Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Играч како што е Јанкуловски нема потреба да го критикувате бидејки такви играчи сега се бараат за одбраната
Стилот што го игра Јанкуловски е нешто слично како што имаат задача Ешли Кол и Босингва во Челзи
Кога Челзи напаѓа они се отвараат по линија од двете страни кога Челзи се брани они доаѓаат во дефанзивна позиција и истото го прави Јанкуловски и честитки за таквата игра
 
P

PewDiePie

Гостин
Јанкуловски е дрво не кастрено бре што ти е на тебе,Цисоко БОЉЕ Андре Сантош БОЉЕ Герет Бејл 100 ПАТИ БОЉЕ така да џабе се лажеш дека е добар кога не го бива
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Де Силвестри на медицински тестови кај Фиорентина ? на 24fudbal.com.mk, ама не работи линкот. :wink:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ццц...што ви стана бе луѓе,со една партија против Сиена и Јанкуловски го рамните со Ешли Кол,па тој ешли кол машина е бе,овој игра едвај 30 мин после игра ке наведне главата и ке почне да се килави,абе дај не зезајте најслаба точка ни е неговата страна таму моментално!да не беше немаше да бараат бекови овие да купат !:smir::toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.545
Поени од реакции
48.018
Овој Фобер изглеа ќе биде донесен. Ако е тој од Вест Хем јас што го гледав вчера против Тотемхем, можам да кажам дека е врв од сите петпарачи. Мене ми влезе во око вчера забележлив беше делува ко борец-може да пројде. Направи еден лош фаул на Дефо и попи картон ама не е битно.
Ко за без пари мислам дека подобар не може подобро ништо да се донесе.
најдов и клип од него
делува импресивно. Не знам каде му се очите на Зола ако го даде овој за Одо, ама фала му во секој случај : )
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ја мислам дека овој Фобер нема врска со десен бек,секогаш игра десно крило,нема потреба веке имаме ваков -Абате иста позиција ништо полош,може и бољи :toe::smir:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Овој Фобер изглеа ќе биде донесен. Ако е тој од Вест Хем јас што го гледав вчера против Тотемхем, можам да кажам дека е врв од сите петпарачи. Мене ми влезе во око вчера забележлив беше делува ко борец-може да пројде. Направи еден лош фаул на Дефо и попи картон ама не е битно.
Ко за без пари мислам дека подобар не може подобро ништо да се донесе.
најдов и клип од него
делува импресивно. Не знам каде му се очите на Зола ако го даде овој за Одо, ама фала му во секој случај : )
Кој шут го има овој ејј :nesvest:, добредојден е, зошто да не и онака замброта полека полека не е оној од лани :nesum:, така да слободно нека дојде овој Фоберт :smir:

ја мислам дека овој Фобер нема врска со десен бек,секогаш игра десно крило,нема потреба веке имаме ваков -Абате иста позиција ништо полош,може и бољи :toe::smir:
Грешка си! Дефинитивно е бек, само има и офанзивни задачи, нешто како наш Замброта, ако се сеќаваш лани и тој имаше слична улога :wink:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Грешка си! Дефинитивно е бек, само има и офанзивни задачи, нешто како наш Замброта, ако се сеќаваш лани и тој имаше слична улога :wink:
замброта откако го знам игра бек :pos2::toe:..иначе природна позиција му е десно крило кај сакаш провери али некад игра и како десен бек-ја до сега го немам видено така,иначе што било нека дое само одо да си оди,повеќе сакав Лев бек да земеме али :toe:...ај позз
 
P

PewDiePie

Гостин
Овој Фаберт е десно крило бе што ке ни е таков играч??? Дај нека не се занесуваат нека земат еден асален бек у пм и Де Силвестри ако ни отиде браво за нив сите асални бекови млади ги испокупуваа ние ке останеме со Јанкуловски Каладзе и Одо цела сезона ти ебам управата гадна извинете за пцуењето
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Овој Фаберт е десно крило бе што ке ни е таков играч??? Дај нека не се занесуваат нека земат еден асален бек у пм и Де Силвестри ако ни отиде браво за нив сите асални бекови млади ги испокупуваа ние ке останеме со Јанкуловски Каладзе и Одо цела сезона ти ебам управата гадна извинете за пцуењето

еве ти... Qsvs - Ecco chi é Julian Faubert


ако разбираш се ќе ти биде јасно, т.е. доколку го земат Фауберт, Замброта ќе се премести на левата позиција
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Дечково не е лош уопште, нека не ве лаже тоа у Реал што седел на клупа. Мие го немамо Серхио Рамос :pos:

Он ке игра десно а Замброта ке иде лево на неговата омилена позиција.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Најверојатно и ќе се случи тоа.Ќе има размена Одо за Фобер,ама не верувам дека нема да доплатиме ништо...Освен ако биде размена на позајмици или со некои таму клаузули.
Не верувам дека Зола би го дал само така,проста размена на играчи...
И јас го имам неколку пати гледано,не е лош,малце ми делува како мува без глава,ама мислам дека е бољи од Одо.
 
P

PewDiePie

Гостин
еве ти... Qsvs - Ecco chi é Julian Faubert


ако разбираш се ќе ти биде јасно, т.е. доколку го земат Фауберт, Замброта ќе се премести на левата позиција
Се разбирам јас не се секирај може и десен бек да игра ама ако е така тогаш може и со Абате да го направат истото.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
па ако е толку работава сериозна и јас сум за да го земеме,само мене овој ми е сличен играч како замброта само што замброта е малку повеќе технички поткован а овој е на физички план посилен,кога би правеле размена за одо секако би прифатил, а и има 26 год. И сепак треба да се сконцентрираме да земеме вистински квалитетен млад лев бек а не да правиме рокади со замброта и сл... мислам уште тука ни треба топ играч па да бидеме вистински добри сезонава, па во иднина ќе видиме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom