Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Јанкуловски најдобар.
Пато гол мајстор.
Роналдињо волшебник, визионер, нездраво екстра играч.
Фламини секоја година се по ѕвер.
Неста и Силва каква одбрамбена двојка, па двајцаве се за уживанција, да ги гледаш и да свршаваш, што повеќе да кажам.
Пирло и Гатусо солидно си ја завршија задачата и се гледа дека си ги местат коцките, ќе бидат подбри иако неможам да кажам дека и сеа не беа солидно добри.
Замброта дефанзивно доволно колку што треба, офанзивно просечно.
Бориело, уффф, тешко промашена инвестиција, никако да се вклопи во клубот, се надевам дека ќе се подобри.

Го имаме хунтелар...:wink:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ај и од мене честитки :)

играта не беше најсјајна ама каква таква донесе 3 бода. Сигурен сум дека Лео ќе поработи уште малку на тактиката и мислам дека е добра опција при последни 10-20 минути да се става во игра Абате кој би внесол живот во играта на Милан. Јанкуловски повторно се покажа колку толку добар во напад, ама во одбрана доста грешеше... ќе мора добар лев бек да се земе доколку сакаме помирна сезона. Се на се оваа игра на Милан може да се подобри и се надевам дека тоа ќе се случи.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Честито победа и да продолжат да ни се множат. Инаку покрај Роналдињо и Пато според мене феноменално одигра и Фламини. Каква асистенција. Најслаб беше Бориело, заедно со Замброта, но сепак да се надеваме дека ќе играат далеку подобро на наредните натпревари.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
Галијани рекол дека играч може да се донесе само ако Одо си замине( за пари секако), проблемот е што јас не знам ниеден тим што за него во моментов би платил, ама ете ајде верувам дека на некој како Фиорентина може да им го акнеме за некоја ситна надомест.
Исто така рекол дека Каладзе не е за продажба што е добро според мене. Може да се исцеди од него уште некоја утакмица сезонава.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Нека ни се множат победиве. Добра утакмица ( не за паѓање на газ ама сепак солидно ).
Рони, Пато, Фламини тројката што ме воодушеви.
Неста цар, Силва добар (може и малку посигурен).
Пирло знаел да изигра и многу послабо ама го нема сјајот од порано.
Од Гатузо искрено очекувам повеќе сезонава, знам дека го може тоа.
На некој гледам му се допадна играта на Бориело, мене ич. Како да не му е јасно на дечкото на која позиција треба да игра, беше сегде само таму кај што треба не.
Јанкулоски дефанзива катастрофа, офанзива плетка некеко.
Замброта подпросечно. Ако не се врати во стара форма а и годините стварно ме тераат да се плашам дека ќе го гледаме стариот Замброта, богами ќе имаме мака и десно а не само лево.
И Сторари хммммм...па добар беше ама за со Интер ме фаќа страв.

И една молба од мене до членовиве на фан клубов...... Шинтер Шинтер Шинтер..... ми се здосади стварно. Јес да ни се најомразени ривали ама оладете малце. Смешно изгледа стварно :toe:.
:smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
По подолго време конечно сезоната да ви почне со победа :)
честито и да ви се множат:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ае честито победа и од мене.
Неста и Силва ако бидат здрави цела сезона ќе биде супер, баш добри се во одбраната двајцата борбени, едниот посакува да се покаже во најдобро светло, едниот гледа да си ја врати старата форма, тоа поштуем =)
Јанкуловски добра партија имаше, исто и Фламини.
Бразилците у нападот добро функционираа, ваљда ќе продолжи Роналдињо да ги храни напаѓачите со вакви топки =)
Пато само вака нека продолжи и најдобар стрелец ќе е во Италија...

Послабо изиграја Замброта (килав), Пирло (отсутен), Бориело (доста прецизни додавања, се бореше за секоја топка ама мора голови да дава тоа е негова задача) и Гатузо (2 пати по ред игра во лоша форма... не е само трчај по играчите).

Следна утакмица ќе има двоумење кој да игра Фламини или Амбросини, Бориело или Хунтелар... ја сум за овој состав од денеска.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Леб бек ке мора оддо у фиорентина ке иде изгледа.....
Рони маестро само така продолжи мајсторе
Пато како и секогаш максимумот го дава ако продолжи вака го очекува блескава иднина
Фламини борбен како и секогаш се врака во форма
Гатузо му треба време се гледа по очите дека сака да гриза да мава
Пирло солидно ама може и подобро
Неста & Силва ноу комент
Јанкуловски,Замброта тапа....јанку беше добар во напад ама Замброта мора да се врати у форма
Охх и мн слаби сме на нафрлени топки упм мора да напраи Лео нешо
Бековскиве позиции ке не уништат се др е солидно
Ја би почнал со Амбро и Хунтелар за после да влезе Фламини свеж да не не потиснат ШИнтер
Лео грефче е сака да напраи нешто повеке ама неможе него не треба да го критикуваме ама за баш ништо треба да бидеме срекни шо ни е тренер и толку се труди со МИЛАН а нема никакво искуство....тотално од нула почнува
ЛЕО СО СРЕЌА
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Честита победа со малку задоцнување..
Спортски Поздрав
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јанкуловски најдобар.
Пато гол мајстор.
Роналдињо волшебник, визионер, нездраво екстра играч.
Фламини секоја година се по ѕвер.
Неста и Силва каква одбрамбена двојка, па двајцаве се за уживанција, да ги гледаш и да свршаваш, што повеќе да кажам.
Пирло и Гатусо солидно си ја завршија задачата и се гледа дека си ги местат коцките, ќе бидат подбри иако неможам да кажам дека и сеа не беа солидно добри.
Замброта дефанзивно доволно колку што треба, офанзивно просечно.
Бориело, уффф, тешко промашена инвестиција, никако да се вклопи во клубот, се надевам дека ќе се подобри.
во се се согласувам со членов :smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Патооооооооо :vozbud:
Честитки за победата росоњери :pipi:
Не беше играта најсјајна, потребни се неколку промени, има нови играчи да се вклопат добро, треба малку време. Ама од друга страна немаме време за чекање. Второто коло е пред нас, а тоа е премногу битно.
Одвај чекам :tv:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Честито победа браќа Росоњери :) Добро го отворивме првенството со 3 бода и тоа ме радува,сега само треба убаво да се спремиме за дербито наредна недела.Денеска највеќе впечаток ми оставија Неста, Силва, Рони и Пато,браво за Рони за асистенциите свака част јас таков пас како што даде Рони за вториот гол неам видено одамна едноставно мајсторски се гледа дека има промена кај човекот и дека Лео го има стегнато убаво,е сеа некој да ми каже што се деси со Гатузо и Амброзини пошто јас не приметив дур гледав нешто што би довело до искра меѓу нив двајца?
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ај честито победата, да ни се множат сезонава.

Се на се, добра игра, скоро сите играа на ниво.


Сторари беше сигурен на голот, имаше 2-3 одлични интервенции.

Замброта не се забележа многу, лошо играше за разлика од Јанкуловски вечерва. Доста ни беше активен македончево, особено при нападите, за одбрана не е баш најсигурен.
Неста и Силва дај боже да се здрави цела сезона и нема да имаме проблем на тие позиции, едноставно се ѕверој :)

Гатузо не беше добар, изгледа како воопшто да не е опоравен од повредата, не е ни блиску до неговата вистинска форма.
Пирло - просечно
Фламини беше еден од најдобрите на мечот, одлично примаше топка, додаваше, асистираше, го имаше секаде на теренот, мора да биде прв состав сезонава.

Роналдињо - си ја враќа формата, има желба да се докаже.
Бориело - добар беше, ама никако гол да постигни...
И за крај Патката - ЅВЕР, нека продолжи вака да дава максимум од себе и да крши кичми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom