Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Честито победа, па здравје на крајот од сезоната вие да ја кренете титулата.:wink:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Честито победа, па здравје на крајот од сезоната вие да ја кренете титулата.:wink:

Чул те господ :D

Све супер утакмицава, само од Замброта и Гатузо не сум задоволен, и не тропајте за Јанкуловски, супер изиграл днска.

Рони на нова позиција како плеј супер се снајде, нека продужи ваке и немамо гајле, Пато изгледа поработал на реализацијата иако можеше многу лесно да му ја фати голманот кај првиот гол.

Наредна со комшииве само ми е страв од голманот, у пм многу ми е несигурен.

И Хунтелар место Бориело, дечково стварно се труди ал кад неќе неќе да го еба:uvo:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не се радувајте многу спремајте се за интер нека плачат циганите на сан сиро:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
И ја тоа викам, џабе сега тепавме ако не го победиме и Интер. Со формација слична на ова, со некои измени, па и со малку среќа би требало да успееме во тоа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
ajde ajde so sreka neka ni debi pobedata na leonardo.pa da se mnozat sto poveke.ovaa sezona ne mora da imame nekoja si atraktivna igra bitno e samo da ostaneme vo pobednicki ritam,i so pozitiven duh.ke bideme mnogu poopasni koga leonardo ke fati poveke iskustvo, a za derbito vo vtoro kolo ne se sekiram premnogu bidejki leonardo ima tepano vo derbi kojznae kolku pati taka da veruvam deka ke se snajde i bez nekoi posebni problemi ke ja skrio pravata taktika.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ова Роналдињо шо го напрај вечерва никој не го прај. За вакви пасој способни се само Роналдињо и Пирло на ова планета.

И шо туку се тресите ко лисја од Интер, ниту на една позиција немат драстично подобар играч, едино голман ете. Плус играчи како Роналдињо, Пирло па и Пато за Интер се научна фантастика.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Честитки за победава!Добра е да почнеме да победуваме против вакви тимови.Се надевам следно коло повторно ќе се радуваме како и оваа вечер.Браво за Пато звер ќе биде оваа сезона очекувам да биде најдобар стрелец во лигата,мора да го пофалам и Јанкуловски ако следевте никогаш не го нападнав него и сакам и оваа сезона тој да биде стартер во тимот добар,брз и пробивен со одличен центаршут.Неста и Силва ми прават мерак многу брзо се уиграа очекувам да бидат добар тандем во сезонава како и Сторари кој одбрани два-три одлични шутеви.Фламини изигра супер треба да игра прва постава со Интер да добие шанса пред Гатузо кој многу слабо одигра вчера но ќе се врати тој.
За Интер ќе одсуствува Кабиасо други незнам кај нас Абиати.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
И подобро да не ги зима, ќе бидат по спремни и по свежи да дадат повеќе за клубот.
Едно да ти кажам, клубови се молат нивните најдобри играчи да не ги зимаат во репрезентации, страв од повреди и ред други работи. Така да воопшто не се секирај, Дунга уствари ни прави услуга.
Не е тоа толку НЕЗАГРИЖУВАЧКИ
Тоа ти е исто како Пандев Стојков Новески Седлоски да не играат за Македонската репрезентација во следните два дуели
Но да го оставиме тоа на страна сега треба да славиме


Сиена - Милан 1-2

Александре Родригез Да Силва ПАТО со два гола ја затиши публиката
Кој губи има право да се љути па така и Сиена
Гатузо Роналдињо Пато Замброта и Сторари беа одлични
Цел тим добива позитивна оценка од мене па дури и Бориело кој можеби и таква му беше задачата во тимот.Да ги привлече дефанзивците на Сиена за да се отвори повеќе простор за Пато и за Роналдињо.
На крајот немаа на кој да го истурат својот гнев па му се собраа на Пато ама после кога ги видоа Амброзини и Гатузо пред нив се испопичкаа и кога му се собраа на тој горе на теренот околку него цел тим на Милан се да му еб*м.
Друг пат да не си имаат работа со Миланезите бидејки на чело со Гатузо многу сме опасни како на натпреварот така и после него.
ПОЗДРАВ МИЛАНЕЗИ

ФОРЗА МИЛАН ВИНЧИ ПЕР НУА
ФОРЗА РОСОНЕРИ
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Бориело беше супер си ја вршаше работата,таква функција има,а и таков стил на напаѓач,како од типот на Крауч,Ибрахимович,запазете го ова сега Бориело учествуваше од 2 акции кога постигнавме гол, две топки му спушти на Роналдињо кој правта беше до Пато и мн. лесно гол,2-та до Фламини -тој до Пато и 2гол,Мислам дека сите заслужија позитивни оценки,

 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Слики од вчера!











Нема да пишувам сега кој како изиграл вчера повеќе сакам да има дискусија кај ја гледате промената со Лео значи што има кај Лео а немаше кај Анчелоти иако е рано но јас согледав некои разлики:

Леонардо се здоби со далеку подобра одбрана од онаа што ја имаше Анчелоти лани! Која сигорисност се доби покрај враќањето на Неста не сме ни самите свесни ! Терминаторот Силва е нешто добро во одбраната што го немавме почувствувано со години безмилосрден е!
Она што ме изненади кај Леонардо е што успеа да ја рашири играта и подеднакво да се напаѓа и од бочните позиции! Што е добро затоа што се трга притисокот од Роналдињо и тука може да се увиди неговата креативност ! Ова го наведов како промена затоа што кај Анчелоти играта во нападот ни беше предвидлива баш поради тоа што се обидуваше да пробие кај што е непробивливо се обидуваше да напаѓа само по таа лева страна кај што најчесто Кака оперираше!
друго нешто што приметив иако на лик Бориело изгледаше ептен тромаво ама тој беше причина што на него се навртуваа 2-3 одбранбени играчи што афтоматски значи повеќе простор за Рони и Пато!
И уште нешто за тие бочни позиции приметивте како Гатузо му помагаше на Замброта а Фламини на Јанкуловски си се надополнуваа цело време!

Но како што рековме Сиена не е тим за да се измери нашата спремност и нашата константност ќе чекаме на 2ро коло !
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
чЕстито Победа

следни на листата

~Интер~
Eј човек па кај си ти дај бе пиши тарот карти што вика за сезонава и за утакмициве ни фалеше :smir:

Извинете за офтопик :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Добро одигра Бориело бе луѓе...Сега тоа што не е од оној тип на напаѓачи да дава гол на секоја утакмица тоа е друга приказна...
Лично мене ме секира фактот што не сме во крајни преговори со некој лев бек, бидејки како што гледам овој Јанкуловски дали уште 5 утакмици ке издржи со ова темпо...
Идеме на победа против интер!!!!! :smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Честито победа,браво за Рони Пато Силва и Неста тие беа најдобрите на вчерашниот меч .Еј а се се мислам дека голот на Роналдињо беше регуларен и дека Пато не ја допре таа топка а што викате? Ајде па со господ напред второ коло чукање комшиите стрелец Роналдињо како лани зашто да не? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom