Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
N

n/a

Гостин
Берлускони (да го ебам у глава)
обеќа силно засилување (Сеп Фабрегас)
кое што ќе го претставуваше вечерва!

Моето прашање:
Пичка ти матер, кај кур е Сеп? :nerv:
И кога више еднаш ќе ги отераш упм Амброѕини,Пирло,Инзаги,Сидорф и остали екипа пензионери и неподобни?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ајде честитки :) :cveke:

Па да ни се множат. Време беше да победиме :icon_lol:
Среќа имаше Силва што последниов пенал го погоди (а малку фалеше за спротивното :)) инаку лошо ќе беше за него автогол и промашен пенал. Вака се добро се заврши.
Галијани и секако Берлускони можат мирно да спијат бар вечерва.

А некој виде дали Кака е во публика? Со оглед на тоа што денес е во Милано.

И воедно одлична презентација на Фабрегас :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
ми иде да ве пцујам за тоа што правите на фан-клубов со вашите преноси во живо ама пусто радосен сум оти немаме тепано од Фиорентина лани :) па ќе ве баталам.

Не можам да кажам дека сум разочаран од играва ама сепак не е “тоа-тоа’’. Играта ми се допадна на моменти, ама на моменти е бајаги јасно дека ова е не е тим за титула. МВП е Абате тоа нека ви е јасно, изигра безпрекорно цело време додека беше во игра, пасови кратки логични без комплицирање, пресече доста акции клучната топка ја намести, очекувам добри игри од него сезонава, па и од другите со исклучок на Замброта и Антонини(кој мора да си оди од тимов пошто поима нема од животов) сум горе-доле задоволен, чак и Роналдињо не ми делуваше како пифтија на терен денес.

Берлускони што рекол дека нема да донесе никој да знаете дека лаже, ви го кажав ова и на почеток на трасфер периодов кога даде иста ваква изјава. Ова го кажува само за да треторазредното до просечно засилување што ќе го донесе со сигурност, на јавноста да и изгледа како премиjа. Се е ова “аутопазар’’ чеда. :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
a

Берлускони (да го ебам у глава)
обеќа силно засилување (Сеп Фабрегас)
кое што ќе го претставуваше вечерва!

Моето прашање:
Пичка ти матер, кај кур е Сеп? :nerv:
И кога више еднаш ќе ги отераш упм Амброѕини,Пирло,Инзаги,Сидорф и остали екипа пензионери и неподобни?
Брат едно нешто нека ти биде јасно за цеск беше само шпекулација Берлу никаде не изјави нешо околу тоа
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
берлускони куп безвезе нешто...замина господинот ни газда од публика, муабети милион читам арни сме лоши сме...дај боже се што има да тепаме натаму...али реално ова не е ама ич сјајно..како прво немаме клупа..недај боже да се повреди неста, пато, пирло и слични играчи 3,4 со имаме..кој се замениве...не можи тим од светски ранк да се третира вака..али нас ни останува да си лафиме овде и да се тешиме..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ајде честито, се гледа дека очајно ја чекавме победава. Наместо да го гледам Милан јас гледав некој глуп филм на ТВ ама то е ни еден линк што имавте постирано не ми фаќаше :tapp: малер сум изгледа па затоа ако може да го видиме голот на Пато и пеналите.
Нема нешто ново за некој играч мислам ако дојде лев бек одлични ке сме а пак уште некој од средина и немаме равен :pos:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
И од мене нека ни е честито и нека ни се множат победите,титулите.И многу сум задоволен од играта во такво темпо да продолжиме ке имаме амбиции за титула,Иначе 5 -ти пат по ред го освојуваме овој Берлускони куп бев 100% сигурен оти го освојуваме позз до сите миланези и се најубаво до натпреварот со Сиена во кој очекувам нормално победа
 
P

PewDiePie

Гостин
Ајде нека ни е честито трофејче и победа да ни се множат,поздрав до најретардираниот газда во историјата на човештвото Силвио Берлускони и на уште поретардираните навивачи што дошле на стадион и што ке идат во текот на сезоната. Трансфер пазарот за нас е завршен ако не се земе некое бекче по грешка и тоа е тоа ке мора да се турка со овој Милан што е.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Ајде честитки :) :cveke:

Па да ни се множат. Време беше да победиме :icon_lol:
Среќа имаше Силва што последниов пенал го погоди (а малку фалеше за спротивното :)) инаку лошо ќе беше за него автогол и промашен пенал. Вака се добро се заврши.
Галијани и секако Берлускони можат мирно да спијат бар вечерва.

А некој виде дали Кака е во публика? Со оглед на тоа што денес е во Милано.

И воедно одлична презентација на Фабрегас :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Кај видовте автогол? Автогол не е ако се пожртвуваш за топката и малце да се лизне од тебе и да влезе во гол.
А и пеналот си беше одличен. Дечкото е одличен изведувач на пенали и често постигнува голови, за Милан во сите пријателски има 4 гола, од кои два од пенал....и овој автогол...ако се рачуна како таков-официјално е гол на Диего.
Со Силва направивме одличен потег, очекувам од него оваа сезона да се пробие како еден од најдобрите дефанзивци во Серија А и да биде стандарден во Бразилската репрезентација.

За играта ќе кажам едно големо браво, сосема заслужена титула :pehar::pehar: :)
Посебно ќе го пофалам Абате, а и Пато, Рони, Силва и Сторари.
Во пеналите бевме доста сигурни, и одличен пенал фати Сторари, браво за него, екста голман е...ништо чудно да му го земе местото на Абиати :) :) :)

И за крај ако може да ми кажете како изиграа другите освен горе споменатите(не ја гледав цела) и кој играч на Јувентус беше испратен на костозглобно во Охрид од Роналдињо :vozbud::vozbud::pos2::pos2:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Кај видовте автогол? Автогол не е ако се пожртвуваш за топката и малце да се лизне од тебе и да влезе во гол.
А и пеналот си беше одличен. Дечкото е одличен изведувач на пенали и често постигнува голови, за Милан во сите пријателски има 4 гола, од кои два од пенал....и овој автогол...ако се рачуна како таков-официјално е гол на Диего.
Со Силва направивме одличен потег, очекувам од него оваа сезона да се пробие како еден од најдобрите дефанзивци во Серија А и да биде стандарден во Бразилската репрезентација.

За играта ќе кажам едно големо браво, сосема заслужена титула :pehar::pehar: :)
Посебно ќе го пофалам Абате, а и Пато, Рони, Силва и Сторари.
Во пеналите бевме доста сигурни, и одличен пенал фати Сторари, браво за него, екста голман е...ништо чудно да му го земе местото на Абиати :) :) :)

И за крај ако може да ми кажете како изиграа другите освен горе споменатите(не ја гледав цела) и кој играч на Јувентус беше испратен на костозглобно во Охрид од Роналдињо :vozbud::vozbud::pos2::pos2:
во никоја полза не сметајте го тоа ,Абиати е одличен голман во кој мината сезона со голем труд успее да се избори во 1 тим,и не примавме гол заради него,Од кога се врати од позајмицата беше 3 голман,Но на подготовките се покажа и успее да дојде до целта што ја посакуваше,Но додека ја врати старата форма му се отвара вратата на Сторари за 1 чувар на мрежата во МИлан,но јас мислам дека Дида треба да си брани,Лани последните 10 кола влезе во ритам и покажа добри партии и потсети на старите времина,Така да јас сум за Дида,Со Сторари ке пробаме во Купот на Италија
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Редно беше и ние да освоиме нешто од пријателскиве купови...
Подобри бевме од Јувентус во текот на целиот натпревар...Бековите(двајцата,и лево и десно)ни се дупка...тука мора да се бара решение и да се засилува екипата...
Изјавава од Берлускони не ја сфаќам за озбилно,затоа што многупати досеа го има направено истото и пак носел некој играч...ама сеа сум сигурен дека тоа нема да биде некое засилување од 30 милиони...јбг...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин

Еве ги најубавите моменти и пеналите за РОСОНЕРИТЕ што не гледале
ФорцаМилан
Мора уште еден бек...БЕРЛУ ОСВЕСТИ СЕ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom