Хунтелаар.............................................

И очекувам победа

ФОРЦА МИЛАН!!!!!

Ништо од Рафиња потпишал за Баерн Минхен...:jaj:
Абе каков Рафиња (ДЕСЕН БЕК Е) ништо не менува на подобро! Ни треба лев бек (Адријано)!!!!!!!!!! Експерименти не ни треба да правиме во овие моменти, како што би бил со тоа Замброта да оди лево, а некој друг десно! Тие работи се прават на лето кога се дозволиви екперименти за клубот, затоа што тогаш неможат да наштетат, а сега во лигата секој бод ни важен:jaj:, затоа ако купуваат нека купуваат ако не најдобро вака да си оставиме како што е за да можат да се уиграат играчиве и да се навикнат на Леонардо, значи немојте да ме разберите погрешно, сакам да се прават трансфери, но не трансфери кои ништо не менуваат:toe:

ФОРЦА МИЛАН!!!!
 
P

PewDiePie

Гостин
а тебе кој те праша како ќе биде,знаеш ли кој се јавува без да го прашаат нешто??:baeh::pos2::pos2:
навивач на Шиттер кој може друг да се избаци неповикан :tv::tapp::baeh:

Ништо од Рафиња потпишал за Баерн Минхен...:jaj:
Тапа сме незнам кој ке ни игра на бековските позиции догодина само :jaj: господ нека ни е на помош следната сезона со дедовци во одбарана :pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom